Antrasis šį mėnesį Šiaurės Korėjos tarpžemyninės balistinės raketos bandymas buvo atliktas penktadienį.
Pasak Kim Jong Uno, naujausias bandymas pademonstravo Šiaurės Korėjos pajėgumus paleisti raketą „bet kurioje vietoje ir bet kuriuo laiku“, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
„Lyderis didžiuodamasis pasakė, jog testas taip pat patvirtino, kad visa pagrindinė JAV teritorijos dalis yra mūsų smogiamojoje srityje“, – priduriama pranešime.
Kinija ir Rusija atsakingos už Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę, sako JAV
Kinijai ir Rusijai tenka „unikali ir ypatinga atsakomybė“ už vis didėjančią Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę, šeštadienį, po naujausio Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymo sakė JAV valstybės sekretorius.
„Kaip pagrindinėms ekonominėms Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų programos įgalintojoms Kinijai ir Rusijai tenka unikali ir ypatinga atsakomybė už šią didėjančią grėsmę regiono ir pasaulio stabilumui“, – sakoma Rexo Tillersono pareiškime.
Raketos bandymas buvo „akivaizdus daugelio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, atspindinčių tarptautinės bendrijos valią, pažeidimas“, – pridūrė jis.
Kinija yra paskutinė likusi svarbi Šiaurės Korėjos sąjungininkė, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra perspėjęs, kad tarptautinė bendrija neturėtų „prarasti šaltakraujiškumo“ dėl šio branduolinį ginklą turinčio režimo.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas naują Pchenjano tarpžemyninės balistinės raketos bandymą pasmerkė kaip „beatodairišką ir pavojingą“ ir atmetė Šiaurės Korėjos tvirtinimus, kad tokie bandymai padeda užtikrinti jos saugumą.
„Keldami grėsmę pasauliui šie ginklai ir bandymai dar labiau izoliuoja Šiaurės Korėją, silpnina jos ekonomiką“, – sakoma jo pareiškime.
Penktadienio bandymas buvo įvykdytas kelios valandos po to, kai JAV Senatas pritarė sankcijoms Pchenjanui.
Spartėjanti Šiaurės Korėjos programa dėl patikimų pajėgumų suduoti branduolinį smūgį yra keblus politinis iššūkis D.Trumpui, kuris nesutaria su Pekinu dėl to, kaip elgtis su Kim Jong Uno režimu.
Kinija pasmerkė Šiaurės Korėją už raketos paleidimą
Kinija šeštadienį pasmerkė Šiaurės Korėją, atlikusią tarpžemyninės balistinės raketos bandymą ir paragino visas šalis demonstruoti santūrumą po JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų, surengtų reaguojant į šį bandymą.
„Kinija nepritaria Šiaurės Korėjos (įvykdytiems) JT Saugumo Tarybos rezoliucijos pažeidimams ir (jos veiksmams), prieštaraujantiems bendriesiems tarptautinės bendruomenės tikslams“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Geng Shuangas.
Pekinas „paragino Šiaurės Korėją laikytis JT rezoliucijų ir nutraukti veiksmus, kurie gali pabloginti padėtį“, trumpame pranešime ministerijos tinklalapyje nurodė Geng Shuangas.
„Tuo pat metu (Kinija) tikisi, kad visos suinteresuotosios šalys imsis atsargumo priemonių, vengs įtampos didinimo ir veiks kartu, kad apsaugotų taiką ir stabilumą pusiasalyje,“ – sakoma pranešime.
Penktadienį įvykdytą raketos bandymą, po kurio, Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno teigimu, visa JAV žemyninė dalis tapo pasiekiama Phenjano raketoms, greit pasmerkė Vašingtonas, Tokijas, Seulas ir Europos Sąjunga.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo imtis „visų reikiamų veiksmų, siekdamas užtikrinti Jungtinių Valstijų saugumą ir apsaugoti sąjungininkus regione“.
Po Šiaurės Korėjos raketos bandymo JAV ir Pietų Korėja atliko pratybas su raketomis „žemė-žemė“, pranešė JAV kariuomenė.
Be to, JAV ir Pietų Korėjos kariuomenės vadai po šių veiksmų aptarė „karinio atsako būdus“, teigė Pentagonas.
Pagrindinė Phenjano ekonominė ir diplomatinė sąjungininkė Kinija priešinasi bet kokiam kariniam įsikišimui ir ragina dialogo būdu priimti rezoliuciją.