Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija paskelbė sankcijų JAV pareigūnams, reagavusiems į represijas Honkonge

Kinija ketvirtadienį pranešė taikysianti sankcijas JAV pareigūnams, kurie „netinkamai elgėsi“ Honkongo klausimu, reaguodama į Vašingtono šią savaitę įvestus apribojimus kinų pareigūnams dėl Pekino represijų šiame mieste.
Protestas Honkonge
Protestas Honkonge / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinį finansų centrą pernai krėtė prodemokratinio judėjimo protestai, kurie daugiausia liovėsi Pekinui primetus radikalų nacionalinio saugumo įstatymą, sukritikuotą JAV ir kitų Vakarų valstybių kaip priemonę pilietinėms teisėms varžyti.

Pirmadienį Vašingtonas pareiškė taikysiantis sankcijas griežtą naują saugumo įstatymą parengusio Nacionalinio Liaudies Kongreso nuolatinio komiteto pirmininko 14-ai pavaduotojų - įšaldysiantis visą jų turtą, patenkantį į JAV jurisdikciją, taip pat uždrausiantis įvažiuoti jiems į šalį.

Kinija savo ruožtu nusprendė taikyti „sankcijas JAV vyriausybės pareigūnams, Kongreso darbuotojams, nevyriausybinių organizacijų darbuotojams... kurie netinkamai elgėsi dėl klausimų, susijusių su Honkongu“, per ketvirtadienį surengtą spaudos konferenciją sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

Sankcijos pat bus taikomos šių asmenų šeimų nariams, nurodė Hua Chunying.

Anot jos, Kinijos vyriausybė taip pat nusprendė atšaukti „bevizį režimą“ JAV diplomatinius pasus turinčių asmenų trumpoms kelionėms į Honkongą ir Makao.

Tokių priemonių buvo imtasi „atsižvelgiant, kad Jungtinės Valstijos pasinaudoja Honkongo problemomis, šiurkščiai kišdamosi į Kinijos vidaus reikalus“, pabrėžė pareigūnė, ragindama JAV „nebeiti klaidingu ir pavojingu keliu“.

Pekinas nepatikslino, kada ir kam konkrečiai įsigalios sankcijos.

Jungtinės Valstijos jau yra paskelbusios sankcijų Pekino remiamai Honkongo lyderei Carrie Lam.

Kinijos marionetinis parlamentas drakonišką naują saugumo įstatymą prastūmė birželį.

Kritikai teigia, kad šis teisės aktas slopina Honkongo kadaise turėtas išskirtines laisves, įtvirtintas susitarime, sudarytame perduodant šią buvusią britų koloniją Kinijai.

Pekinas tvirtina, kad šis įstatymas ir disidentų persekiojimas yra būtini, kad būtų atkurtas stabilumas mieste po pernai vykusių didžiulių protestų, neretai peraugdavusių į smurtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?