„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija piktinasi JAV senatorių vizitu Taivane

Kinija išreiškė pasipiktinimą JAV senatorių delegacijos apsilankymu Taivane, per kurį salai buvo pažadėta vakcinų nuo pandeminio koronaviruso.
Senatorė Tammy Duckworth Taivane
Senatorė Tammy Duckworth Taivane / „Scanpix“/AP nuotr.

Anot Pekino, tokie vizitai gali padrąsinti „separatistines jėgas“ Taivane.

Kinija laiko šią demokratiškai valdomą salą savo teritorijos dalimi ir žada vieną dieną ją susigrąžinti, prireikus – jėga. Pekinas vykdo vis agresyvesnę kampaniją, kad išlaikytų Taibėjų izoliuotą tarptautinėje arenoje.

Trijų JAV senatorių delegacija sekmadienį per trumpą sustojimą Taibėjuje paskelbė, kad Vašingtonas neatlygintinai skirs Taivanui 750 tūkst. vakcinų nuo COVID-19 dozių.

Apie šią dovaną paskelbta Taivanui kaltinant Kiniją, kad ji trukdo salai gauti vakcinų. Anot Taibėjaus, tokie Pekino veiksmai yra dalis atkaklių Kinijos pastangų izoliuoti salą.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas sakė, kad Pekinas „reiškia griežtą nepasitenkinimą [dėl senatorių vizito]".

Jis paragino Jungtines Valstijas „elgtis protingai Taivano klausimu ir nesiųsti jokių klaidingų signalų separatistinėms jėgoms“ saloje.

Kinijos užsienio reikalų ministerija paprastai itin piktai reaguoja į bet kokias diplomatines iniciatyvas Taivano atžvilgiu, todėl šis palyginti santūraus tono pareiškimas internete sulaukė daugybės smerkiančių komentarų iš Kinijos patriotų.

„Tai tik tušti žodžiai. Man jau gana“, – rašė vienas komentatorius į „Twitter“ panašioje platformoje „Weibo“ po valstybinio laikraščio „Global Times“ žinute apie URM pareiškimą.

„Derėtų pasiųsti du naikintuvus jų palydėti!“ – rašė kitas komentatorius.

Kinijos diplomatai ir Pekino propagandos ruporai pastaraisiais metais itin aktyviai naudoja karingą nacionalistinę retoriką. Pareigūnai internete uoliai publikuoja įžeidžiamo turinio žinutes ir skleidžia sąmokslo teorijas apie diplomatines varžoves, o valstybinė televizija nuolat skelbia apie chaosą dėl protestų ir COVID-19 protrūkių užsienyje.

Visgi praėjusią savaitę prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad Kinijai reikėtų sušvelninti savo toną, ir paragino puoselėti „patikimos, puikiai vertinamos ir garbingos“ šalies įvaizdį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“