Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 12 03

„KKP, lauk!“– išsigandę ir pikti jaunieji kinai išeina į gatves

Jie dalyvavo pirmosiose savo demonstracijose. Jie skandavo pirmuosius savo protesto šūkius. Jie pirmą kartą susidūrė su policija. Tada jie grįžo namo, drebėdami iš netikėjimo, kad ką tik metė iššūkį galingiausiai autokratinei valdžiai visame pasaulyje ir griežčiausiam Kinijos lyderiui, kokį šalis matė per keletą dešimtmečių.
Protestai Kinijoje
Protestai Kinijoje / „The New York Times“ nuotr.

Jie, jaunieji kinai, dabar protestuoja prieš griežtą šalies „nulinio COVID“ politiką ir net ragina aukščiausią jos lyderį Xi Jinpingą atsistatydinti.

Kinija to nematė nuo 1989 metų, kai valdančioji komunistų partija žiauriai susidorojo su demokratijos šalininkais, dauguma kurių buvo universiteto studentai.

Kad ir kas nutiktų ateinančiomis dienomis ir savaitėmis, jaunieji protestuotojai šiandien sukėlė naują grėsmę Xi Jinpingo valdžiai, kuri pašalino savo politinius oponentus ir nuslopino bet kokį balsą, drįsusį mesti iššūkį jo valdžiai.

Toks viešas nepritarimas dar prieš keletą dienų buvo neįsivaizduojamas. Tie patys jaunuoliai, minėdami Xi Jinpingą internete, vartojo tokius eufemizmus kaip „X“, „jis“ ar „tas asmuo“, bijodami net ištarti prezidento vardą.

Jie susitaikė su tuo, ką jiems skyrė vyriausybė: griežtus pandemijos apribojimus, aukštą nedarbo lygį, mažiau knygų, kurias galima skaityti, mažiau filmų, kuriuos leidžiama žiūrėti, ir žaidimų, kuriuos jie gali žaisti.

Tada kažkas pratrūko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas