Pekino naujas planas buvo pateiktas Jungtinėms Tautoms kelios dienos prieš Škotijoje prasidedant klimato konferencijai COP26. Dokumente taip pat patvirtinami Kinijos planai iki 2060 metų tapti klimatui neutralia ir sumažinti per metus išmetamų ŠESD kiekį daugiau kaip kaip 65 procentais.
Kinija, išmetanti daugiau kaip ketvirtadalį visų žmonijos veiklos generuojamų ŠESD, pernai paskelbė planuojanti tapti klimatui neutralia apytikriai 2060 metais.
2015 metų Paryžiaus sutartį pasirašiusios šalys turi kas penkerius metus metus teikti naujus ŠESD išlakų mažinimo planus – Nacionaliniu lygiu nustatytus įpareigojimus (angl. Nationally Determined Contributions, NDC), kaskart prisiimdamos naujų ambicingų siekių.
Kinija buvo viena iš svarbiausių šalių, vengusių atnaujinti savo įsipareigojimus mažinti išmetamų ŠESD kiekius. Tačiau naujausi Pekino įsipareigojimai gali padėti suteikti teigiamą postūmį sekmadienį Glazge prasidedančiai COP26.
JT atkreipė dėmesį, jog norint įgyvendinti ambicingiausią Paryžiaus sutarties uždavinį – kad pasaulio klimatas iki šio šimtmečio pabaigos atšiltų ne daugiau kaip 1,5 Celsijaus laipsnio, palyginus su laikotarpiu iki pramonės revoliucijos – šalys turi iki 2030 metų ŠESD išlakas sumažinti beveik perpus.
Šią savaitę paskelbtoje ataskaitoje sakoma, kad vėliausi šalių pateikti planai, tarp kurių dar nebuvo atnaujintų Kinijos įsipareigojimų, vestų mūsų planetą į atšilimą 2,7 laipsnio.