Karininko teiginiai buvo paskelbti Kinijos išlaisvinimo armijos interneto svetainėje, kur publikuota Centrinės karinės komisijos (aukščiausio Kinijos ginkluotųjų pajėgų organo) požiūris.
Pareigūnas iš Komisijos Gynybos mobilizacijos departamento rašė: „Karas „per šią prezidento kadenciją“ ar „šiąnakt prasidedantis karas“ nebėra tik šūkiai, jie tampa praktine realybe“.
Pareigūnas taip pat paskatino dislokuoti karines pajėgas Pietų ir Rytų Kinijos jūrose bei įrengti raketų gynybos sistemą, kuri saugotų Korėjos pusiasalį, rašo „South China Morning Post“
Galiausiai jis pridūrė, kad JAV turėtų persvarstyti savo strategiją Azijos-Ramiojo vandenyno regione.
D.Trumpas ir jo administracijos nariai ne kartą yra išsakę kritišką požiūrį Kinijos atžvilgiu. D.Trumpas šalį yra pavadinęs „valiutos manipuliatore“, taip pat apkaltinęs slapta prekyba ir ekonominės taktikomis.
Tačiau dar labiau abiejų šalių santykiams pakenkė tai, kad D.Trumpas ignoruoja ilgametę „Vienos Kinijos“ politiką. Tapęs JAV prezidentu jis kalbėjosi su Taivano vadove Tsai Ing-wen ir taip įsiutino Pekiną.
Kinija Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, JAV ilgus metus to nekvestionavo. Tačiau, panašu, D.Trumpas pasirengęs šią politiką pakeisti.
Valstybės sekretorius Rexas Tillersonas taip pat pasisakė už jūrinę dirbtinai Pekino sukurtų salų Pietų Kinijos jūroje blokadą – Pekinas tai gali palaikyti karo veiksmu.
Šią savaitę taip pat pasirodė nepatvirtintų pranešimų, kad Kinijos kariuomenė į rytinę šalies dalį perkėlė ilgojo nuotolio raketas. Potencialiai jos iš dabartinės dislokacijos vietos galėtų pasiekti JAV.