Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos Trojos arklys – finansinės technologijos. Kur slypi pavojus?

Vienas paskutinių JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtų įsakymų uždraudė aštuonias Kinijos programinės įrangos programėles, įskaitant didžiausią pasaulyje mobiliųjų mokėjimų programėlę „Alipay“.
„Alipay“
„Alipay“ / 123RF.com nuotr.

Kinijos (ir vis dažniau – kitų šalių) gyventojai vykdo įvairiausius sandorius naudodamiesi „Alipay“ ir „WeChat Pay“ – dar viena programėle, kurią D.Trumpo įsakymas uždraudė JAV. Jomis galima atlikti labai daug – nuo sąskaitų už elektrą apmokėjimo iki užkandžių pirkimo iš gatvės pardavėjų ar švaistūniško shopping'o aukščiausios klasės butikuose.

D.Trumpo draudimas, paskelbtas sausio 5 dieną, buvo grindžiamas susirūpinimu, kad šios populiarios kinų programėlės gali suteikti Pekinui prieigą prie neskelbtinų duomenų apie amerikiečius. Tačiau Kinijos įsigalėjimas finansinių technologijų, dar vadinamų „fintech“, sektoriuje Jungtinėms Valstijoms kelia dar didesnę problemą.

Vašingtonas negali pasitikėti Kinijos komunistų partija (KKP), kad ši naudosis savo vis didėjančia įtaka finansų rinkose taip, kad tai būtų naudinga visiems. Labiau tikėtina, kad Pekinas pasinaudos „fintech“, kad užimtų sau palankią poziciją pasaulinėje prekyboje, dar efektyviau vykdytų visuotinį stebėjimą ir paruoštų sau dirvą mesti iššūkį JAV doleriui kaip pasaulio rezervinei valiutai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?