„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kim Jong Unas savo laiške Donaldui Trumpui sako norintis viršūnių susitikimo

Savo laiške JAV prezidentui Donaldui Trumpui Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas sakė esąs suinteresuotas, kad įvyktų jųdviejų susitikimas, penktadienį pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis pareigūnais, susipažinusiais su to laiško turiniu.
Kim Jong Unas ir Donaldas Trumpas
Kim Jong Unas ir Donaldas Trumpas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tą laišką penktadienį į Baltuosius rūmus turi pristatyti Kim Jong Uno dešinioji ranka Kim Yong Cholas, trečiadienį ir ketvirtadienį dalyvavęs derybose Niujorke su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo.

Pasak laikraščio, šaltinis minėtą laišką pavadino „gana paprastu“.

„Jame (laiške) išreikštas Šiaurės Korėjos lyderio susidomėjimas susitikimu, neturint jokių svarbių nuolaidų ar grasinimų“, – rašo „The Wall Street Journal“.

Manoma, kad Kim Yong Cholas Jungtinėse Valstijose liks iki šeštadienio, nurodė leidinio šaltinis.

Pasak Baltųjų rūmų atstovų, tą laišką pirmiausia išnagrinės nacionalinės saugumo tarnybos pareigūnai, ir tik tada jis bus perduotas D. Trumpui.

Baltieji rūmai galimą D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą birželio 12-ąją Singapūre vertina su „atsargiu optimizmu“, nurodė „The Wall Street Journal“.

Vis dėlto, pasak pareigūnų, nevertėtų atmesti galimybės, kad tas susitikimas gali būti atidėtas arba atšauktas. JAV prezidento administracijos atstovai nurodė, kad Šiaurės Korėjos ir JAV delegacijų susitikimai Niujorke, Singapūre ir Korėjos pusiasalyje praėjo gerai.

M.Pompeo kiek anksčiau taip pat teigiamai įvertino savo derybas su Kim Yong Cholu.

Praėjusią savaitę Baltieji rūmai išplatino Šiaurės Korėjos lyderiui skirtą D. Trumpo laišką, kuriame JAV prezidentas pranešė atšaukiantis ilgai planuotą viršūnių susitikimą dėl Pchenjano priešiškų pareiškimų.

„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pompeo
„Scanpix“/AP nuotr./Mike'as Pompeo

Šiaurės Korėja savo ruožtu pareiškė, kad yra pasirengusi dialogui, o D.Trumpas netrukus paskelbė, kad šios istorinės derybos vis dar gali įvykti.

Vašingtonas nori, kad Šiaurės Korėja greitai atsisakytų visų savo branduolinių ginklų ir sutiktų su griežtomis inspekcijomis, o mainais siūlo sankcijų sušvelninimą ir ekonominę naudą.

Tačiau analitikai sako, jog Šiaurės Korėja nenorės atsisakyti savo branduolinės atgrasomosios priemonės, jei negaus garantijų, kad JAV nebandys nuversti režimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs