Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kirgizijoje ketinama uždaryti JAV finansuojamą žiniasklaidos priemonę

Kirgizijos teismas pirmadienį pranešė, kad valstybės prokurorai paragino jį uždaryti daugiausia JAV finansuojamą žiniasklaidos organizaciją „Kloop“ dėl turinio, kaip teigiama, diskredituojančio Rusijos sąjungininkės Vidurinėje Azijoje vyriausybę.
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.
Temos: 2 Kirgizija Spauda

„Gavome Biškeko prokuroro skundą dėl visuomeninio fondo „Kloop.Media“ uždarymo“, – naujienų agentūrai AFP sakė teismo atstovas spaudai.

Jis pridūrė, kad „Kloop“, kurią daugiausia finansuoja JAV nevyriausybinės organizacijos, kaltinama tuo, kad ėmėsi veiklos, viršijančios jos įstatuose numatytus įgaliojimus.

Prokuratūra AFP pranešė, kad šis klausimas yra saugumo tarnybos GKNB žinioje. Tai naujausias akivaizdus valstybės spaudimo žiniasklaidos organizacijoms atvejis, kurį smerkia teisių gynimo grupės.

Kirgizijos prezidentas Sadyras Japarovas (Sadyras Džaparovas) anksčiau šį mėnesį duodamas interviu valstybinei naujienų agentūrai „Kabar“ kritikavo „Kloop“ žurnalistus, kurie, pasak jo, „Kirgizijai neša tik blogį ir nieko gero“, ir perspėjo, kad tai negali tęstis.

Valstybės prokuroras teigė, kad „Kloop“ straipsniuose buvo siekiama griežtai kritikuoti dabartinės vyriausybės politiką, kad dauguma jų buvo grynai neigiami, be to, jais buvo siekiama diskredituoti vyriausybės ir vietos valdžios atstovus.

Straipsniuose buvo aptariamos tokios temos kaip rinkimai, įtampa pasienyje su Tadžikistanu ir viskas, kas laikoma antirusiška.

Kaltinamajame akte „Kloop“ pažymima, kad GKNB 2021 metais pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad ši žiniasklaidos organizacija publikacijomis, kuriomis siekta manipuliuoti viešąja nuomone ir pakirsti visuomenės pasitikėjimą valdančiaisiais, siekė kurstyti perversmą.

„Kloop“ byla iškelta praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai vyriausybė panaikino sprendimą uždaryti JAV finansuojamo Laisvosios Europos ir Laisvės radijo (RFE/RL) vietos filialą.

Apdovanojimus pelnęs radijas „Radio Azattyk“, reguliariai rengiantis reportažus apie opozicijos grupes ir tiriantis galimą korupciją, sutiko pašalinti reportažą, susijusį su įtampa pasienyje su Tadžikistanu.

Buvusioje sovietinėje respublikoje, palyginti su kitomis regiono šalimis, galioja santykinė žodžio laisvė. „Žurnalistų be sienų“ pasauliniame 180 valstybių sąraše ji užima 122 vietą.

Tačiau įstatymų leidėjai rengia įstatymo projektą dėl užsienio agentų, panašų į įstatymą, kurį Rusijos vyriausybė naudoja oponentams slopinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos