„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kelių valstybių parlamentų komitetų vadovai ragina suspenduoti Baltarusijos narystę ICAO

Kelių valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų vadovai ragina suspenduoti Baltarusijos narystę Tarptautinėje civilinės aviacijos organizacijoje (ICAO), atsisakyti skrydžių virš šios šalies.
Grįžo „Ryanair“ lėktuvas iš Minsko
„Ryanair“ lėktuvas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Karinių orlaivių panaudojimas siekiant perimti civilinį „Rynair“ skrydį tarp dviejų Europos Sąjungos ir NATO valstybių yra piratavimo aktas, sukėlę grėsmę keleiviams ir įgulai“, – sakoma sekmadienį paskelbtame devynių valstybių parlamentų vadovų pareiškime.

Jį pasirašė JAV Senato, Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų, Vokietijos Bundestago, Lenkijos ir Čekijos Senatų, Airijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai.

„Mes raginame Tarptautinę civilinės aviacijos organizaciją nedelsiant atlikti tyrimą dėl įvykdyto pažeidimo ir orlaiviui sukeltos grėsmės“ – sakoma pareiškime.

Juo taip pat raginama suspenduoti Baltarusijos narytę ICAO, atsisakyti skrydžių virš jos teritorijos. „Akivaizdu, kad dabartinė Minsko administracija nekreipia dėmesio į mūsų piliečių saugumą ir ja negalima pasitikėti. Šis valstybinio teroro aktas ir pagrobimas kelia grėsmę visiems keliaujantiems Europoje“, – sakoma pareiškime.

Sekmadienį Minske priverstinai buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs keleivinis „Ryanair“ lėktuvas. Šį incidentą pirmadienį planuoja aptarti Europos Vadovų Taryba.

Minėtu „Ryanair“ lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas.

Lietuvos duomenimis, lėktuve buvo 171 keleivis, iš jų – 94 Lietuvos piliečiai, taip pat 11 graikų, devyni prancūzai, po keletą baltarusių, lenkų, rumunų, vokiečių, latvių, rusų, taip pat Sakartvelo ir kitų šalių piliečių. Praleidę Minsko oro uoste maždaug septynias valandas, jie, išskyrus R. Pratasevičių, jo draugę ir dar keturis asmenis, parskrido į Vilnių.

Civiliniam orlaiviui nutupdyti Baltarusija pasitelkė naikintuvą ir karinį sraigtasparnį.

Lietuvos vadovas ir užsienio reikalų ministras tai pavadino valstybinio terorizmo aktu, Lietuvos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio užgrobimo.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį sakė kelsiąs klausimą, kad Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia civilinei aviacijai erdve, o Baltarusijos aviakompanijos „Belavia“ lėktuvai netektų teisės leistis ES ir NATO valstybių oro uostuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“