Anot apklausos, kurią atliko Demokratijos institutas, įsikūręs šioje Centrinės Azijos valstybėje, artimiausias N.Nazarbajevo varžovas Turgunas Syzdykovas, atstovaujantis Kazachstano komunistų liaudies partijai, gavo 1,8 proc. balsų, o trečiasis kandidatas Abelgazis Kusainovas – vos 0,63 procento.
Kazachstano centrinė rinkimų komisija nurodė, kad balsavime dalyvavo rekordinis skaičius rinkėjų – 95,11 procento.
Į politinės scenos pakraščius nustumta opozicija šiems rinkimams savų kandidatų neiškėlė, todėl 74 metų šalies lyderis varžėsi su dviem varžovais, kurie abudu yra laikomi provyriausybinėmis figūromis.
Beveik niekas neabejojo, kad šiuos rinkimus vėl laimės N.Nazarbajevas, kuris valdyti Kazachstaną pradėjo dar prieš paskelbiant jo nepriklausomybę 1991 metais.
Šio įvykio svarba nėra didesnė už faktą, kad tai gali būti paskutinis Nazarbajevo kartas
„Tai ne rinkimai, tai perrinkimas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Dosymas Saptajevas, vadovaujantis Kazachstano rizikų įvertinimo grupei – Almatos mieste įsikūrusiai mokslinių tyrimų organizacijai.
„Šio įvykio svarba nėra didesnė už faktą, kad tai gali būti paskutinis Nazarbajevo kartas“, – pridūrė jis.
Antradienį paskelbta „Ipsos MORI“ apklausa parodė, kad 91 proc. Kazachstano gyventojų yra patenkinti į aštuntą dešimtį metų įžengusio diktatoriaus valdymu.
63 metų buvusi buhalterė Tamara, ruošdamasi sostinėje atiduoti savo balsą, naujienų agentūrai AFP sakė, kad balsuos už N.Nazarbajevą.
„Be jokių rūpesčių gaunu savo pensiją. Jos pakanka pragyvenimui“, – teigė ji.
„Pažiūri televiziją, ypač apie krizę Ukrainoje, atrodo, kad pasaulis ruošiasi karui. Nazarbajevas yra politikas, kuris visuomet yra stabilumo pusėje“, – sakė ji.
Didžiulę teritoriją užimančioje šalyje, kuri ribojasi tiek su Rusija, tiek su Kinija, balsavimo teisę turi daugiau kaip 9,5 mln. žmonių.
Kazachstane kol kas dar nebuvo surengta rinkimų, kuriuos tarptautiniai stebėtojai būtų pripažinę laisvais ir sąžiningais.
2011 metų rinkimus N.Nazarbajevas laimėjo surinkęs 95,5 proc. balsų.