„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 03 15 /20:50

Kinija, Rusija ir Iranas rengia bendras karinio jūrų laivyno pratybas Omano įlankoje

Šią savaitę Kinijos, Irano ir Rusijos karinės jūrų pajėgos rengia bendras pratybas Omano įlankoje, pranešė Kinijos gynybos ministerija.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / „Zuma press“/„Scanpix“

Kitos šalys taip pat dalyvauja „Security Bond-2023“ pratybose, antradienį pranešė ministerija, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos. Prie Omano įlankos įsikūrę Iranas, Pakistanas, Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

„Šios pratybos padės sustiprinti praktinį dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą ir suteiks teigiamos energijos taikai ir stabilumui palaikyti regione“, – sakoma ministerijos pranešime.

Rusija trečiadienį taip pat pranešė, kad bandydama sustiprinti ryšius su Pekinu ir Teheranu, kartu su Kinija ir Iranu pradėjo karinio jūrų laivyno pratybas Arabijos jūroje.

Rusijos gynybos ministerija pareiškime nurodė, kad netoli Irano Čabaharo uoste prasidėjo trišalės pratybos, pavadintos „Jūrų saugumo juosta 2023“.

Ketvirtadienį ir penktadienį bus vykdomos karinio jūrų laivyno pratybos.

Rusijai šiame laive atstovaus fregata „Admiral Gorškov“ ir vidutinio dydžio tanklaivis, pranešė ministerija.

Pareiškime nurodoma, kad laivai per pratybas atliks „bendrus manevrus ir šaudys iš artilerijos dieną ir naktį“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas stengiasi politinius, ekonominius ir karinius ryšius su Kinija ir Iranu po to, kai prieš metus nusiuntė karius į Ukrainą ir pradėjo taikyti precedento neturinčias Vakarų sankcijas.

Pratybos, vyksiančios nuo trečiadienio iki sekmadienio, rengiamos padidėjus įtampai tarp JAV ir Kinijos dėl įvairių klausimų, įskaitant Kinijos atsisakymą kritikuoti Maskvą dėl jos invazijos į Ukrainą ir nuolatinę paramą Rusijos ekonomikai.

JAV ir jų sąjungininkės pasmerkė invaziją, įvedė Rusijai griežtas ekonomines sankcijas ir siunčia Ukrainai gynybinių ginklų. Iranas ir JAV yra priešininkai nuo pat Islamo Respublikos įkūrimo 1979 metais ir JAV diplomatų paėmimo įkaitais.

Kinija išsiuntė valdomų raketų eskadrinį minininką „Nanning“ dalyvauti pratybose, kuriose daugiausia dėmesio skiriama paieškai ir gelbėjimui jūroje bei kitoms nekovinėms misijoms.

Trys šalys panašias pratybas buvo surengusios pernai ir 2019 metais, pabrėždamos stiprėjančius Kinijos karinius ir politinius ryšius su valstybėmis, kurių JAV ir jos partnerės iš esmės vengia.

Praėjusią savaitę Kinija surengė Irano ir jo varžovės, Saudo Arabijos, derybas, po kurių jos penktadienį pasiekė susitarimą po septynerius metus trukusios įtampos atkurti visapusiškus diplomatinius santykius.

Nors JAV ir Saudo Arabiją sieja ilgalaikiai kariniai ir politiniai ryšiai, jų santykiai pašlijo dėl 2018 metais įvykusio JAV gyvenusio žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“