Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija: Mianmaro kariuomenė susitarė dėl neatidėliotinų paliaubų su ginkluotu aljansu

Kinija penktadienį pranešė, kad jai tarpininkaujant Mianmaro kariuomenė ir etninių mažumų grupių ginkluotas aljansas sutarė dėl paliaubų.
STR / AFP
STR / AFP
Temos: 2 Kinija Mianmaras

Apie susitarimą paskelbta nuo spalio šiaurinėje Šanio valstijoje tęsiantis susirėmimams.

„Abi šalys susitarė nedelsiant nutraukti ugnį, išvesti karinį personalą ir taikiomis derybomis išspręsti atitinkamus ginčus ir reikalavimus“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.

Ji teigė, kad derybos vyko trečiadienį ir ketvirtadienį Kunminge, su Mianmaru besiribojančioje Kinijos Junano provincijoje, tarpininkaujant ir padedant Pekinui.

Mao Ning nenurodė, kokiose teritorijose įsigalios paliaubos.

Mianmaro chunta ir trijų etninių mažumų grupių ginkluotas aljansas penktadienį patvirtino, kad, tarpininkaujant Kinijai, pasiekė paliaubų susitarimą.

„Padedant Kinijai, susitikimas įvyko Kunminge. Pasiekėme susitarimą dėl paliaubų“, – naujienų agentūrai AFP sakė chuntos atstovas Zaw Min Tunas (Zau Min Tunas) o Taangų valstybės išvadavimo armijos (TNLA) atstovas Taras Bhone Kyaw (Taras Bonė Čav) sakė, kad jie „susitarė atnaujinti pasienio prekybą“ su Kinija.

Po to, kai trys ginkluotos etninės grupės, vadinamos Trijų brolijų aljansu, spalį pradėjo plataus masto puolimą šiaurinėje Šanio valstijoje, Mianmaro chunta susidūrė didžiausiu kariniu iššūkiu nuo tada, kai ji 2021-aisiais perėmė valdžią.

Praėjusią savaitę ginkluotas aljansas pareiškė užėmęs šiaurinį miestą, liūdnai pagarsėjusį internetinių sukčių operacijomis – tai buvo dar vienas smūgis chuntai.

Nuo lapkričio žmonės bėga iš Laukajaus, esančio su Kinija besiribojančiame rajone, kurį kontroliavo su Mianmaro kariuomene susijusios nereguliariosios karinės pajėgos. Šis miestas garsėja azartiniais lošimais, prostitucija ir internetiniu sukčiavimu. Tokia nelegalia veikla yra priversti užsiimti tūkstančiai gyventojų, daugelis jų – tapę prekybos žmonėmis aukomis. 

Mianmaro nacionalinio demokratinio aljanso armija (MNDAA), Taangų valstybės išvadavimo armija (TNLA) ir Arakano armija (AA) sakė, kad dabar miestą kontroliuoja jos.

Praėjusią savaitę Pekinas išreiškė didelį nepasitenkinimą dėl to, kad kovose Mianmare nukentėjo kinai, ir pareiškė, kad imsis visų būtinų priemonių savo piliečiams apsaugoti, gavęs pranešimų, kad pasienyje sprogo artilerijos sviedinys.

„Abi šalys įsipareigojo nekelti pavojaus Kinijos pasienio gyventojų ir Kinijos personalo Mianmare saugumui“, – penktadienį sakė Mao Ning.

„Abi šalys taip pat konsultavosi ir kitais klausimais, pavyzdžiui, dėl paliaubų susitarimų“, – pridūrė ji.

„Paliaubų ir taikos derybų Šiaurės Mianmare palaikymas atitinka visų Mianmaro šalių interesus ir padeda palaikyti taiką ir stabilumą pasienyje“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs