Kazachstanas reiškia paramą Kinijos planui dėl karo Ukrainoje

Kazachstanas šeštadienį, likus kelioms dienoms iki JAV valstybės sekretoriaus vizito, išreiškė paramą Kinijos iniciatyvai dėl karo Ukrainoje sprendimo.
Kazachstano prezidentas Kasymas-Žomartas Tokajevas
Kazachstano prezidentas Kasymas-Žomartas Tokajevas / „Scanpix“/Reuters

Kazachstano užsienio reikalų ministerija teigė palankiai vertinanti Kinijos poziciją „dėl politinio Ukrainos krizės sureguliavimo“.

Pareiškime ministerija teigė, kad pasiūlymas „nusipelno paramos, nes prisideda prie kraujo praliejimo nutraukimo“.

Šeštadienį Kazachstanas, kuris su Rusija turi 7,5 tūkst. km sieną, taip pat pabrėžė teritorinio vientisumo svarbą Kinijos plane.

Kazachstanas dalyvauja įvairiose karinėse ir ekonominėse sąjungose su Rusija, tačiau atsisakė paremti invaziją į Ukrainą ar pripažinti Kremliaus įvykdytą keturių Ukrainos regionų aneksiją.

Tuo pat metu Kazachstanas susilaikė arba balsavo prieš Rusiją smerkiančias Jungtinių Tautų rezoliucijas.

Kitą savaitę JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas lankysis Kazachstane ir Uzbekistane, o po to vyks į Naująjį Delį, kur dalyvaus Didžiojo dvidešimtuko (G-20) užsienio reikalų ministrų susitikime. Jame taip pat turėtų dalyvauti Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Kinijos 12 punktų dokumentą, kuriame raginama „politiškai sureguliuoti“ krizę, Vakarų lyderiai sutiko skeptiškai, tačiau Ukraina ir Rusija išreiškė atsargią paramą.

Dokumente, paskelbtame penktadienį, minint pirmąsias Rusijos invazijos metines, visos šalys raginamos „remti Rusiją ir Ukrainą, kad jos dirbtų ta pačia kryptimi ir kuo greičiau atnaujintų tiesioginį dialogą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis