Kinija prašo Donaldo Trumpo nesieti prekybos ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos

Kinija pirmadienį pareiškė, kad Vašingtonas neturėtų sieti prekybos ir diskusijų apie Šiaurės Korėjos branduolinę programą, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas apkaltino Pekiną uždirbant milijardus iš verslo su amerikiečiais, bet nesiimant jokių veiksmų prieš Pchenjaną.
JAV piliečiai netrukus nebegalės vykti į Šiaurės Korėją
Kinija prašo Donaldo Trumpo nesieti prekybos ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Manome, kad Šiaurės Korėjos branduolinė programa bei Kinijos ir JAV prekyba yra du visiškai skirtingų sričių klausimai“, – per spaudos konferenciją pareiškė Kinijos prekybos viceministras Qian Kemingas. Pasak jo, klausimai, „kurie nėra susiję, neturėtų būti aptariami kartu“.

„Apskritai, Kinijos ir JAV prekyba, įskaitant tarpusavio investicijas, yra naudinga abiem pusėms, ir tiek Kinija, tiek Jungtinės Valstijos gavo nemažai pelno iš dvišalio bendradarbiavimo prekybos ir investicijų srityse“, – teigė jis.

Šie Pekino komentarai pasirodė po to, kai D.Trumpas šeštadienį socialiniame tinkle „Twitter“ perspėjo, kad daugiau nebeleis Kinijai „nieko nedaryti“ dėl Šiaurės Korėjos. Pastaroji ankstesnę dieną paleido savo antrąją tarpžemyninę balistinę raketą.

D.Trumpas, niekaip nesutariantis su Pekinu, kaip tvarkytis su Kim Jong Uno režimu. Ne kartą yra raginęs Kiniją stabdyti savo nepaklusnią kaimynę, tačiau, Pekino manymu, esant tokiai padėčiai vienintelis veiksmingas būdas yra dialogas su Pchenjanu.

Savo žinutėse D.Trumpas susiejo prekybos klausimą su Azijos milžinės politika Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

„Esu labai nusivylęs Kinija. Mūsų buvę lyderiai nevykėliai leisdavo jiems iš prekybos per metus uždirbti po kelis šimtus milijardų dolerių, bet jie vis tiek NIEKO nedaro dėl Šiaurės Korėjos“, – tviteryje parašė D.Trumpas.

„Daugiau nebeleisime tam tęstis. Kinija galėtų lengvai išspręsti šią problemą!“ – pridūrė jis.

Jungtinės Valstijos taip pat piktinasi, kad dėl Vašingtonui nepalankios Pekino politikos prekybos santykiai su Kinija nėra subalansuoti. Prekybos su šia šalimi deficitas pernai siekė 309 mlrd. dolerių.

Jungtinės Valstijos taip pat piktinasi, kad dėl Vašingtonui nepalankios Pekino politikos prekybos santykiai su Kinija nėra subalansuoti. Prekybos su šia šalimi deficitas pernai siekė 309 mlrd. dolerių.

Kinija tvirtina, kad iš dalies dėl to reikėtų kaltinti JAV vidaus taisykles, ribojančias aukštųjų technologijų eksportą.

Tuo tarpu šeštadienį per 10 valandų trukmės misiją virš Korėjos pusiasalio skraidė JAV strateginiai bombonešiai B-1B, o Pietų Korėjos ir Japonijos oro pajėgų naikintuvai surengė pratybas.

Sekmadienį JAV pajėgos Aliaskoje sėkmingai išbandė Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemą (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD).

Pagrindinis Pchenjano ekonominis ir diplomatinis sąjungininkas Pekinas prieštarauja potencialiam kariniam įsikišimui ir ragina problemą spręsti dialogu.

Pietų Korėja savo ruožtu pareiškė, kad bus spartinamas THAAD dislokavimo šalyje projektas, o ši žinia įsiutino Kiniją. Pekinas jau kurį laiką tvirtina, kad Pietų Korėjoje dislokavus šią sistemą, bus destabilizuotas visas regionas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų