2020 03 06 /18:48

Koronavirusas: užsikrėtusių pasaulyje – jau 100 tūkstančių

Ketvirtadienį Italija, kurioje per parą mirė 41 koronavirusu užsikrėtęs žmogus, uždarė visas mokyklas ir universitetus, apie pirmuosius du užsikrėtimo atvejus paskelbė Bosnija ir Hercegovina. Estijoje bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 10, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai. Iranas penktadienį paskelbė apie 17 naujų mirčių nuo koronaviruso.
Patikros akimirka
Patikros akimirka / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Virusas jau išplito 90-yje pasaulio šalių, juo užsikrėtė per 98 tūkst. žmonių, mirė – per 3 tūkst.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejai nustatyti ir kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje. Taip pat – ir Lietuvoje. Koronavirusas nustatytas 39 metų šiaulietei, grįžusiai iš Italijos.

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija dėl koronaviruso protrūkio rekomenduoja laikinai nevykti į Šiaurės Italijos Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus, Kiniją ir Pietų Korėją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Estijoje koronavirusą besigydantis vyras: labiausiai noriu, kad grįžtų sveikata

Naujausias žinias apie koronaviruso plitimą pasaulyje sekite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Pirmi atvejai Kolumbijoje ir Kosta Rikoje

23:27

Pirmi koronaviruso atvejai užfiksuoti dvejose šalyse – Kosta Rikoje ir Kolumbijoje. Pastarojoje valstybėje virusu užsikrėtė 19-metis, viešėjęs Milane, o Kosta Rikoje – 49-erių amerikietė.

Auga aukų JAV skaičius

22:25

JAV auga nuo koronaviruso mirusių aukų skaičius – praneša, kad virusas nusinešė 15 žmonių gyvybių.

Peru ir Togas patvirtino pirmuosius koronaviruso atvejus

18:47

Peru prezidentas Martinas Vizcarra penktadienį pranešė, kad šalyje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis; užsikrėtė 25-erių vyras, grįžęs iš kelionės po Europą.

Prezidentas paragino piliečius likti ramius ir sakė, kad Peru ėmėsi „visų medicininių priemonių“ padėti pacientui, kuris lankėsis Ispanijoje, Prancūzijoje ir Čekijoje. Dabar to vyro būklė stabili.

Pareigūnai jau buvo paruošę izoliuotas patalpas penkiose Limos ligoninėse, ruošiantis galimam viruso atėjimui į šalį, sostinės tarptautiniame oro uoste ir keliuose uostuose buvo įkurti papildomi medicinos punktai.

Togas penktadienį patvirtino pirmą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, tyrimais nustačius virusą 42 metų moteriai, sugrįžusiai iš kelionės į Beniną, Vokietiją, Prancūziją ir Turkiją. 

Aštuonis milijonus gyventojų turinčios Vakarų Afrikos valstybės prezidentūra pranešė, kad virusu užsikrėtusi pacientė, gyvenanti Lomėje su šeima, „šiuo metu yra izoliuota infekcinių ligų gydymo centre". Koronavirusas jai buvo nustatytas ketvirtadienį.

„Nuo vasario 22 dienos iki kovo 2 dienos ji lankėsi Benine, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Turkijoje, o paskui sugrįžo į Togą per Beniną, kirtusi sausumos sieną“, – sakoma prezidentūros pareiškime.

Jame nurodoma, kad visi žmonės, turėję kokį nors kontaktą su paciente Toge, yra „nustatyti ir karantinuoti“. 

Iš Užsachario Afrikos regiono valstybių keturi koronaviruso atvejai buvo užregistruoti Senegale, o Nigerijoje ir Kamerūne užregistruota po vieną atvejį. Viruso SARS-CoV-2 protrūkis kilo gruodžio mėnesį Kinijoje.

ES ambasadoriai atšaukė susitikimą

17:53

Ambasadoriai iš 27 valstybių narių Europos Sąjungoje atšaukė penktadienį turėjusį įvykti susitikimą, jų pirmininkei, Kroatijos diplomatei, nusprendus savanoriškai laikytis karantino po darbo kartu su naujuoju koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi.

Kroatija šiuo metu pirmininkauja blokui rotacijos tvarka, o ambasadorė Irena Andrassy šią savaitę dirbo kartu su Europos Vadovų Tarybos pareigūnais, vienam kurių vėliau buvo diagnozuotas šis virusas, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatai.

Pati I.Andrassy neturi jokių simptomų, tačiau antradienį nusprendė atsargumo dėlei laikytis karantino ir paprašė atlikti jai tyrimus.

„Jeigu ji neatvyks ateinančią savaitę, kitam posėdžiui vadovaus Vokietija, nes ji yra kita [šalis] pagal pirmininkavimo tvarką“, – sakė vienas diplomatas.

Kitas diplomatas pareiškė, kad visų diplomatų ir darbuotojų, praleidusių daugiau nei 15 minučių dirbant 2 m atstumu nuo užsikrėtusio pareigūno, buvo paprašyta izoliuotis ir pasidaryti tyrimus.

Iki šiol buvo nustatyti mažiausiai trys nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai tarp įvairių Briuselyje įsikūrusių ES institucijų darbuotojų, todėl buvo sutrikdyta, bet visiškai nesustabdyta, šių struktūrų veikla, o Europos Parlamentas atšaukė keletą posėdžių.

Kitą savaitę turėjusi prasidėti plenarinė plenarinė sesija Strasbūre buvo atidėta, o EP nariai vietoje to susitiks antruosiuose parlamento rūmuose Briuselyje, kurie buvo uždaryti lankytojams.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pasaulyje viršijo 100 000

17:45

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius 91 pasaulio šalyje viršijo 100 000, penktadienį skelbia naujienų agentūra AFP.

Mirusiųjų nuo viruso sukeliamos ligos COVID-19 skaičius viršijo 3,4 tūkst., o bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 100 002, rodo AFP surinkti duomenys, remiantis nacionalinių institucijų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija.

JAV skiria 8,3 mlrd. dolerių kovai su koronavirusu

17:13

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pasirašė teisės aktą dėl 8,3 mlrd. JAV dolerių (7,45 mlrd. eurų) skyrimo kovai su koronaviruso protrūkiu, jau nusinešusiu 12 gyvybių ir užkrėtusiu daugiau nei 200 žmonių Jungtinėse Valstijose.

Pagal šį įstatymą federalinėms visuomenės sveikatos apsaugos agentūroms numatyta skirti daugiau lėšų vakcinos kūrimui, tyrimams ir potencialiam gydymui, o federalinė ir vietos valdžia gaus lėšų geriau pasiruošti reaguoti į naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 keliamą grėsmę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Greitas koronaviruso plitimas sukrėtė finansų rinkas, pakoregavo kelionių planus ir grasina paveikti kasdienį žmonių gyvenimą Jungtinėse Valstijose.

Anksčiau D.Trumpas planavo pasirašyti šį potvarkį Atlantoje, per apsilankymą Ligų kontrolės ir prevencijos centruose (CDS), ketvirtadienį nurodė viceprezidentas Mike'as Pence'as, vykdamas į Vašingtono valstiją, kur mirė 11 koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

Tačiau penktadienį Baltieji rūmai informavo, kad D.Trumpas nebevyks į Atlantą, nes „nenori kištis į CDC misiją saugoti savo žmonių sveikatą ir gerovę bei pačią instituciją“. 

Teisės aktą dėl 8,3 mlrd. JAV dolerių skyrimo kovai su koronavirusu Senatas priėmė ketvirtadienį, siekdamas nuraminti įsibauginusią visuomenę ir leisti vyriausybei greičiau reaguoti į protrūkį.

Skirtos lėšos bus panaudotos kompleksinei kovai su pasaulyje plintančiu virusu, ketvirtadienį vėl turėjusiam įtakos finansų rinkoms ir keliančiam potencialią grėsmę dešimtmetį trukusiam JAV ekonomikos augimui.

Ketvirtadienį teisės aktas Senate buvo priimtas 96 balsais prieš du ir perduotas pasirašyti D.Trumpui. Už šio potvarkio priėmimą trečiadienį Atstovų Rūmuose pasisakė 415 narių, du deputatai balsavo prieš.

Pareigūnas: Kinija greitai gali atšaukti karantiną viruso nusiaubtame Hubėjuje

16:58

Kinija gali netrukus atšaukti karantiną koronaviruso protrūkio epicentre atsidūrusioje provincijoje, kuri ilgiau nei mėnesį izoliuota nuo likusios šalies, penktadienį teigė vienas aukšto rango vyriausybės pareigūnas. 

Paklaustas apie griežtas priemones, kurių buvo imtasi centrinėje Hubėjaus provincijoje siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, Kinijos valstybės tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Ding Xiangyangas žurnalistams atsakė, kad „diena, kurios visi laukia, nėra labai toli“.

„Scanpix“ nuotr./Uhanas
„Scanpix“ nuotr./Uhanas

Vis tik jis pabrėžė, kad nuo viruso Hubėjuje ir jo sostinėje Uhane, kur atsirado šis užkratas, vis dar miršta didžiausia dalis visų aukų šalyje.

Maždaug 56 mln. Hubėjaus gyventojų nuo sausio pabaigos faktiškai buvo paskirtas karantinas, siekiant užkristi kelią viruso plitimui visoje šalyje tuo metu, kai žmonės grįžo į darbą iš savo gimtųjų miestų po pratęstų Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių atostogų.

Pastarosiomis savaitėmis naujų užsikrėtimo atvejų Hubėjuje ir Uhane palaipsniui mažėja.

Penktadienį pirmą kartą nuo to laiko, kai Kinija pradėjo oficialius skaičiavimus, nė vienoje už Uhano ribų esančių gyvenviečių nebuvo pranešta apie jokius naujus užsikrėtimo atvejus.

Ding Xiangyangas pareiškė, kad gerėjant padėčiai valdžios institucijos keis galiojančias priemones.

Jo pareiškimai yra naujausias požymis, kad gyvenimas Kinijoje netrukus gali pradėti grįžti į normalias vėžes.

Į pietus nuo Uhano esančiame Hubėjaus mažesniame Čibi mieste penktadienį, praėjus 19 dienų po vėliausiai nustatyto užsikrėtimo atvejo, buvo pašalintos kelių barikados ir buvo leista įvažiuoti į miestą, nors palikti jį tebedraudžiama.

Tokia žinia nuskambėjo kai kuriems regionams ruošiantis kitą savaitę atidaryti prieš daugiau nei mėnesį uždarytas mokyklas.

Tibeto kalnyne esanti Činghajaus provincija vasario pabaigoje paskelbė, kad aukštosios ir profesinės mokyklos palaipsniui atnaujins savo veiklą nuo kovo 9 iki 13 dienos. Vidurines mokyklas planuojama atidaryti vėliau šį mėnesį.

Kinijos pietvakariuose esančios kalnuotos Guidžou provincijos valdžia taip pat paskelbė, kad kai kuriose vidurinėse ir aukštosiose mokyklose nuo kovo 16 dienos atsinaujins pamokos.

Kinijoje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 3 000 žmonių, dar per 80,5 tūkst. juo užsikrėtė.

Tačiau pareigūnai pažymėjo, kad padėtis gerėja ir kad Hubėjus dabar turi pakankamai medicininės apsaugos priemonių, pagrindinių vaistų ir įrangos, kurių anksčiau labai trūko.

Taline naujasis koronavirusas diagnozuotas gimnazijos moksleiviui

15:43

Estijoje vienos Talino gimnazijos moksleiviui diagnozuotas naujasis korovavirusas.  

Švietimo įstaiga, kurioje mokosi virusu užsikrėtęs moksleivis, dviem savaitėms sustabdė mokymo procesą.    

„Penktadienį Talino Kriistine gimnazijos moksleiviui diagnozuotas naujasis koronavirusas. Berniukas buvo mokykloje, todėl čia mažiausiai dvi savaites nevyks pamokos. Mokyklos patalpos bus kruopščiai dezinfekuotos. Kol nebus pamokų, mokymo procesas vyks nuotoliniu būdu“, – pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.       

Kadangi neįmanoma nustatyti, su kuo mokykloje kontaktavo užsikrėtęs moksleivis, visų gimnazijos mokinių prašoma dvi savaites pabūti namuose, vengti kontaktų su kitais asmenimis, nedalyvauti sporto renginiuose ir nelankyti būrelių.

„Scanpix“ nuotr./Ligoninė Taline
„Scanpix“ nuotr./Ligoninė Taline

Ministerija mano, jog šios atsargumo priemonės būtinos siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Ministerija paprašė visų švietimo įstaigų vadovų būti pasirengusiems jas uždaryti dviejų savaičių laikotarpiui ir vykdyti mokymo procesą nuotoliniu būdu.  

Sveikatos apsaugos departamentas savo ruožtu penktadienį pranešė, kad Estijoje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičius padidėjo iki 10 žmonių. Minėtas moksleivis yra vienas iš 10 užsikrėtusiųjų.

Koronavirusas SARS-CoV-2, sukeliantis ligą COVID-19, buvo nustatytas dar penkiems žmonėms, praėjusį savaitgalį sugrįžusiems į Taliną iš Italijos šiaurinio Bergamo miesto skrydžiu per Rygą. 

Departamentas nurodė, kad visi vasario 29 dieną reisu iš Bergamo į Rygą skridę keleiviai yra žinomi ir kad dedamos pastangos susisiekti su visais žmonėmis, su kuriais galėjo turėti kontaktų užsikrėtusieji.

Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, devyni iš dešimties asmenų, kuriems diagnozuotas virusas, juo užsikrėtė Šiaurės Italijoje. JIe gydosi namuose.  

Dar vienam COVID-19 susirgusiam asmeniui, Estijoje gyvenančiam Irano piliečiui, liga diagnozuota po viešnagės Irane. Į Estiją jis sugrįžo per Turkiją ir Latviją. Šiuo metu vyras gydomas infekcinių ligų ligoninėje, jo būklė gerėja. 

Norvegijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 90 žmonių

15:10

Norvegijoje patvirtinta daugiau nei 90 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, penktadienį pranešė žiniasklaida. 

Remiantis Norvegijos visuomenės sveikatos instituto duomenimis, daugiausia susirgimų užregistruota Vestlando apskrityje, Viko regione ir Osle.

Užsikrėtusieji gydosi izoliuoti namuose, stebimi medikų.

Iš visų užsikrėtusiųjų 67 anksčiau lankėsi Italijoje. Taip pat keletas užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra susiję su kelionėmis į Iraną ir Kiniją.

Italijoje koronavirusas nustatytas daugiau nei 3,8 tūkst. žmonių. 148 žmonės mirė, 414 – pasveiko. Italija yra didžiausias koronaviruso židinys Europoje.

Slovakija patvirtino pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį

15:03

Slovakija penktadienį pranešė apie pirmą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, tyrimais nustačius virusą vyrui, kurio sūnus lankėsi Venecijoje.

„Šiandien patvirtintas 52 metų paciento užsikrėtimas“, – penktadienį žurnalistams sakė premjeras Peteris Pellegrini.

Pasak jo, pacientas, kurio vardas neskelbiamas, šiuo metu guli ligoninėje Bratislavoje.

„Pacientas pastaruoju metu niekur nekeliavo, bet jo sūnus prieš porą savaičių grįžo iš Venecijos“, – nurodė P. Pellegrini.

Paciento mėginiai buvo tiriami du kartus, todėl nėra abejonių dėl koronaviruso, sakė premjeras ir pridūrė: „Jo sūnui jokie ligos ženklai nepasirodė.“

Iki penktadienio Slovakijoje buvo ištirta daugiau kaip 300 mėginių, bet visų testų rezultatai buvo neigiami, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Iki šiol Slovakija buvo vienintelė centrinės Europos valstybė, neturėjusi patvirtintų užsikrėtimo atvejų.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-06 15:03

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų