Pranešama, kad H.Jintao Havanos oro uoste buvo šiltai pasitiktas drakono šokiu ir vietinės Kubos kinų bendruomenės.
Šiuo metu Kinija po Venesuelos yra didžiausia Kubos prekybos partnerė. Dvišalė prekyba 2007 metais siekė 2,3 mlrd. JAV dolerių. Kinijos prekybos su Lotynų Amerikos valstybėmis mastas, 2000-aisiais siekę 13 mlrd. dolerių, 2007 metais padidėjo iki 100 mlrd. dolerių.
„Mano apsilankymo tikslas – stiprinti mūsų šalių draugystę bei bendradarbiavimą ir dirbti su patikimais draugais Kuboje, siekiant sukurti gražią ateitį“, – rašoma Kinijos prezidento pranešime spaudai.
H.Jintao į Kubą atvyko iš Kosta Rikos, kuri praėjusiais metais savo diplomatinę ištikimybę nuo Taivano perorientavo į Kiniją. Kosta Rikos pareigūnai tuo metu tvirtino, kad minėtas žingsnis žengtas siekiant pritraukti Kinijos investicijų. Kinija Taivaną laiko savo separatistine provincija ir atsisako užmegzti diplomatinius ryšius su valstybėmis, pripažįstančiomis Taivaną.
Pasak BBC korespondentų, H.Jintao dviejų dienų vizitu Kuboje taip pat siekiama sustiprinti ekonominius ryšius ir užtikrinti prieigą prie žaliavų. Nors abi valstybės valdomos komunistinių partijų, įgyvendina labai skirtingus ekonomikos modelius.
Kinija pritaikė rinkos ekonomiką, tuo tarpu Kubos ekonomika vis dar pagrįsta planine sistema – didžiąją dalį šalies ekonomikos kontroliuoja pati valdžia.
Kai 2004 metais Kinijos prezidentas lankėsi Kuboje, šalį valdė tuometinis prezidentas Fidelis Castro. 2008 metų vasarį iš jo postą oficialiai perėmė jaunesnis brolis Raulas Castro ir šalyje pristatė keletą reformų.
R.Castro Kiniją pateikia kaip galimą modelį, kuriuo Kuba galėtų sekti. Savo ruožtu Kinijai Kuba yra svarbi partnerė ilgalaikiuose planuose sustiprinti ir išplėsti savo ryšius su kitomis Lotynų Amerikos valstybėmis.