Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kirgizijoje vyksta prezidento rinkimai

Kirgizijoje sekmadienį piliečiai renka savo prezidentą. Šie rinkimai sunkiai prognozuojami, manoma, kad ši šalis linkusi trauktis iš autoritarinių savo kaimynių draugijos, bet baiminamasi dėl galimų neramumų.
Prezidento rinkimai Kirgizijoje
Prezidento rinkimai Kirgizijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Kirgizija

Rinkimų apylinkės atsidarė 2 val. Grinvičo (5 val. Lietuvos) laiku ir užsidarys 14 val. (17 val.). Anot politologų, kova bus įnirtinga ir tikriausiai prireiks antrojo rinkimų rato.

Didėjant spaudimui pagrindiniam opozicijos kandidatui, saugumo tarnybos sekmadieninį pranešė sulaikiusios vieną buvusį parlamentarą, įtartą neramumų kurstymu, kai bus paskelbti rezultatai.

Daugelis rinkėjų nežino kaip į tokią žinią reaguoti, nes politinė sumaištis ir intrigos yra dažnas reiškinys šioje šalyje.

Šešerius metus prie Kirgizijos vairo stovėjęs prezidentas 61-erių Almazbekas Atambajevas likti poste nebepretenduoja, tad du pagrindiniai kandidatai tikisi laimėti ir valdyti šią šalį, tačiau tik vieną kadenciją, nes taip nurodyta Konstitucijoje – kitaip negu kaimyniniame Kazachstane ir Tadžikistane, kurių politinei kultūrai būdingas prezidentavimas iki gyvos galvos.

Vis dėlto A.Atambajevas labai aiškiai nurodė, kas turėtų jį pakeisti – socialdemokratas 58-erių Sooronbajus Jeenbekovas, kurį dabartinis prezidentas vadina draugu.

Tuo tarpu pastarojo varžovą oligarchą 47-erių Omurbeką Babanovą A.Atambajevas nuolat kritikuoja. Be to anot teisėsaugos pareigūnų, per savo rinkimų kampaniją O.Babanovas kurstė etninę nesantaiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos