Kinijos (ir vis dažniau – kitų šalių) gyventojai vykdo įvairiausius sandorius naudodamiesi „Alipay“ ir „WeChat Pay“ – dar viena programėle, kurią D.Trumpo įsakymas uždraudė JAV. Jomis galima atlikti labai daug – nuo sąskaitų už elektrą apmokėjimo iki užkandžių pirkimo iš gatvės pardavėjų ar švaistūniško shopping'o aukščiausios klasės butikuose.
D.Trumpo draudimas, paskelbtas sausio 5 dieną, buvo grindžiamas susirūpinimu, kad šios populiarios kinų programėlės gali suteikti Pekinui prieigą prie neskelbtinų duomenų apie amerikiečius. Tačiau Kinijos įsigalėjimas finansinių technologijų, dar vadinamų „fintech“, sektoriuje Jungtinėms Valstijoms kelia dar didesnę problemą.
Vašingtonas negali pasitikėti Kinijos komunistų partija (KKP), kad ši naudosis savo vis didėjančia įtaka finansų rinkose taip, kad tai būtų naudinga visiems. Labiau tikėtina, kad Pekinas pasinaudos „fintech“, kad užimtų sau palankią poziciją pasaulinėje prekyboje, dar efektyviau vykdytų visuotinį stebėjimą ir paruoštų sau dirvą mesti iššūkį JAV doleriui kaip pasaulio rezervinei valiutai.