Kongo DR iš išsiveržusio ugnikalnio pasklidę požeminiai smūgiai apgadino pastatų

Kongo Demokratinės Respublikos rytinį miestą Gomą trečiadienį supurtė požeminiai smūgiai, pasklidę iš netoliese esančio Niragongo ugnikalnio praėjus keturioms dienoms po jo išsiveržimo ir apgadinę keletą pastatų, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Kongo DR išsiliejo ugnikalnis
Kongo DR išsiliejo ugnikalnis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ugnikalnis

Gyventojai naktį juto reguliariais besikartojančius požeminius smūgius, o du galingi aktyviausio ugnikalnio Afrikoje drebėjimai sukėlė didžiulį nerimą ir privertė panikos apimtus žmones bėgti iš savo namų.

Seisminį aktyvumą stebinti tarnyba RSM, įsikūrusi kaimyninėje Ruandoje, kurios siena eina šalia Gomos, pranešė, kad 5 val. 46 min. vietos (6 va. 46 min. Lietuvos) laiku buvo užfiksuotas 5,1 balo žemės drebėjimas, o vėliau, 6 val. 12 min. – 4,1 balo požeminiai smūgiai.

Valdžia dėl visa pikta uždarė vietos turgų, parduotuves ir keletą statybviečių.

Jungtinių Tautų duomenimis, šeštadienį išsiveržus minėtam ugnikalniui žuvo 32 žmonės, o dar mažiausiai 5 tūkst., kaip nuogąstaujama, neteko namų.

Iki įsiveržimo pabaigos sekmadienį ugnikalnis išspjovė du lavos srautus; vienas iš jų sustojo Gomos pakraštyje, o prieš tai sunaikino ne vieną jo kelyje atsidūrusį kaimą.

Ant Kivu ežero krante esantį miestą, turintį 1,5 mln. gyventojų, nuo ugnikalnio skiria keliolikos kilometrų atstumas.

Naktį į trečiadienį sugriuvo vienas dviaukštis pastatas, stovėjęs prie kelio, vedančio į pietvakarius nuo Gomos, bet jokių pranešimų apie aukas negauta.

Dar du pastatai buvo smarkiai apgadinti, o kitas statinys miesto Katindo rajone visiškai sugriuvo.

Socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų apie materialinę žalą ir Ruandos Gisenio mieste, esančiame anapus sienos.

Antradienį Gomoje iš dalies sugriuvo mažiausiai keturi pastatai, įskaitant trijų aukštų konstrukciją, kur buvo sužeisti aštuoni žmonės, informavo avarinės tarnybos.

Niragongas, beveik 3,5 km aukščio stratovulkanas, stūkso ant Rytų Afrikos tektoninio lūžio.

Per ankstesnį didelį Niragongo išsiveržimą 2002 metais žuvo apie 100 žmonių.

JT vaikų fondas UNICEF antradienį pranešė, kad po vėliausio išsiveržimo mažiausiai 150 vaikų buvo atskirti nuo tėvų, o dar 170 dingo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai