Ketvirtadienį sveikatos apsaugos tarnyboms buvo žinoma apie 2 382 užsikrėtimo Ebolos virusu atvejus, iš kurių 1 606 baigėsi pacientų mirtimi, nurodė ministerija.
Ministerijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad viena pacientė, apie kurią buvo pranešta iš Arivaros miesto su Uganda besiribojančioje Itūrio provincijoje, mirė.
Ši auka yra viena motina, gyvenusi kaimyninėje Šiaurės Kivu provincijoje. Jos penki vaikai irgi užsikrėtė Ebolos virusu; du jų neišgyveno.
Moteris išvyko į Itūrį, kad išvengtų į mirtinai pavojingo viruso protrukį reaguojančių medikų brigadų, pažymėjo Sveikatos apsaugos ministerija.
Arivari yra Itūrio valstijos šiaurėje, maždaug už 10 km nuo sienos su Uganda ir apytikriai už 60 km nuo Pietų Sudano.
„Iki šiol 177 turėjo kontaktą su Arivaroje nustatyta šeima. Iš jų 40 jau paskiepyti“, – sakoma ministerijos pranešime.
Dabartinis Ebolos karštinės protrūkis pirmiausiai prasidėjo Šiaurės Kivu ir išplito į Itūrį.
Birželį du žmonės nuo šios ligos mirė Ugandoje, sugrįžę po apsilankymo Kongo DR, kur buvo išvykę į giminaičio, mirusio nuo Ebolos karštinės, laidotuvėse.
2014–2016 metais didelė Ebolos karštinės epidemija Liberijoje, Gvinėjoje ir Siera Leonėje nusinešė daugiau kaip 11,3 tūkst. žmonių gyvybių.
Ebolos virusas tarp žmonių plinta per kontaktą su užsikrėtusiųjų krauju, kūno skysčiais, išskyromis arba organais, taip pat per kūno skysčiais suteptus daiktus.
Penktadienį Jungtinės Tautois pranešė, kad Ebolos karštinės protrūkis Itūryje gali paaštrėti dėl smurto, privertusio dalį gyventojų palikti savo namus ir pasitraukti į vietas, kur menkai laikomasi sanitarijos ir higienos, todėl susidaro palankios sąlygos ligai išplisti.