„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija tvirtina, kad jos oficiali COVID-19 statistika yra skaidri

Kinija tvirtina, kad jos skelbiami duomenys apie COVID-19 mirčių atvejus visada buvo skaidrūs, nors oficialūs skaičiai, palyginti su kitomis šalimis, yra nedideli, o šalies ligoninės perpildytos užsikrėtusiųjų.
Kinija po truputį atšaukia ne vienus metus trunkančius suvaržymus
Kinija / „AP“/„Scanpix“
Temos: 1 Kinija

Pekinas visą informaciją apie virusą skelbia „vadovaudamasis atvirumo dvasia“, per Kinijos valstybės tarybos surengtą spaudos konferenciją sakė aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnė, vėlai ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Nacionalinė ligų kontrolės institucija penktadienį pranešė, kad ankstesnę parą buvo užregistruota apie 5 500 naujų užsikrėtimo COVID-19 ir vienas mirties atvejis, tačiau, pasibaigus masiniam testavimui ir susiaurėjus kriterijams, pagal kuriuos nustatoma, kas laikoma mirtimi nuo koronavirusinės infekcijos, manoma, kad šie skaičiai nebeatitinka tikrovės. Kai kurie ekspertai mano, kad kasdien miršta iki 9 000 žmonių.

„Kinija visada skelbė informaciją apie COVID-19 mirtis ir sunkius atvejus, vadovaudamasi atvirumo ir skaidrumo dvasia“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Jiao Yahui iš Nacionalinės sveikatos komisijos (NHC).

Jiao Yahui teigė, kad Kinija mirtimi nuo COVID-19 laiko tik tokį atvejį, kai žmogus miršta nuo viruso sukelto kvėpavimo nepakankamumo po teigiamo nukleino rūgščių testo, kitaip nei kitos šalys, kurios į šią statistiką įtraukia visus žmones, mirusius per 28 dienas nuo teigiamo COVID-19 testo.

„Kinija visada laikėsi mokslinių kriterijų, pagal kuriuos vertinamos mirtys nuo COVID-19,.. ir kurie atitinka tarptautinius kriterijus“, – sakė pareigūnė.

Praėjusią savaitę NHC pareiškė, kad daugiau kasdien nebeskelbs oficialios COVID-19 mirčių statistikos.

Sveikatos rizikos analizės įmonė „Airfinity“ teigė, kad, jos duomenimis, šiuo metu Kinijoje kasdien nuo COVID-19 miršta apie 9 000 žmonių, o užsikrečia – 1,8 milijono. Iki 2023 metų balandžio pabaigos visoje šalyje gali būti 1,7 mln. mirčių, teigia bendrovė.

Britanijoje įsikūrę tyrėjai teigė, kad jų modelis pagrįstas Kinijos provincijų duomenimis, gautais prieš įgyvendinant pranešimų apie užsikrėtimo atvejus pokyčius, taip pat kitų „nulinio COVIDo“ politikos besilaikiusių, bet jos atsisakiusių šalių duomenimis.

Šią savaitę Kinija pareiškė, kad nutrauks privalomą karantiną į šalį atvykstantiems žmonėms, o anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad atsisako daugybės griežtų priemonių koronavirusui pažaboti.

NHC reagavimo į COVID-19 ekspertų grupės vadovas Liang Wannianas pavadino šiuos veiksmus tinkamais, pagrįstais mokslu bei atitinkančiais įstatymus, pranešė „Xinhua“.

Valstybinė naujienų agentūra pranešė, kad Liang Wannianas teigė, jog šis pokytis nereiškia, kad Kinija atsisako viruso kontrolės, bet nukreipia išteklius į svarbiausias epidemijos kontrolės ir užsikrėtusių žmonių gydymo sritis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs