Kita galima JAV ir Rusijos susidūrimo zona – tolimoji Arktis. Kas ten vyksta?

Parašiutu nusileidę šaltosios Aliaskos gilumoje, kapitonas Westonas Iannone'as ir jo kareiviai ilgai keliavo per gilų sniegą, kol pagaliau įkūrė laikiną forpostą ant kalnagūbrio, šalia smailiaviršūnių eglių giraitės.
JAV kariai pratybose Arktyje
JAV kariai pratybose Arktyje / „The New York Times“/Ash Adams nuotr.

Stojo tamsa, temperatūra nukrito žemiau nulio, o 120 vyrų ir moterų, susirinkusių į kovines pratybas subarktinėje Aliaskoje, dar nebuvo pasistatę palapinių. Degalų konvojus, būtinas norint per ilgą naktį išlaikyti šilumą, buvo atsilikęs.

„Čia viskas kelia iššūkių – nuo ​​vandens, degalų, maisto iki žmonių judėjimo ir patogumo“, – sakė 27 metų kuopos vadas W.Iannone'as, jo kareiviaims kastuvais kasantis gilyn į sniegą, ieškant tvirto pagrindo, ant kurio būtų galima pasistayti miegamąsias patalpas.

„Tai yra neatsiejama apmokymų dalis – supratimas, kiek toli įstengsime pasistūmėti fiziškai ir protiškai.“

Pirmosios tokio pobūdžio pratybos šį mėnesį, kuriose dalyvaus apie 8 000 karių, buvo suplanuotos dar gerokai prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, tačiau jas iš dalies lėmė pastarųjų metų agresyvūs Rusijos žingsniai militarizuojant Arktį – pasaulio dalį, kurioje JAV ir Rusija turi ilgą jūrų sieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų