„Sberbank“ atstovai teigė jau oficialiai paprašę Kijevo policijos saugoti pastatą. Kiti banko skyriai Ukrainos sostinėje veikia normaliu režimu.
Dėl savotiškos blokados kalti savanorių bataliono „Azov“, kurio nariai garsėja radikaliomis pažiūromis, aktyvistai. Jie reikalauja, kad valdžia uždraustų „Sberbank“ veikti Ukrainoje.
„Azov“ aktyvistai jau prisiėmė atsakomybę už incidentus, kai montavimo putomis buvo nuniokoti dešimtys Rusijos bankams priklausančių bankomatų visoje Ukrainoje – Kijeve, Odesoje, Charkove, Čerkasuose ir Černigove.
„Mes susirūpinę dėl situacijos Ukrainoje, susijusios su nacionalistų grupuočių atstovų veiksmais. Jau kreipėmės į teisėsaugos organus ir tikimės, kad bus užtikrintas mūsų darbuotojų, klientų bei nuosavybės saugumas“, – pranešė „Sberbank“.
Protestai prie „Sberbank“ prasidėjo kovo 7-ąją, kai bankas paskelbė pripažinsiantis vadinamosiose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose išduodamus pasus.
Vasario viduryje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė įsaką pripažinti tapatybės dokumentus, kuriuos išduoda prorusiški separatistai užimtame Donbase.
Kovo 7 dieną Ukrainos nacionalinis bankas pagrasino pritaikyti „Sberbank“ filialui Ukrainoje sankcijas, jei bankas pripažins tokius dokumentus.
Po dviejų dienų „Sberbank“ atsiėmė pranešimą ir patikslino, kad separatistinių pasų nepripažins, tačiau protestai, akivaizdu, tęsiasi.
Neramu ir Ukrainos rytuose. Policija sulaikė 43 aktyvistus, kurie dalyvavo prekybinėje užimto Donbaso blokadoje. Pastaroji prasidėjo dar sausį, o savanoriai teigė, kad nori sutrukdyti separatistams finansuoti karą prieš ukrainiečius.
Aktyvistai buvo sulaikyti, kai atsisakė Ukrainos saugumo tarnybai ir policijai atiduoti ginklus. Feisbuke iškart kilo triukšmas, o centriniame Kijeve buvo surengtas protestas.