Kinijoje dėl omikron protrūkio uždarytas 9 mln. gyventojų turintis miestas

Kinija naktį uždarė 9 mln. gyventojų turintį pramonės miestą ir antradienį nustatė daugiau kaip 4 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, šalies „nulinės COVID-19 tolerancijos“ strategijai iššūkį metant omikron atmainos bangai.
Šenjangas, Kinija
Šenjangas, Kinija / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Sveikatos apsaugos institucijos pranešė užfiksavusios 4 770 užsikrėtimo atvejų visoje šalyje, daugiausia – šiaurės rytinėje Dzilino provincijoje. Tuo metu kaimyninės Šenjango provincijos Liaoningo miestui vėlai pirmadienį buvo nurodyta paskelbti karantiną.

Pastarosiomis savaitėmis Kinija skubiai imasi priemonių koronaviruso židiniams suvaldyti: įvedami lokaliniai karantinai, masiškai testuojami gyventojai ir uždaromi ištisi miestai.

Šeštadienį šalyje buvo pranešta apie du naujus COVID-19 atvejus – pirmuosius per daugiau nei metus.

Valdžios atstovai įspėja, kad griežti karantinai kelia pavojų ekonominiam augimui, Kinijai stengiantis suderinti sveikatos krizę su antros pagal dydį pasaulio ekonomikos poreikiais.

Antradienį Šenjange, kur gamyklas turi tokios bendrovės kaip automobilių gamintoja BMW, buvo užregistruoti 47 nauji susirgimo atvejai. Reaguodami pareigūnai uždarė visus gyvenamuosius kompleksus ir uždraudė gyventojams išvykti neturint ne vėliau kaip prieš dvi paras daryto neigiamo testo rezultato.

Praėjusią savaitę Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pabrėžė, kad reikia „sumažinti pandemijos poveikį“ Kinijos ekonomikai. Tačiau tuo pat metu jis paragino pareigūnus kovojant su virusu toliau laikytis „nulinės tolerancijos“ požiūrio.

Vis tik Pekino ištekliai kovai su COVID-19 beveik visiškai išnaudoti dėl naujausio itin užkrečiamos omikron atmainos protrūkio, privertusio valdžią nebesiųsti į ligonines pacientų, kuriems pasireiškia lengvi simptomai.

Kai kuriuose miestuose, tokiuose kaip Šanchajus, pavyko išvengti visuotinio karantino – vietoje to uždaryta virtinė atskirų pastatų. Nepaisant šių priemonių, kasdien nustatomi šimtai naujų besimptomių užsikrėtimo atvejų.

Dzilino provincijos pareigūnai pirmadienį paskelbė, kad sekmadienį atgabentos pirmosios 10 tūkst. „Pfizer“ geriamojo vaisto nuo „Covid-19“ dozių. „Paxlovid“ Kinijoje naudojamas pirmą kartą.

Praėjusią savaitę provincijoje buvo įvesti griežti kelionių apribojimai, draudžiantys vietos gyventojams išvykti iš savo miestų ir apskričių. Kelių miestų gyventojai tuomet jau privalėjo likti namuose.

Pietinis technologijų milžinas Šenženas pirmadienį paskelbė, kad „tvarkingai“ atšauks savaitę trukusį karantiną. Penktadienį mieste buvo šiek tiek sušvelninti suvaržymai, siekiant iki minimumo sumažinti infekcijos prevencijos priemonių poveikį gamykloms ir uostams.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos pareigūnai atskleidė, kad tik maždaug pusė vyresnių nei 80 metų amžiaus kinų yra paskiepyti abiem vakcinos dozėmis. Tokia žinia nuskambėjo Pekino sprendimams darant įtaką nerimui, kad gali pasikartoti Honkongo scenarijus, kai dėl COVID-19 staigiai išaugo mirtingumas, ypač tarp neskiepytų pagyvenusių gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai