Kinijoje nuolat įvyksta gyvybių pareikalaujančių nelaimių kasyklose, nors pareigūnai, pabrėždami saugumą ir uždarydami mažesnes kasyklas, kuriose trūksta reikiamos įrangos, gerokai sumažino jų skaičių.
Sičuano provincijoje esančioje kasykloje 25 kalnakasiai liko po žeme, kai sekmadienio rytą įgriuvo dalis stogo. Penki žuvo, trys buvo sunkiai sužeisti, o kitiems pavyko išsigelbėti, pranešė provincijos Nepaprastųjų situacijų valdymo departamentas. Pranešimuose teigiama, kad kasykloje nebuvo išgaunama akmens anglis, tačiau jokių kitų detalių nepateikta.
Tuo tarpu Vidinėje Mongolijoje esančiame Alašano įsikūrusioje atviroje kasykloje buvo tęsiami gelbėjimo darbai. Žuvusiųjų skaičius tebėra šeši, dar šeši žmonės iš griuvėsių ištraukti gyvi. Prieš šešias dienas įvykusios kasyklos sienos griūties priežastis tiriama, sulaikytas nežinomas skaičius žmonių.
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas paragino imtis visapusiškų paieškos ir gelbėjimo darbų, o vietos pareigūnai nurodė atlikti patikrinimus ir pagerinti saugumą kitose Vidinės Mongolijos kasyklose, kuriose išgaunama daug anglies, metalų ir retųjų žemių elementų, nuo kurių priklauso Kinijos ekonomika.
Į Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerijos skambučius pirmadienį niekas neatsakė. Vėliausiame oficialiame pranešime apie gelbėjimo darbus šeštadienį sakoma, kad buvo išvalyti du koridoriai, kad būtų galima atgabenti daugiau įrangos, taip pat buvo panaudotas po žeme prasiskverbiantis radaras.
Anksčiau į įvykio vietą buvo išsiųsta daugiau nei 1 000 gelbėtojų, kurie pasitelkė sunkiąją techniką, gelbėjimo įrangą ir gelbėjimo šunis.
Praėjus kelioms valandoms po pirmojo įgriuvimo, kita nuošliauža kelioms valandoms sustabdė gelbėjimo darbus, kurie buvo itin svarbūs gelbstint išgyvenusiuosius. Nuo to laiko gelbėtojai atsargiai kasė sluoksniais, kad nesukeltų daugiau nuošliaužų.