Šiaurės Kivu provincijos, kurios sostinė yra Goma, karinis valdytojas „patvirtino Niragongo ugnikalnio išsiveržimą... apie 19 val.“ vietos (21 val. Lietuvos) laiku.
„Padėtis tiriama, žmonės privalo vadovautis civilinės saugos nurodymais“, – sakė generolas Constant'as Ndima ir paragino gyventojus išlikti ramius.
Jungtinių Tautų misija Kongo DR pasiuntė sraigtasparnį praskristi „virš tos zonos ir patvirtino išsiveržimą“, sakoma vidaus susirašinėjimo žinutėje, su kuria susipažino AFP.
„Tačiau lava teka Ruandos link. Gomos miestas ir jo apylinkės saugios“, – nurodė misija MONUSCO, kurios bazė yra Gomoje.
Didelėje dalyje miesto išsijungė elektra, o šimtai gyventojų pradėjo evakuotis iš namų.
Kai kurie traukė į pietinį miesto pakraštį, link netoliese esančios sienos su Ruanda perėjos, o kiti keliavo į Sakę kaimyniniame Masisio regione.
Gatvės prisipildė gyventojų; kai kurie gabenosi mantos, kiek tik įstengė.
Goma šliejasi prie Niragongo iš pietų pusės ir yra prie Kivu ežero.
„Dangus paraudonavo, – AFP sakė vietos gyventoja Carine Mbala. – Jaučiasi sieros kvapas. Tolumoje matyti milžiniškos liepsnos, besiveržiančios iš kalno.“
„Tačiau jokio žemės drebėjimo nebuvo“, – pridūrė ji.
„Žmonės išvyksta arba ruošiasi išvykti“, – AFP sakė kitas gyventojas.
„Pasiimsiu vaikus ir sėsiu į mašiną. Esama pavojaus, kad lava tekės į Gomą“, – pridūrė dar vienas AFP pašnekovas.
Kol kas iš Gomos nesimatė, ar iš ugnikalnio liejasi lava, sakė AFP korespondentas.
Niragongas vėliausiai buvo išsiveržęs 2002 metų sausio 17 dieną. Tąsyk žuvo per 100 žmonių, o beveik visa rytinė Gomos dalis, įskaitant pusę oro uosto nusileidimo tako, buvo užlieta lavos.
Per tą išsiveržimą iš miesto pasitraukė šimtai tūkstančių gyventojų.
Pražūtingiausias 3 km aukščio ugnikalnio išsiveržimas įvyko 1977 metais – jis pareikalavo daugiau kaip 600 žmonių gyvybių.
Gomos regione, esančiame Šiaurės Kivu provincijoje, besiribojan