Katalonijos prezidentas Quimas Torra, vykdantis pareigas nuo praėjusios savaitės, pareiškime pasmerkė „Ispanijos vyriausybės vykdomą blokadą“ jo kabinetui. Jis pareiškė paprašęs savo komandos „išnagrinėti galimas teisines priemones“, siekdamas rasti išeitį iš aklavietės.
Ispanijos centrinė valdžia, pernai spalį įvedusį Katalonijos tiesioginį valdymą regionui nesėkmingai paskelbus nepriklausomybę, atsisakė ratifikuoti šeštadienį Q.Torros pasirašytą įsaką, kuriame jis iškėlė ministrų kandidatūras.
Madridas atšauks Katalonijos tiesioginį valdymą tik tuomet, kai bus prisaikdinta nauja regiono vyriausybė.
Q.Torra įtraukė į savo administraciją keturis eksministrus, kurie anksčiau užėmė postus nuversto buvusio Katalonijos lyderio Carleso Puigdemont'o kabinete.
Du iš jų šiuo metu kalinami netoli Madrido už savo vaidmenį mėginant atsiskirti nuo Ispanijos. Dar du politikai pabėgo į Belgiją, o Madridas prašo juos išduoti.
Konservatorius Ispanijos premjeras Mariano Rajoy, pavadinęs šių keturių ministrų įtraukimą į Q.Torros administraciją „nauja provokacija“, dabar turi 10 dienų, kad paskelbtų naujos Katalonijos vyriausybės sąrašą oficialiame centrinės valdžios leidinyje ir tokiu būdu leistų jai pradėti eiti pareigas.
Vis dėlto nėra jokių garantijų, kad Madridas žengs tokį žingsnį, nors Q.Torra tikina, kad tai yra „privalomas veiksmas“.
Dėl šio ginčo turtingas šiaurės rytų Ispanijos regionas, beveik septynis mėnesius neturintis vyriausybės, ir toliau lieka politinėje aklavietėje.
Madridui atleidus C.Puigdemont'o administraciją, separatistų partijos vėl užsitikrino nedidelę daugumą Katalonijos parlamente. Per gruodį vykusius regioninius rinkimus, kuriuos sušaukė M.Rajoy, nepriklausomybės šalininkai surinko 47,5 proc. balsų.
Pats C.Puigdemont'as šiuo metu yra Vokietijoje. Jam gresia ekstradicija į Ispaniją, kaltinančią jį „maištu“.