Įklimpusi Vokietija: kaip ši šalis priklauso nuo rusiškų dujų, naftos ir anglies

Praėjusiais metais Rusija tiekė daugiau nei pusę gamtinių dujų ir maždaug trečdalį visos naftos, kurią Vokietija naudojo savo būstams šildyti, taip pat – savo elektros gamykloms bei automobiliams, autobusams ir sunkvežimiams.
Berlynas, Vokietija
Berlynas, Vokietija / 123rf.com nuotr.

Maždaug pusė Vokietijos importuojamų anglių, kurios yra būtinos jos plieno gamybai, atkeliauja iš Rusijos.

Rusijos dujos, nafta ir anglis glaudžiai įpintos į Vokietijos ekonomiką ir gyvenimo būdą, o tokių sąsajų šaknys yra gilios.

Pirmasis gamtinių dujų vamzdynas, sujungęs tuometinę Vakarų Vokietiją su Sibiru, buvo baigtas XX a. devintojo dešimtmečio pradžioje. Šaltojo karo palikimas vis dar matomas energetikos infrastruktūroje rytinėje Vokietijos dalyje, kuri tebėra tiesiogiai susijusi su Rusija, todėl sunku į tą šalies dalį gauti naftos iš kitų tiekėjų.

Šiandien tokie ryšiai atrodo labai nelinksmai, nes, gausėjant įrodymų apie Rusijos karių įvykdytus žiaurumus prieš Ukrainos civilius, Europos lyderiai karštai diskutuoja, ar Rusijai taikomos sankcijos turėtų paliesti ir energetiką.

Didžiausios Europos ekonomikos – Vokietijos – pareigūnai įklimpę tarp pasipiktinimo Rusijos agresija ir būtinybės patenkinti svarbiausius šalies poreikius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis