Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 11 25 /18:00

Kiekviena pramonės šaka turėtų būti atsakinga už klimato kaitą – COP28 pirmininkas

Svarbiausio JT aukščiausiojo lygio susitikimo dėl klimato kaitos pirmininkas šeštadienį stojo ginti didelio pramonės atstovų dalyvavimo derybose, teigdamas, kad privataus sektoriaus dalyvavimas yra labai svarbus siekiant pažaboti pasaulinį šiltėjimą.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

„Visi turi dalyvauti šiame procese, visi turi būti atsakingi ir visi turi būti atskaitingi“, – interviu naujienų agentūrai AFP sakė COP28 pirmininkas Sultanas al Jaberas (Sultanas Džaberas) iš naftos turtingų Jungtinių Arabų Emyratų.

„Tai apima visas pramonės šakas, o ypač daug teršalų išmetančias pramonės šakas, tokias kaip aviacija, transportas, aliuminis, cementas, plienas, taip pat naftos ir dujų pramonę“, – pridūrė jis.

Lapkričio 30–gruodžio 12 dienomis Dubajuje vyksiančioje COP28 tikimasi sulaukti 70 tūkst. dalyvių, tarp kurių bus pasaulio lyderių, šalių derybininkų, aktyvistų, lobistų ir garsių veikėjų, įskaitant popiežių Pranciškų. Tai bus didžiausias kada nors vykęs Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimas klimato kaitos klausimais.

Daugiau nei tūkstantis įmonių ir labdaros organizacijų vadovų užsiregistravo į dviejų dienų forumą, kuris vyks gruodžio 1–2 dienomis tuo metu, kai politiniai lyderiai derėsis dėl būdų, kaip užkirsti kelią, kad planetos klimatas nesustabdomai netaptų nebekontroliuojamas.

Skatinti privataus sektoriaus finansavimą

Pasak forumo organizatoriaus, JAE verslininko Badro Jafaro (Badro Džafaro), jo metu verslininkai ir pramonės atstovai paskelbs apie daugybę įsipareigojimų.

COP28 šalių derybininkai spręs virtinę opių klausimų, įskaitant iškastinio kuro – naftos, dujų ir anglių – ateitį ir turtingų teršėjų finansinę pagalbą skurdesnėms valstybėms, kurios yra labiausiai pažeidžiamos dėl spartėjančių klimato sutrikimų.

Tačiau daugiausia dėmesio bus skiriama ribotos pažangos, kurią pasaulis padarė siekdamas sumažinti išmetamus klimato krizę skatinančių ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, įvertinimui.

S. al Jaberas, JAE valstybinės naftos milžinės ADNOC generalinis direktorius, nuolat pabrėžia norįs, kad privatusis sektorius kartu su nacionalinėmis vyriausybėmis finansuotų perėjimą prie švarios energijos ir padėtų pažeidžiamoms valstybėms prisitaikyti prie besikeičiančio klimato.

„Taip pat turime skatinti privataus sektoriaus finansavimą“, – sakė jis agentūrai AFP.

„Turime suteikti reikiamus draudimo ir apsidraudimo mechanizmus, kad apsaugotume privatųjį sektorių ir... paskatintume jį prisijungti ir padėti išspręsti klimato kaitos finansavimo problemą."

JAV ir Europos parlamentarai yra paraginę JT įvesti naujas taisykles dėl įmonių, dalyvaujančių COP derybose.

Paklaustas apie šį reikalavimą, S. al Jaberas sakė, kad klimato kaitos iššūkis yra toks milžiniškas, kad jį sprendžiant turi dalyvauti ir valstybės, ir privatusis sektorius.

„Turi būti konsultuojamasi su visais. Visiems turi būti suteikta galimybė prisidėti“, – pabrėžė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai