Studentai, aplinkosaugos organizacijos ir Didžiosios Britanijos leiboristų partijos lyderiai anksčiau pareikalavo, kad Kembridžas atsisakytų savo fondo lėšų investavimo į aplinką teršiančius sektorius. Tačiau universiteto taryba mano, kad šiame etape tai nėra įmanoma.
„Kembridžo universiteto fondas per dešimt savo veiklos metų gerokai lenkė etaloninius rinkos rodiklius ir tokiu būdu gerokai išplėtė universiteto galimybes vykdyti savo pagrindinį uždavinį“, – pareiškė taryba.
Kembridžo universiteto fondo valdomo turto vertė viršija 6,2 mlrd. svarų (8,3 mlrd. JAV dolerių), rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“. Per indeksų fondus jis valdo tam tikrų naftos ir dujų įmonių akcijų, tačiau beveik neturi tiesioginių su iškastiniu kuru susijusių investicijų.
Protestuodami prieš neekologiškas investicijas, Kembridžo studentai pastaruoju metu surengė keletą protesto akcijų.
Laipsniškai mažinti investicijas į aplinką teršiančius sektorius pastaraisiais metais pradėjo daugelis pasaulio universitetų. 2015 metais Oksfordo universitetas paskelbė ketinantis vengti tiesiogiai investuoti į taršiausias kuro rūšis – anglis ir bitumingąjį smėlį. O Stanfordo universitetas nutraukė investicijas į anglis ir su jomis susijusias įmones, nors kol kas neatsisako turimų tam tikrų naftos ir dujų įmonių akcijų.