„Grąžinkite mums raganų nužudytus žmones“ sakoma viename ant sienos išraitytame užraše. Kitas skamba štai kaip: „Kad ir ką darysim, šio gyvenimo nebaigsim gyvi.“
Netoliese buvo akivaizdžių požymių, kad Rusijos armija buvo užpulta: susprogdintas tiltas miesto pakraštyje, gatvėje besimėtančios šarvuoto karius gabenusio automobilio liekanos, jo metalo gabalai išsibarstę ir sudegę iki sodriai oranžinės spalvos.
Rusijos kariuomenė praėjusią savaitę pasitraukė iš Didžiosios Oleksandrivkos – vieno iš 29 miestų ir kaimų, kuriuos Ukraina atkovojo pietiniame Chersono regione; keli čia likę vyresni gyventojai išlindo iš rūsių pasitikti Ukrainos karių.
Ukraina gali įgyti daugiau pranašumo šiame regione, jei šeštadienį įvykęs smūgis tiltui į Krymą rimtai sutrikdys Rusijos pajėgų tiekimo liniją.
Jų padėtis jau buvo tokia prasta, kad Rusijos vadai net paprašė leidimo pasitraukti iš Chersono miesto, teigia JAV pareigūnai, tačiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neleido jiems to padaryti.
Pirmadienį Rusija surengė daugybę raketų smūgių visoje Ukrainoje, tarsi keršydama už tiltą į Krymą apgadinusį sprogimą.
Chersono sritis yra viena iš dviejų, kur Ukraina spaudžia rusus kontrpuolimu. Kita, kur ukrainiečiai juda greičiau, yra šiaurės rytuose ir rytuose.
Tačiau tarp šių dviejų vietovių esama aiškių skirtumų.