Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kinijos 18 amžiaus imperatoriškasis antspaudas parduotas už 21 mln. eurų

Paryžiaus „Drouot“ aukcione trečiadienį buvo parduotas 18 amžiaus Kinijos imperatoriškasis antspaudas, už kurį pirkėjas paklojo 21 mln. eurų – daugiau nei 20 kartų didesnę nei pradinė kaina.
Imperatoriškasis antspaudas parduotas už 21 mln. eurų
Imperatoriškasis antspaudas parduotas už 21 mln. eurų / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Aukcionas Kinija

Dekoruotas stilizuotas drakonais, imperijos valdžios simbolis, itin retas iš nefrito pagamintas antspaudas yra iš imperatoriaus Qianlongo valdymo laikotarpio (1736-1795).

Jis buvo ekspertų įvertintas maždaug 500 tūkst. eurų, bet po intensyvių varžytinių ir telefonu, ir aukciono salėje, jis galiausiai atiteko neįvardintam kolekcininkui iš Kinijos.

Šis antspaudas priklausė imperatoriui Qianlongui, kuris yra laikomas ilgiausiai valdžiusiu imperatoriumi Kinijos istorijoje, išsaugojusiu aukščiausią valdžią net ir po to, kai oficialiai užleido savo sostą.

Valdant šiam itin gabiam ir išsilavinusiam imperatoriui, Čingų dinastija buvo pasiekusi savo turto ir galių viršūnę. Per šešis Qianlongo valdymo dešimtmečius imperijos valdos išsiplėtė beveik dvigubai.

Antspaudo šonus puošiantys devyni drakonai simbolizuoja vyrišką jėgą ir imperatoriškąją valdžią, nurodė aukciono namai.

Nors išsiplėtus Kinijai priklausančiai teritorijai, jos gyventojų skaičius išaugo iki maždaug 400 mln., Qianlongo valdymo pabaigoje Kinijos didybė pradėjo blėsti.

Tačiau iš Mandžiūrijos mandžiūrų klano šiaurinėje Kinijoje kildinama Čingų dinastija išsilaikė iki pat 1912 metų.

19 amžiaus pabaigoje šį antspaudą įsigijo vienas jaunas prancūzų jūreivių gydytojas ir nuo to laiko ši brangenybė buvo saugoma jo šeimoje.

Pasak „Drouot“, jaunasis gydytojas daug kartų lankėsi Kinijoje ir dėl „savo skonio, kultūringumo ir draugiškų ryšių, kuriuos užmezgė per daugelį metų“, sugebėjo surinkti įspūdingą kolekciją.

Iš šios kolekcijos parduodami dar du japonų dailininko Katsuchika Hokusai darbai „36 Fudziamos kalno vaizdai“ ir „Didžioji Kanagavos banga“, už kuriuos planuojama gauti 30 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos