Vasario 22-ąją Vidinės Mongolijos regiono Alšos kairiojoje apygardoje esančioje atviroje kasykloje nugriuvus 180 metrų aukščio šlaitui, buvo palaidota dešimtys žmonių ir transporto priemonių.
Iš pradžių gelbėtojai surado šešis gyvus žmones, dar šeši buvo surasti negyvi, o Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija ragino dėti visas pastangas, kad būtų išgelbėti 47 be žinios dingę darbininkai.
Tačiau antradienį ministerijos vadovas patvirtino, kad praėjus dviem savaitėms po incidento daugiau žmonių nerasta, ir pridūrė, jog dabar daugiausia dėmesio skiriama tam, kad tokios nelaimės nepasikartotų.
Pasak valstybinio laikraščio „China Youth Daily“, ministras Wang Xiangxi Pekine vykstančių metinių politinių susitikimų kuluaruose sakė, kad dėl griūties 53 žmonės dingo be žinios arba žuvo, o tai „mus labai nuliūdino“.
„Iš to galima labai daug pasimokyti. Kitame etape didelių avarijų prevenciją laikysime vienu svarbiausių savo darbo prioritetų“, – sakė jis.
Valdžios institucijos sieks stiprinti saugos priemones, išsiaiškinti paslėptus pavojus ir skatinti automatizavimą didelės rizikos pramonės šakose, sakė Wang Xiangxi.
Sausringoje, retai apgyvendintoje Alšos kairiojoje apygardoje ekonomika daugiausia priklauso nuo kasybos ir kitų gavybos pramonės šakų.
Valstybinio transliuotojo CCTV filmuotoje medžiagoje, darytoje tuo metu, kai įvyko griūtis, matyti didžiulis rūdžių spalvos nuolaužų kalnas.
Pastaraisiais dešimtmečiais kasyklų sauga Kinijoje pagerėjo, tačiau nelaimingi atsitikimai vis dar dažni šioje pramonės šakoje, kurioje į saugos protokolus dažnai žiūrima atsainiai, ypač pačiose paprasčiausiose vietose.
Gruodį, kai šiaurės vakarų Sindziango regione įgriuvo aukso kasykla, po žeme dirbo apie 40 žmonių.
2021 metais šiaurinėje Šansi provincijoje iš užtvindytos anglių kasyklos buvo išgelbėta 20 šachtininkų, o du žmonės žuvo.