Kinija sėkmingai išbandė naujo tipo raketą

Kinijos gynybos ministerija trečiadienį pranešė, kad kariuomenė sėkmingai atliko naujo tipo raketos bandomąjį paleidimą ir kad ji nukrito šalia Korėjos pusiasalio esančiuose vandenyse.
Startui paruošta Kinijos raketa „Long March 7“
Kinija sėkmingai išbandė naujo tipo raketą / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Kinija Raketa

Pietų Korėjoje JAV dislokavo modernią priešraketinės gynybos sistemą, kuri, kaip baiminasi Pekinas, pakenks jo kariniams pajėgumams.

Trumpame ministerijos interneto svetainėje pasirodžiusiame pranešime sakoma, kad raketos bandymas, per kurį „buvo pasiektas norėtas rezultatas“ neseniai buvo atliktas Bohajaus įlankoje. Naujosios raketos tipas pranešime nenurodytas.

Bandymui pasirinktas laikas ir vieta gali turėti tam tikros reikšmės, tačiau jis galėjo būti suplanuotas ir gerokai anksčiau. Bojahaus įlanka yra į vakarus nuo Geltonosios jūros, skiriančios Kiniją nuo Korėjos pusiasalio.

Kita vertus, praėjusį mėnesį Kinijos gynybos ministerija pareiškė, kad atsakys į priešraketinės gynybos sistemos dislokavimą, tęsdama naujų ginklų bandymus realų mūšį imituojančiomis sąlygomis.

Kita vertus, praėjusį mėnesį Kinijos gynybos ministerija pareiškė, kad atsakys į priešraketinės gynybos sistemos dislokavimą, tęsdama naujų ginklų bandymus realų mūšį imituojančiomis sąlygomis.

Pekinas priešinasi Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemos (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD) dislokavimui Pietų Korėjoje, nes jos radiolokatoriai tariamai aprėpia nemažą dalį Kinijos teritorijos ir suteikia galimybę JAV bei jų sąjungininkėms patikimiau stebėti raketų paleidimus ir lėktuvų judėjimą.

Vašingtonas savo ruožtu teigia, kad ši sistema yra būtina siekiant apsisaugoti nuo Šiaurės Korėjos raketų keliamos grėsmės, o Kinijos nerimą vadina nepagrįstu.

G.Shuangas: „Kinijos pozicija THAAD klausimu yra aiški ir nuosekli. Tikimės, kad Pietų Korėja atkreips dėmesį į Kinijos susirūpinimą ir tinkamai išspręs šią problemą.“

Užsienio reikalų ministerijos atstovas Gengas Shuangas trečiadienį sakė, kad Kinija neketina švelninti savo pozicijos šiuo klausimu.

„Kinijos pozicija THAAD klausimu yra aiški ir nuosekli. Tikimės, kad Pietų Korėja atkreips dėmesį į Kinijos susirūpinimą ir tinkamai išspręs šią problemą“, – sakė atstovas.

Manoma, kad Kinijos išbandytas ginklas buvo vidutinio nuotolio raketa DF-26, skirta kovai su karo laivais, pavyzdžiui, JAV lėktuvnešiais, nurodė karo reikalų ekspertas ir Honkongo televizijos „Phoenix TV“ komentatorius Song Zhongpingas.

Bohajaus įlanka idealiai tinka tokiems bandymams, nes ji yra Kinijos teritoriniuose vandenyse, sakė ekspertas.

Pasak jo, nors DF-26 raketos galėtų būti efektyviai panaudotos prieš THAAD, Kinija turi dar keletą šiai užduočiai tinkamų raketų.

„Tai nelabai tiesiogiai susiję su THAAD, bet siunčiamas tam tikras perspėjimas“ Pietų Korėjai ir JAV, sakė Song Zhongpingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai