Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Katare vergai buvo verčiami be batų bėgti maratoną

Katare kasdien miršta mažiausiai po vieną žmogų, dirbantį 2022-ųjų Pasaulio futbolo čempionatui skirtose statybose. Jų darbo sąlygos – vergiškos, o dabar jie buvo verčiami ir bėgti maratoną tais drabužiais, kuriuos tą akimirką vilkėjo. Ir viskas – vardan to, kad būtų sumuštas Guinnesso pasaulio rekordas, rašo „The Daily Beast“.
Šlepetės
Šlepetės / 123rf.com nuotr.

Daugeliui darbininkų į varginantį bėgimą praėjusį penktadienį teko leistis su džinsais ir šlepetėmis. Kai kurie jų mėgino pasitraukti iš „megamaratonu“ pavadinto renginio, tačiau buvo apšaukti ir sugrąžinti – organizatoriams reikėjo, kad kuo daugiau žmonių kirstų finišo liniją.

Maratono interneto svetainėje rašoma, šis renginys buvo sugalvotas kaip atsakas „pavydžių priešų, kurie negali susitaikyti su Kataro sėkme rengiant 2022 m. Pasaulio futbolo čempionatą, kampanijai ir jų melagingiems kaltinimams dėl darbuotojų persekiojimo“.

„Amnesty International“ teigia, kad imigrantai darbuotojai yra klaikiai išnaudojami Katare – įskaitant net ir seksualinį išnaudojimą. Kataro sistema sukūrusi tam idealias sąlygas – imigrantas darbuotojas yra supančiojamas su darbdaviu, net jeigu jis ir atsisako dirbti. Jeigu jis nusprendžia nekentėti ir nedirbti vergiško darbo, jis dažnai vis tiek negali išvykti iš šalies, o joje jam neleidžiama net susirasti kito darbo.

Maratono organizatoriai į renginį pakvietė Guinnesso rekordų knygos atstovus – siekė, kad tai būtų pripažinta didžiausiu maratonu pasaulyje. Reikėjo, kad jame dalyvautų 50 tūkst. dalyvių. Katarui rekordo pasiekti nepavyko.

Praėjusiais metais kasdien žūdavo mažiausiai vienas darbuotojas, kuris statė stadionus ir infrastruktūros objektus. „International Trade Union Confederation“ teigia, iki Pasaulio futbolo čempionato Katare mirs 4 tūkst. imigrantų darbuotojų. 

Vienas savanoris rašė, kad organizatoriai liepė jiems net nebedalinti vandens bėgimams.

Dauguma darbuotojų negali palikti darbdavio, kad ir kas nutiktų. Jie gali būti deportuojami bet kurią minutę, yra be galo išnaudojami, o prisibrauti iki teisinės sistemos jiems beveik nėra šansų. 

„Tu neturi pasirinkimo, ką daryti – net jeigu tai ir žemina tave, net jeigu ir kyla grėsmė tavo sveikatai. Jeigu darbdavys nori, kad šoktum su parašiutu, jis tai gali priversti padaryti“, – sakė Katare gyvenantis Al Saddas.

Maratono puslapis „Facebook“ tinkle jau yra ištrintas – jame vienas po kito pylėsi dalyvių priekaištai. Vienas savanoris rašė, kad organizatoriai liepė jiems net nebedalinti vandens bėgimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?