Valstybinė žiniasklaida, remdamasi vienu šio regiono pareigūnu, informavo, jog pirmadienį įvykęs susirėmimas buvo „teroristinė“ ataka. Kaip pranešama, žmonių miniai užpuolus policijos skyrių atokiame Hotano mieste žuvo keturi žmonės, tarp jų vienas policininkas.
Tačiau uigūrai aktyvistai tvirtino, jog šis incidentas buvo paprastų šios etninės bendruomenės narių, kurių dauguma yra musulmonai, pykčio prasiveržimas, taip pat kaltino pareigūnus mėginant blokuoti informaciją apie šį kruviną įvykį.
Vokietijoje įsikūręs Pasaulinis uigūrų kongresas, remdamasis Sindziango šaltiniais, pranešė, kad per šiuos neramumus saugumo pajėgos mirtinai sumušė 14 žmonių, o dar šešis nušovė.
„Kinijos valdžia turėtų nedelsiant nutraukti sistemingą priespaudą, kad išvengtų nuo tolesnio padėties eskalavimo“, – sakė organizacijos atstovas Dilxatas Raxitas.
Sindziangą neramumai krečia jau kelerius pastaruosius metus. Vienu iš didžiausių incidentų tapo didelės uigūrų atakos prieš etninius kinus Sindziango sostinėje Urumčyje 2009 metų liepą.
Šiame dideliame ir išteklių turtingame regione, besiribojančiame su Centrinės Azijos valstybėmis, gyvena daugiau nei 8 mln. uigūrų, kurių kalba priklauso tiurkų kalbų grupei.
Daugelis šios bendruomenės narių nepatenkinti, pasak jų, dešimtmečius trunkančiu represiniu Pekino valdymu ir nepageidaujama kinų imigracija.
Kinijos vyriausybė yra paskelbusi, jog 2009 metais per etnines riaušes Urumčyje, kurios buvo didžiausios šalyje per kelis pastaruosius dešimtmečius, žuvo beveik 200 žmonių, o dar 1 700 buvo sužeisti. Šie neramumai sugriovė autoritarinės Kinijos komunistų partijos tvirtinimus, jog tarp daugybės šalies etninių bendruomenių tvyro harmonija ir vienybė.