„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinijos taikos premijos laureatu šiemet gali tapti Pekino statytinis Pančen Lama ar Rusijos premjeras Vladimiras Putinas

Kinijos skiriama taikos premija, kuri buvo įsteigta kaip alternatyva Nobelio taikos premijai, šiemet gali būti įteikta prieštaringai vertinamiems veikėjams – Pekino paskirtas Pančen Lama ir Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, šeštadienį pranešė vienas organizatorius.
Vladimiras Putinas taisosi akinius nuo saulės žiūrėdamas lakūnų pasirodymą
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Konfucijaus taikos premija buvo įsteigta pernai vienos menkai žinomos organizacijos, likus vos dviem dienoms iki sprendimo skirti Nobelio taikos premiją kalinamam Kinijos disidentui Liu Xiaobo, nors pastarajam griežtai priešinosi Pekinas.

Tuo metu naujosios žiuri nariai, kurių daugelis yra profesoriai, neigė turintys ryšių su Kinijos vyriausybe, taip pat tvirtino, jog jų apdovanojimas, atitekęs buvusiam Taivano viceprezidentui Lien Chanui yra atsakas į Nobelio taikos premiją.

Tačiau šeštadienį skelbdamas šių metų kandidatus, Konfucijaus taikos premijos komisijos vykdomasis pirmininkas Liu Haofengas sakė naujienų agentūrai AFP, jog šį apdovanojimą įsteigė Kinijos kultūros ministerijos prižiūrima asociacija.

Pasak Liu Haofengo, tarp kandidatų šiemet minimas antrasis pagal rangą Tibeto budistų lyderis Pančen Lama, kuris buvo parinktas Kinijos vyriausybės, atmetusios tremtyje gyvenančio Tibeto dvasinio vadovo Dalai Lamos sprendimą šį titulą suteikti vienam berniukui.

Į kandidatų sąrašą taip pat įtraukti V.Putinas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Jacobas Zuma ir Kinijos agronomijos profesorius Yuan Longpingas, žinomas kaip hibridinių ryžių kūrėjas.

Pasak Liu Liu Haofengo, šiemet žiuri, kurią sudaro 20 iškilių Kinijos meno ir literatūros veikėjų, besidominčių politika, į įtraukė Pančen Lamą į kandidatų sąrašą dėl jo vaidmens „skatinant santarvę Kinijoje“.

Tuo tarpu A.Merkel buvo įtraukta dėl „jos indėlio į regionų taiką Europoje“.

„Norime priminti jai, kad ji turėtų atkreipti dėmesį į Rytų vertybes“, – sakė komisijos pirmininkas, pridūręs, kad laureatas bus paskelbtas gruodžio 9 dieną, likus vienai dienai iki Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijos Osle. Konfucijos premijos laureatui skiriama 100 tūkst. juanių (39 tūkst. litų).

Liu Haofengas, kuris yra menininkas, neigė, jog Konfucijaus premija buvo įsteigta kaip atsvara Nobelio taikos premijai, kurią yra pelnę dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama  ir buvęs Pietų Afrikos Respublikos lyderis Nelsonas Mandela.

Tačiau jis tvirtino, jog Nobelio taikos premija turi „trūkumų“ ir kad ją skirianti komisiją skiria nepakankamai dėmesio „Rytų interesams“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų