Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kenijos parlamentas pritarė pasiūlymui siųsti policijos pajėgas į Haitį

Kenijos parlamentas ketvirtadienį pritarė pasiūlymui siųsti šalies policiją į Haitį ir ten vadovauti Jungtinių Tautų remiamai tarptautinei misijai, kuria siekiama atkurti taiką ir užtikrinti saugumą gaujų smurto krečiamoje Karibų jūros šalyje.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Haitis Kenija

Spalio pradžioje JT Saugumo Taryba patvirtino Kenijos vadovaujamą misiją, kurios pagrindinis tikslas – padėti Haičio policijai kovoti su siautėjančiu gaujų smurtu.

Tačiau šis Kenijos žingsnis buvo sukritikuotas šalies viduje, o šiuo metu vyriausybė negali siųsti į Haitį jokių policijos pajėgų, nes jos planai buvo užginčyti teisme.

„Šie Rūmai pritaria Nacionalinės policijos tarnybos pareigūnų siuntimui į tarptautinę saugumo palaikymo misiją Haityje“, – ketvirtadienį įstatymų leidėjams sakė Parlamento pirmininko pavaduotoja Gladys Boss Shollei (Gladis Bos Šolei). 

Kenijos vyriausybė nurodė, kad yra pasirengusi skirti iki 1 tūkst. pareigūnų, ir pažadėjo, kad pasiruošimas misijai bus tęsiamas nepaisant teismo sprendimo.

Nairobio Aukščiausiasis Teismas nagrinėjo opozicijos politiko Ekuru Aukot peticiją, kurioje tvirtinama, kad ši misija prieštarauja Konstitucijai, nes nėra paremta jokiais įstatymais ar sutartimis.

Prieš ketvirtadienio paskutinį posėdį E. Aukot kritikavo parlamentą dėl sprendimo pratęsti balsavimą ir kaltino įstatymų leidėjus nesilaikant teismo sprendimo.

Žmogaus teisių gynėjai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Kenijos policija praeityje kartais prieš civilius gyventojus panaudodavo mirtiną jėgą ir kad tai kels pavojų ir Haityje, kur užsienio kariai per ankstesnes intervencijas yra pažeidę įstatymus.

Praėjusį mėnesį Kenijos vidaus reikalų ministras Kithure Kindiki (Kiturė Kindikis) gynė šalies sprendimą dislokuoti policijos pajėgas, sakydamas, kad „mes nevežame savo pareigūnų į Haitį kaip bandomųjų triušių“.

Kenijos prezidentas Williamas Ruto (Viljamas Rutas) mano, kad jo šalies sprendimas yra žmoniškumo misija šaliai, nukentėjusiai nuo kolonijinio laikotarpio.

JT remiamoje misijoje, kuri iš pradžių buvo patvirtinta vieneriems metams, numatoma, kad Kenijos policija pradės vykdyti operaciją su savo kolegomis iš Haičio. Teigiama, kad šioje Karibų jūros šalyje gaujų narių ir ginklų yra gerokai daugiau nei Haičio policijoje.

Misija taip pat siekiama, kad Haitis galėtų surengti rinkimus, kurie nevyksta nuo 2016-ųjų. 

Kenija laikoma demokratijos ramsčiu Rytų Afrikoje ir dalyvauja taikos palaikymo misijose kaimyniniuose regionuose, įskaitant Kongo Demokratinę Respubliką ir Somalį, taip pat ir kituose pasaulio regionuose.

Haityje, skurdžiausioje Vakarų pusrutulio šalyje, jau daugelį metų tvyro sumaištis. Didžiojoje šalies dalyje siautėja ginkluotos gaujos, o ekonomika ir visuomenės sveikatos sistema susiduria su vis didesniais sunkumais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų