„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija pasiuntė rekordinį bombonešių skaičių į Taivano oro gynybos zoną

Taibėjus antradienį pranešė, kad Kinija į Taivano oro gynybos zoną pasiuntė rekordinį skaičių – 18 branduolinį ginklą galinčių nešti bombonešių.
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen / „Reuters“/„Scanpix“

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Pekinas uždraudė importuoti daugiau Taivano prekių, o tai yra naujausias blogėjančių santykių ženklas.

Demokratinis Taivanas gyvena nuolatinėje Kinijos invazijos baimėje, nes Pekinas salą laiko savo teritorijos dalimi ir grasina vieną dieną ją susigrąžinti, prireikus – jėga.

Pekinas padidino karinį, diplomatinį ir ekonominį spaudimą Taivanui po to, kai 2016 metais salos prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen, kuri atmeta Pekino poziciją, kad Taivanas yra Kinijos dalis.

Taivano gynybos ministerija antradienį ryte paskelbė informaciją, kad per pastarąją parą į salos pietvakarių oro gynybos identifikavimo zoną (ADIZ) įskrido 21 orlaivis, įskaitant 18 branduolinį ginklą galinčių nešti bombonešių H-6.

Remiantis naujienų agentūros AFP turima duomenų baze, tai buvo didžiausias H-6 bombonešių įskridimas per vieną dieną nuo 2020-ųjų rugsėjo, kai Taibėjus pradėjo skelbti tokius duomenis.

Šis incidentas įvyko po to, kai praėjusią savaitę Kinija uždraudė importuoti daugiau Taivano maisto produktų, gėrimų, alkoholio ir žuvininkystės produktų, o premjeras Su Tseng-changas apkaltino Pekiną pažeidžiant tarptautinės prekybos taisykles ir „diskriminuojant“ salą.

H-6 yra pagrindinis Kinijos tolimojo nuotolio bombonešis; jis gali gabenti branduolinį krovinį.

Kinija retai kada siunčia daugiau nei penkis H-6 bombonešius per vieną dieną, tačiau pastarosiomis savaitėmis įskridimų skaičius gerokai išaugo.

Didžiausias iki šiol pasiųstų H-6 skaičius buvo 16 – 2021-ųjų spalį.

Tačiau praėjusį mėnesį Kinija pasiuntė 21 bombonešį į Taivano ADIZ, o gruodį šis skaičius jau siekia 23.

Daugelis valstybių, įskaitant Jungtinės Valstijos, Kanada, Pietų Korėja, Japonija ir Kinija, turi savo ADIZ.

Tai nėra tas pats, kas šalies oro erdvė.

ADIZ apima daug platesnę teritoriją, kurioje bet kuris užsienio orlaivis apie save turi pranešti vietos aviacijos institucijoms.

Taivano ADIZ apima gerokai didesnę teritoriją nei jo oro erdvė, iš dalies persidengiančią su pačios Kinijos oro gynybos atpažinimo zona, ir netgi dalį žemyninės Kinijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų