Dvasininkas, kurį palaikančios sukarintos pajėgos kaltinamos dėl žudynių per didžiausią konfliktą tarp religinių bendruomenių per 2003 metais prasidėjusią JAV vadovaujamą invaziją, siekia padidinti savo politinę įtaką Irake po amerikiečių karių išvedimo.
M.al Sadras savo taikos pasiūlymą pateikė, kai dėl vyriausybės krizės itin padidėjo įtampa tarp abiejų pagrindinių Irako musulmonų bendruomenių – šiitų ir sunitų.
Jis taip pat pateiktas praėjus dviem dienoms po Bagdadą sukrėtusios sprogdinimų bangos, per kurią žuvo 69 žmonės, dar beveik 200 buvo sužaloti.
Dauguma šių sprogimų griaudėjo šiitiškuose rajonuose Irako sostinėje, kurstydami nuogąstavimus, kad šalyje gali atsinaujinti didelio masto religinis smurtas.
M.al Sadro padėjėjai perdavė žiniasklaidai jo parašytą 14 punktų „taikos kodeksą“, kuriame pasisakoma prieš irakiečių kraujo liejimą ir raginama gerbti visus tikėjimus, religines bendruomenes ir etnines grupes.
M.al Sadro padėjėjas Salahas al Obeidi nurodė, kad šis kodeksas yra mėginimas „išsaugoti šalies vienybę ir išvengti kovų“.
„Tai geriausias sprendinys – atmesti bet kokį smurtą ir apsaugoti Irako žmones nuo vidinių ir išorinių atakų“, – sakė S.al Obeidi.
Šį kodeksą taip pat pasirašė M.al Sadro poziciją palaikantis įtakingas politikas Dhia al Assadi ir dar apie 500 žmonių, įskaitant politikus, įstatymų leidėjus, mokslininkus ir genčių vadovus.
„Ši chartija yra tarsi gelbėjimosi liemenė šiame itin sunkiame etape, kurį dabar išgyvename“, – pareiškė Dh.al Assadi.