Šie diplomatai – tai pirmieji žinomi užsienio svečiai po to, kai Pchenjanas 2020 metais dėl COVID-19 pandemijos visiškai uždarė sieną.
Kim Jong Unas draugiškai pasikalbėjo su Maskvos gynybos ministru Sergejumi Šoigu, kuris Šiaurės Korėjos lyderiui įteikė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirašytą laišką, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
Prieš iškilmingą paliaubų minėjimą ketvirtadienį jis taip pat susitiko su Kinijos delegacija, vadovaujama Politinio biuro nario Li Hongzhongo, kuris „pagarbiai perdavė draugo Xi Jinpingo asmeninį laišką“, turėdamas omenyje Kinijos prezidentą, nurodė KCNA.
Pchenjanas ketvirtadienį minės 70-ąsias 1953 metų liepos 27 dieną pasirašytų paliaubų metines, Šiaurės Korėjoje vadinamas Pergalės diena.
Rusija, istorinė Pchenjano sąjungininkė, yra viena iš nedaugelio šalių, palaikančių draugiškus santykius su Šiaurės Korėja.
„Su giliu jauduliu prisimindami giliai įsišaknijusios Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje (KLDR) ir Rusijos draugystės istoriją“, Kim Jong Unas ir S.Šoigu aptarė „abiem pusėms rūpimus klausimus, susijusius su nacionaline gynyba ir saugumu bei regionine ir tarptautine saugumo aplinka“, nurodė KCNA.
Kim Jong Unas ir S.Šoigu taip pat apsilankė ginkluotės parodoje, kur Rusijos ministrui buvo pristatyta „naujo tipo ginkluotė ir įranga“, sakoma kitame KCNA pranešime.
Šiaurės Korėjos lyderis tvirtai remia Maskvos invaziją į Ukrainą. Pchenjanas, JAV teigimu, parduoda Rusijai daug raketų ir artilerijos sviedinių.
Vizito metu jis papasakojo S.Šoigu „apie ginklus ir įrangą, kurie buvo sukurti ir pagaminti“ pagal Šiaurės Korėjos nacionalinį gynybos planą, ir „ne kartą išreiškė įsitikinimą, kad Rusijos kariuomenė ir žmonės pasieks didelių laimėjimų“, pridūrė KCNA.
Pekinas yra svarbiausias Šiaurės Korėjos sąjungininkas ir ekonominis rėmėjas, o jų santykiai užsimezgė per Korėjų karą XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje, kai buvo pralietas kraujas.
Kim Jong Unas pasakė Li Hongzhongui, kad „Korėjos žmonės niekada nepamirš to, kad drąsūs Kinijos liaudies savanorių kariai praliejo kraują, siekdami pergalės kare“, pranešė KCNA.
Kinija ir Šiaurės Korėja „kaip visada stengsis toliau stiprinti draugystę ir solidarumą“, pranešime cituojamas Kim Jong Unas.