Kinijos koronaviruso epidemijos centru tapusiame mieste gyvenimas palaipsniui atgyja

Kinijos koronaviruso epidemijos centru tapusiame Uhano mieste pareigūnams toliau švelninant suvaržymus, prekiautojai pirmadienį vėl atidaro savo parduotuvėles, bet pirkėjų kol kas nedaug.
Uhanas
Uhanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Tiesiog džiūgauju, norisi verkti“, – viename parduotuvių rajone sakė moteris, prisistačiusi anglišku vardu Kat. Pasak jos, ji dirbo mokytoja rytiniame Nandzingo mieste ir lankė šeimą Uhane, kai valdžia sausio pabaigoje uždarė šį miestą norėdama stabdyti koronaviruso plitimą.

Pirmadienį Uhane buvo atidaryta 70–80 proc. parduotuvių, bet daugelis jų ribojo žmonių, kuriems galima įeiti į vidų, skaičių. Prekybininkai įrengė rankų dezinfekcinės priemonės dalytuvus, tikrino klientų temperatūrą.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Uhanas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Uhanas

Uhane vėl pradėjo važinėti autobusai ir metropoliteno traukiniai. Iki šiol nuo sausio 23-iosios 11 mln. gyventojų turintis miestas buvo beveik visiškai blokuotas, Kinijai grumiantis su koronaviruso protrūkiu. Šeštadienį vėl atidarius geležinkelio stotį, tūkstančiai žmonių atvyko į šį centrinės Kinijos pramonės ir transporto mazgą.

„Po dviejų namuose praleistų mėnesių noriu šokinėti, – energingai šokinėdama sakė Kat. – Noriu atsigriebti parduotuvėse.“

Tokia nuostata turėtų patikti pareigūnams, kuriems nurodyta atgaivinti gamybą, mažmeninę prekybą ir kitas pramonės šakas, tuo pačiu neleidžiant didėti naujų užsikrėtimų skaičiui žmonėms sugrįžus į darbus.

Kelionių suvaržymai beveik visoje Hubėjaus provincijoje, kurioje yra Uhanas, buvo panaikinti kovo 23 dieną. Paskutiniai suvaržymai, neleidžiantys žmonėms išvykti iš Uhano, turi būti panaikinti balandžio 8-ąją.

Kinijoje nuo COVID-19 iki sekmadienio mirė 3 186 žmonės, 2 547 iš jų – Uhane, nurodo Nacionalinė sveikatos komisija. Patvirtintų užsikrėtimo atvejų šalyje yra 81 470.

Automobilių ir kiti gamintojai Uhane vėl dirba, bet sako, kad jiems dar reikia atkurti tiekimo grandinę ir tik tada gamyba grįš į normalias vėžes. Kai kas dar laukia darbuotojų, per Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių šventes išvykusių į savo gimtuosius miestus ir įstrigusių juose, kai Hubėjaus provincija buvo uždaryta.

Gatvėse matėsi ir tėvų su vaikais, bet eismas nebuvo didelis.

Vienos saldumynų parduotuvės savininkė sakė, kad du iš keturių jos darbuotojų grįžo į darbą, bet kol kas neaišku, ar norės sugrįžti kiti du.

„Tik parengėme nedideles atsargas, nes dauguma žmonių vis dar bijo viruso“, – sakė savininkė Li Zhen.

Plakatu prie įėjimo į minėtą parduotuvių rajoną klientai raginami būti su kaukėmis, leisti patikrinti temperatūrą ir parodyti kodą išmaniojo telefono programėlėje, kuria stebimi vartotojo sveikatos būklė ir judėjimas. Netoliese transparantas skelbė: „Uhane, mes sugrįžtame. Ačiū.“

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Uhanas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Uhanas

Dvi moteris apsauginiais medikų drabužiais buvo apsupę pėstieji, kurie reikšdami joms dėkingumą mojavo Kinijos vėliavėlėmis. Li Zhen įteikė joms po saldainių maišelį.

„Mums gali tekti šiek tiek palaukti, kol viskas galės grįžti į normalias vėžes“, – sakė Li Zhen.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų