Šis ministras nebuvo vienintelis, kuriuo buvo atsikratyta. Tokios pat bausmės neišvengė ir keletas kitų pareigūnų.
Kas slepiasi po šiais Šiaurės Korėjos lyderio sprendimais?
Tiksliai nuspėti, kas vyksta šioje šalyje, yra sunku – Šiaurės Korėja yra viena uždariausių pasaulio valstybių. Tačiau kai kurie ekspertai sako, kad griežtais sprendimais Kim Jong Unas bando įtvirtinti savo valdžią. Diktatoriškos šalies lyderis imasi pačių griežčiausių priemonių, kas atsikratytų galimų konkurentų, kurie gali iš jo perimti valdžią.
Vieni faktai rodo, kad Kim Jong Unas jaučiasi nesaugiai. Tai patvirtina faktas, kad jis atsisakė važiuoti į Rusiją, kur vyko 70-osios pergalės Antrajame pasauliniame kare metinės. Nors iš pradžių kelionė buvo planuojama, tačiau Rusijos atstovai tvirtino, kad Kim Jong Unas vizitą atšaukė dėl Šiaurės Korėjos vidaus politikos reikalų.
Būti Šiaurės Korėjos valdžioje šiuo metu yra itin pavojinga.
Kita vertus, į viešumą keliamos istorijos rodo, kad Kim Jong Unas yra įtvirtinęs savo valdžią. Pastaraisiais metais pagerėjo prekybos santykiai su Kinija, kas leido sustiprinti Šiaurės Korėjos ekonomiką, šalis skelbia, kad turi 20 branduolinių bombų galvučių ir visai neseniai išbandė naują karo ginklą, o propaganda lyderiui sukūrė rūpestingo karininko įvaizdį, kuris niekuo nenusileidžia jo tėvo ir senelio kultams.
Žvelgiant į šiuos faktus, kaip rašo C. Whitonas, atrodo, kad Šiaurės Korėjos diktatorius nepanikuoja būdamas valdžioje ir yra tikras tironas.
Kaip tai gali paveikti santykius su JAV? Per pastarąjį dešimtmetį Šiaurės Korėja „užaugo“ ir kelią grėsmę. Prie to prisideda ir jaunas diktatorius, kuris yra nenuspėjamas ir griežtas.
Pasak CNN apžvalgininko, jei JAV ir sąjungininkai greitu metu nesiims priemonių, kurios galėtų pažaboti Šiaurės Korėjos režimą, grėsmė saugumui tik didės, o greitu metu situacija gali ir pablogėti.