Vizitas Kyjive įvyko per Kinijos pasiuntinio antrą kelionę į Europą siekiant propaguoti politinį Rusijos didelio masto invazijos į Ukrainą sprendimą remiantis susitarimu, pasiektu per ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio ir Kinijos lyderio Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) pokalbį telefonu 2023 metų balandį.
Li Hui kelionės metu taip pat lankysis Rusijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Europos Sąjungos būstinėje Briuselyje.
Ukrainiečių pareigūnai informavo Kinijos delegaciją apie padėtį mūšio lauke, grūdų eksporto Juodąja jūra koridorių, karo belaisvių sugrąžinimą, Rusijos vykdomus Ženevos konvencijos dėl elgesio su karo belaisviais pažeidimus, priemones Ukrainos taikos formulei įgyvendinti, pasirengimą pirmam pasauliniam taikos susitikimui Šveicarijoje.
„Vertiname partnerystę su Kinija ir tikimės, kad [...] derybos bus dar vienas žingsnis siekiant stiprinti mūsų santykius“, – sakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.
Taip pat kalbėta apie galimą Pekino pagalbą stabdant Rusijos vykdomą ukrainiečių vaikų deportaciją, demilitarizuojant ir išvaduojant Zaporižios atominę elektrinę, užtikrinant branduolinę saugą.
Li Hui surengė „atviras ir draugiškas derybas“ su A. Jermaku, ministro pirmininko pirmąja pavaduotoja Julija Svyrydenko ir užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, nurodė Kinijos užsienio reikalų ministerija, nepateikdama daugiau detalių.
Li Hui regione lankėsi ir pernai, bandydamas tarpininkauti dėl karo. Tuomet jis surengė derybas Maskvoje, Kyjive bei keliose Europos sostinėse.
Kinija sako, kad laikosi neutralumo karo Ukrainoje atžvilgiu, bet yra kritikuojama dėl to, kad atsisako pasmerkti Maskvą dėl 2022-ųjų vasarį pradėtos didelio masto invazijos į kaimyninę šalį.
Pernai Pekinas paskelbė raginimą politiškai išspręsti konfliktą, bet Vakarų šalys sakė, kad tai sudarytų sąlygas Rusijai išlaikyti daug užimtų Ukrainos teritorijų.
Kinija ir Rusija pastaraisiais metais plėtė ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius kontaktus, o po rusų invazijos į Ukrainą Maskvos ir Pekino strateginė partnerystė dar labiau sustiprėjo.
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pernai per susitikimą Maskvoje paskelbė, kad prasideda nauja šalių santykių era.