Didžiulis JAV sukurtas duomenų apie asmenų veiklą internete ir telefoninius pokalbius rinkimo tinklas, apie kurį pastarosiomis dienomis pranešė žiniasklaida, remdamasi nutekinta informacija, išprovokavo audringus debatus dėl privatumo ir nacionalinio saugumo.
Kinijos socialinių tinklų vartotojai šią veiklą lygino su savo vyriausybės vykdomu didelio masto interneto stebėjimo šalies viduje. Pekinas taip pat kaltinamas dėl agresyvios kibernetinės žvalgybos užsienyje.
Pasaulyje žinomas menininkas sakė, kad Amerikos elgesys kelia ypač didelį nerimą, nes ši šalis atlieka esminį vaidmenį nustatant interneto normas.
„Junginės Valstijos turi pranašumą technologijose. Jos yra lyderės. Daugelis taisyklių dėl informacijos etikos ir įstatymų bus nustatytos šių lyderiaujančių šalių“, – Ai Weiwei sakė naujienų agentūrai AFP.
„Kitos šalys bent jau naudos juos kaip pavyzdį ar netgi į juos lygiuosis“, – pridūrė jis.
Pasak Ai Weiwei, nors JAV vyriausybė susiduria su griežtesniais apribojimais, tiek Vašingtonas, tiek Pekinas pažeidžia savo piliečių privatumą nacionalinio saugumo vardan.
„Jie susiduria su įvairiais apribojimais – kultūriniais arba sisteminiais ... tačiau kalbant apie kišimąsi į piliečių privatumą, nėra jokio skirtumo“, – pažymėjo jis.