Kinijos policija sutriuškino „Lego“ padirbinėtojų grupuotę

Kinijos policija penktadienį paskelbė išaiškinusi grupuotę, kaltinamą gaminus visoje šalyje pardavinėtus suklastotus „Lego“ kaladėlių rinkinius, kurių vertė – daugiau kaip 30 mln. JAV dolerių (27 mln. eurų).
Kiniška „Lego“ klastotė
Kiniška „Lego“ klastotė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kinija „Lego“

Policija šią savaitę atliko kratą pietiniame Šendženo mieste įsikūrusioje įmonėje „Lepin“, gaminusioje pigias „Lego“ kaladėlių imitacijas, ir suėmė keturis asmenis.

„2018 metų spalį Šanchajaus policija nustatė, kad rinkoje esančios „Lepin“ kaladėles yra itin panašios į „Lego“ kaladėles," – sakoma policijos pranešime.

Žaislai buvo kopijuojami iš „Lego“ brėžinių ir liejami fabrike Šendžene, o po to parduodami visoje Kinijoje.

Anot Šanchajaus policijos pranešimo, buvo rasta „daugiau nei 10 surinkimo linijų, per 90 liejimo formų. (Policija konfiskavo) apie 630 tūkst. gatavų gaminių, kurių vertė siekia per 200 mln. juanių".

Oficialiose teisėsaugos paskyrose socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matosi liejimo formos ir dėžės, stebėtinai panašios į Danijos žaislų gamintojos „Lego“ produkciją.

Konstruktorių ir kaladėlių „Star Wars“ („Žvaigždžių karų“) kopijos pavadintos „Star Plan“ („Žvaigždžių planas“), o rinkiniai, išleisti po „Lego Movie 2 („Lego filmo 2“) pasirodymo, parduodami kaip „The Lepin Bricks 2“ („Lepin“ kaladėlės 2“).

Pasak valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“, „Lego“ viceprezidentas Kinijai ir Azijos Ramiojo vandenyno regionui Robinas Smithas pareiškė, kad padirbti žaislai gali būti nesaugūs vartotojams.

Užsienio gamintojai jau seniai skundžiasi, kad Kinijos, kur klesti padirbinėjimas, teisėsauga atsainiai žiūri į intelektinės nuosavybės apsaugą.

Pekinas, bandydamas užbaigti prekybos karą su Vašingtonu, yra pažadėjęs griežtai kovoti su intelektinės teisės pažeidimais.

Pakaitalai yra paklausūs, nes yra žymiai pigesni. Pavyzdžiui, vienas miesto tematikos „Lepin“ rinkinys kainuoja 3 dolerius (2,7 euro), o panašus „Lego“ rinkinys – nuo 15 dolerių (13,5 euro).

Pasak naujienų agentūros AFP, šeštadienio rytą kopijų dar galima buvo įsigyti kinų elektroninės prekybos platformoje „Taobao“.

Danų žaislų gamintoja vasarį atidarė savo pirmąją parduotuvę Pekine ir turi dvi parduotuves Šanchajuje.

Įmonei išleidus kolekcininkams skirtų versijų ir su filmu susietų žaislų, „Lego“ pastaraisiais metais vėl išpopuliarėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų