2020 02 27 /22:01

Koronavirusas: Italijoje viruso atvejų skaičius šoktelėjo iki 650, apie pirmus atvejus praneša Nyderlandai ir Š.Airija

Naujausiais duomenimis, Italijoje koronavirusu užsikrėtę yra 650 žmonių. Apie pirmąjį galimą užkrato atvejį ketvirtadienio vakarą pranešė ir Šiaurės Airija, taip pat Nyderlandai. Ketvirtadienį Estija paskelbė apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį iš Irano grįžusiam vyrui. Japonijoje vienai moteriai, užsikrėtusiai naujuoju koronavirusu, bet vėliau pasveikusiai ir paleistai iš ligoninės, vėl buvo diagnozuota ši liga, ketvirtadienį pranešė pareigūnai. Graikijoje nustačius du naujus koronaviruso atvejus, atšaukiami šventiniai renginiai.
Milano gyventojai saugosi koronaviruso
Milano gyventojai saugosi koronaviruso / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Koronavirusu COVID-19 pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 82 tūkst. žmonių, virusas nusinešė virš 2,8 tūkst. gyvybių.

Svarbiausias vasario 26-osios naujienas apie koronavirusą rasite čia.

Ketvirtadienį apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus paskelbė Danija, Rumunija, Estija, Nyderlandai. Apie pirmąjį „galimai teigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą“ pranešė ir Šiaurės Airija.

Šiaurės Italijoje dėl COVID-19 buvo uždaryta keliolika miestų – šalyje užsikrėtimų skaičius pasiekė 650. Trečiadienį paaiškėjo, kad koronavirusas pasiekė ir Graikiją.

Lietuvoje dar nenustatyta užsikrėtimo COVID-19 atvejų, tačiau trečiadienį buvo paskelbta ekstremali situacija.

Visos naujienos apie koronavirusą – specialiame 15min polapyje.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Apie pirmąjį koronaviruso atvejį praneša Nyderlandai

23:27 Atnaujinta 23:46

Nyderlandų sveikatos ministras Bruno Bruinsas ketvirtadienio vakarą patvirtino, kad vienam žmogui yra diagnozuotas koronavirusas. Tai pirmasis atvejis šioje šalyje, rašo CNN. 

„Vienas pacientas Nyderlanduose yra užsikrėtęs naujuoju koronavirusu (COVID-19). Tai paaiškėjo šiandien atlikus tyrimus laboratorijoje“, – nurodė ministras.

Nyderlandų Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, minėtas asmuo neseniai buvo Šiaurės Italijos Lombardijos regione.

„Pacientas šiuo metu izoliuotas“, – pridūrė ministras ir nurodė, kad šiuo metu aiškinamasi, su kuo šis pacientas pastaruoju metu galėjo turėti kontaktą.

Kaip nurodo dutchnews.nl, maždaug 50 metų sulaukęs koronavirusu užsikrėtęs vyras gyvena Tilburge.

 

Italijoje – 650 užsikrėtimo koronavirusu atvejų

21:58

Italijos civilinės saugos vadovas Angelo Borelli pranešė naujausias žinias iš Italijos. Pasak jo, šalyje koronavirusu užsikrėtę iš viso 650 žmonių.

A.Borelli tikino, kad toks staigus užsikrėtusiųjų skaičiaus pakilimas paaiškėjo dėl to, kad Lombardijos regionas tinkamai neinformavo Italijos civilinės saugos agentūros.

„Toks didelis užsikrėtusiųjų skaičiaus šoktelėjimas nuo trečiadienio yra todėl, kad trečiadienį dar neturėjome duomenų iš Lombardijos regiono“, – sakė Angelo Borelli.

Jis taip pat pridūrė, kad į viruso paveiktus šalies regionus papildomai išsiųsta 35 tūkst. apsauginių kaukių.

Anksčiau ketvirtadienį buvo pranešta, kad Italijoje iš viso užsikrėtusiųjų yra 528.

Šiaurės Airijoje – pirmasis galimas koronaviruso užsikrėtimo atvejis

21:49

Šiaurės Airijos sveikatos agentūra pranešė apie pirmąjį „galimą užsikrėtimo koronavirusu atvejį“ regione, praneša CNN.

„Vieno paciento tyrimas dėl koronaviruso parodė galimai teigiamą rezultatą“, – nurodoma pranešime. Tačiau daugiau detalių apie paciento tautybę arba, kaip jis galėjo užsikrėsti, nepateikiama.

„Pacientui šiuo metu teikiama reikiama sveikatos priežiūra. Tuo tarpu Šiaurės Airijos sveikatos agentūra bando skubiai nustatyti asmenis, su kuriais minėtas pacientas turėjo kontaktą“, – nurodoma pranešime.

Paciento mėginys pakartotiniam tyrimui dar bus siunčiamas į Didžiąją Britaniją.

Italija šalies sienų uždaryti neketina

20:45

Italijos sveikatos apsaugos viceministras Pierpaolo Sileri tvirtina, kad šalis neplanuoja uždaryti savo sienų, kadangi visos institucijos dirba siekdamos sustabdyti koronaviruso protrūkio plitimą, rašo CNN.

„Nemanau, kad šiuo metu yra priežastis uždaryti sienas, ypač dėl to, kad šiuo metu viruso paveikti regionai yra labai gerai izoliuoti, taip pat tiksliai žinome, kur yra viruso židiniai“, – sakė viceministras.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kokią didelę paniką ir „paranoją“ minėtas virusas sukėlė.

„Aš manau, kad paranoja, nerimas ir panika plinta kur kas greičiau nei pats koronavirusas. Pastarąsias savaites tai - didelė problema. Manau, žmonėms reikia išsamiai paaiškinti, kas yra tas koronavirusas ir kaip jis plinta, taip visuomenė geriau supras visą situaciją.

Tai pirmas tiek smarkiai išplitęs viruso atvejis socialinių tinklų eroje, ir tai, deja, visai nepadeda, visiškai nepadeda. Manau, geriausias dalykas yra komunikacija, skaidrumas ir tikslūs bei aiškūs duomenys“, – tikino Pierpaolo Sileri.

 

Koronavirusas: rizikingos kryptys

18:49

Koronavirusas: rizikingos kryptys
Koronavirusas: rizikingos kryptys

 

PSO vadovas: kovoje su koronaviruso epidemija atėjo „lemiamas momentas“

16:46

Kovoje su naujojo koronaviruso epidemija pasauliniu mastu atėjo „lemiamas momentas“, ketvirtadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, paraginęs viruso paveiktas šalis imtis skubių veiksmų sulaikyti jo plitimui.

„Susidūrėme su lemiamu momentu, – pareiškė T.A.Ghebreyesusas. – Jei dabar veiksite ryžtingai, galite sulaikyti šį virusą, galite užkirsti kelią žmonėms susirgti, galite išsaugoti gyvybių.“

„Tai, kas vyksta likusioje pasaulio dalyje, kelia mums didžiausią susirūpinimą“, – sakė jis, paminėdamas sumažėjusį naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių Kinijoje.

 „Jei dabar veiksite ryžtingai, galite sulaikyti šį virusą, galite užkirsti kelią žmonėms susirgti, galite išsaugoti gyvybių“, – pridūrė jis ir paragino šalis imtis skubių veiksmų.

„Atrodo, kad bendruomenėse nėra plačiai paplitusio [viruso] perdavimo“, – kalbėjo PSO vadovas.

Jis pabrėžė, kad visos šalys turėtų užtikrinti, jog jų sveikatos apsaugos sistemos yra parengtos viruso protrūkiui.

„Iš tiesų esame labai sudėtingoje padėtyje, ir protrūkis gali pasukti bet kuria kryptimi, priklausomai nuo to, kaip su tuo tvarkysimės“, – teigė T.A.Ghebreyesusas.

Italijoje pirmam miesto merui nustatytas koronavirusas

16:03

Pirmasis koronavirusu užsikrėtęs Italijos meras, 59 metų Pietro Mazzocchi, savo atvejį pavadino profesine liga.

„Merai yra priešakinėse linijose. Laimei ar nelaimei, jie sugeria viską“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP Italijos šiauriniame Borgonovo Val Tidonės mieste, turinčiame maždaug 8 tūkst. gyventojų.

„Kam nors taip turėjo nutikti“, – juokavo jis.

Vaizdingas nedidelis Borgonovo Val Tidonės miestelis yra įsikūręs tarp kalvų Emilijos-Romanijos regione.

Šalia jo esančiame Lombardijos regione nustatyta dešimtys koronaviruso atvejų, izoliuota 10 miestų.

Pasak P. Mazzocchi, sekmadienį atsibudęs jis pasijuto silpnai, pradėjo karščiuoti, atsirado kosulys. Po to, kai karščiuoti pradėjo ir jo sūnus, meras pranešė gydytojui, ir jam buvo atliktas tyrimas.

Trečiadienį gautas tyrimo dėl koronaviruso atsakymas buvo teigiamas, tačiau meras sako, kad dėl to „per daug nesijaudina“.

P.Mazzocchi gyvena kartu su žmona – šiuo metu skirtinguose savo namo aukštuose.

„Žinome, kad tai gali įvykti bet kada“, – sakė jis. Meras neslėpė susierzinimo, kad nežino, kaip užsikrėtė šiuo virusu.

Bendravo su šimtais žmonių

„Tai erzina labiau. Aš nesilankiau raudonojoje zonoje, visą laiką buvau savo provincijoje. Nežinau. Nežinau. Aš tikrai nežinau“, – kalbėjo jis. 

Italijoje nuo sekmadienio nuo pasaulio buvo atskirta daugiau nei 50 tūkst. žmonių  – Lombardijoje buvo izoliuota 10 miestų, vienas – Veneto regione. Valdžios pareigūnai ėmėsi šių drastiškų priemonių, kad sustabdytų koronaviruso, kuriuo jau užsikrėtė maždaug 400 žmonių, plitimą. Daugiausia užsikrėtusiųjų yra šiaurinėje Italijos dalyje. 

Italijoje užregistruota 12 mirties atvejų – tai yra didžiausias skaičius iš visų Europos valstybių.

„Turiu pabandyti prisiminti visus tuos žmones, su kuriais turėjau kontaktą per keletą pastarųjų dienų, – kalbėjo P.Mazzocchi. – Tai yra būtina, bet sudėtinga. Mačiau jų šimtus.“

Miesto rotušėje, kur meras lankėsi kiekvieną darbo dieną, maždaug 30 žmonių buvo atlikti tyrimai.

„Mieste tvyro šioks toks nerimas, žinoma, sklinda kalbos. Tikiuosi, kad būsiu vienintelis juo susirgęs“, – kalbėjo jis.

P.Mazzocchi, kaip ir kitų Italijos šiaurinių miestų merai, bando sklaidyti gyventojų nerimą, vyriausybei nurodžius uždaryti mokyklas ir bažnyčias. 

Pasak jo, vietos gyventojai užvertė prašymais atlikti tyrimus, bet jis tik juokiasi ir ragina juos „likti ramius“. 

„Aš pats esu užkrečiantis, tai aš turėčiau daužyti galvą į sieną!" – sakė P.Mazzocchi.

Graikijoje nustačius du naujus koronaviruso atvejus atšaukiami šventiniai renginiai

15:00

Graikija ketvirtadienį atšaukė visus ateinantį savaitgalį planuotus šventinius renginius, kai Salonikuose ir Atėnuose buvo nustatyti du nauji užsikrėtimu naujuoju koronavirusu atvejai, pranešė pareigūnai.  

Graikijoje ši infekcija diagnozuota iš viso trims asmenims.

„Vadovaudamiesi ekspertų rekomendacijomis ir rūpindamiesi visuomenės sveikata... mes nusprendėme visoje Graikijoje atšaukti šventinius renginius, kaip padarė kitos Europos šalys“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Vasilis Kikilijas.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad infekcija buvo diagnozuota dėl koronaviruso jau anksčiau hospitalizuotos 38 metų moters sūnui. Virusas moteriai buvo diagnozuotas po kelionės į Italijos šiaurę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vyras su vaiku Salonikuose, Graikijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vyras su vaiku Salonikuose, Graikijoje

  

Salonikų mokykla, kurioje mokosi virusu užsikrėtęs berniukas, bus uždaryta dviem savaitėms, o visi jo bendraklasiai liks namuose, visuomeniniam transliuotojui ERT sakė šios švietimo įstaigos vadovas.  

Trečias užsikrėtimo atvejis nustatytas Atėnuose. Čia koronavirusas diagnozuotas moteriai, kuri taip pat lankėsi Italijoje, žurnalistams sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.  

Graikijoje labai trūksta apsauginių kaukių. Vaistininkams nurodyta vienam asmeniui parduoti ne daugiau dviejų kaukių, o jų kainos smarkiai šoktelėjo.  

Graikijos vyriausybė šią savaitę pranešė, kad protrūkio atveju bus uždarytos kai kurios viešosios erdvės ir įvesti kelionių suvaržymai.   

Tarp priemonių, numatytų vyriausybės priimtame nutarime, yra laikinas draudimas keliauti į šalis, kur nustatyta daug užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, taip pat laikinas draudimas atvykti iš tokių šalių. Taip pat numatyta galimybė rekvizuoti viešbučių ir privačių gydymo įstaigų lovas.   

Nutarime taip pat numatyta laikinai uždaryti „uždaras viešų susibūrimų erdves“, tokias kaip mokyklos, maldos namai, kino teatrai, teatrai, sporto arenos. 

„Esame pasiruošę padaryti viską, kas būtina, kad apsaugotume visuomenės sveikatą“, – žurnalistams sakė vyriausybės atstovas Stelijas Pecas.

Graikijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė 13 šalies ligoninių, kurioms pavesta užsiimti koronaviruso diagnostika ir gydymu. 

E.Macronas: Prancūzijai gresia koronaviruso „epidemija“

14:38

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis ruošiasi galimam naujojo koronaviruso atvejų skaičiaus šuoliui, pridurdamas, kad „mes turėsime su tuo susitvarkyti kiek įmanoma geriau“.

„Mūsų laukia krizė, artėjanti epidemija“, – sakė E.Macronas, lankydamasis Paryžiaus Pitjė Salpetriero ligoninėje, kur antradienį mirė pirmasis virusu užsikrėtęs prancūzas.

„Žinome, kad tai tik pradžia,.. mėginsime kartu su visais savo sveikatos priežiūros darbuotojais priimti teisingus sprendimus“, – kalbėjo E.Macronas, stovėdamas šalia sveikatos apsaugos ministro Olivier Verano.

„Scanpix“ nuotr./E.Macronas Miuncheno saugumo konferencijoje
„Scanpix“ nuotr./E.Macronas Miuncheno saugumo konferencijoje

„Turėjote čia atvejį... Aš žinau, kad tai paveikė daugelį jūsų komandų“, – sakė jis kreipdamasis į įstaigos darbuotojus, žadėdamas spręsti krizę „teisingai“, kad būtų galima „ramiai“ imtis priemonių.

Prancūzija iki šiol pranešė apie 18 užsikrėtimo ir du mirties atvejus. Pirmasis mirė vienas 80 metų turistas kinas, tapęs pirmąja koronaviruso auka už Azijos ribų.

Antrasis mirusysis yra 60 metų mokytojas – šis atvejis privertė pareigūnus sunerimti, kadangi jis nebuvo apsilankęs jokiame infekcijos židinyje.

Kitas 55 metų vyras, kilęs iš to paties regiono kaip ir šis mokytojas, taip pat užsikrėtė virusu, nors irgi nesilankė nė vienoje infekcijos apimtoje teritorijoje, ir buvo hospitalizuotas. Šalies tarnybos šiuo metu mėgina nustatyti infekcijos šaltinį Prancūzijoje.

Nuo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 mirė jau daugiau nei 2 700 žmonių visame pasaulyje, o dar beveik 80 tūkst. žmonių, daugiausia Kinijoje, susirgo.

Prancūzijos vyriausybė paprašė iš Italijos Lombardijos ir Veneto regionų grįžtančių piliečių susilaikyti nuo „visų nebūtinų išvykų“, taip pat laikinai nevesti savo vaikų į mokyklas.

Tokių pačių rekomendacijų buvo patarta laikytis žmonėms, grįžtantiems iš žemyninės Kinijos, Honkongo, Makao, Singapūro ir Pietų Korėjos.

Estija kol kas nemato būtinybės dėl koronaviruso skelbti ekstremaliąją padėtį

14:04

Estijos sveikatos departamentas informavo, kad šalyje gyvenantis iranietis, kuriam Estijoje buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, juo užsikrėtė per komandiruotę į Iraną.  

Departamento generalinė direktorė Merike Jurilo taip pat pranešė, jog šiuo metu jos vadovaujama žinyba nemato būtinybės skelbti šalyje ekstremaliąją padėtį.  

Pasak M.Jurilo, užsikrėtęs vyriškis elgėsi teisingai – pajautęs nestiprų gerklės perštėjimą jis susisiekė su medikais, kurie jam diagnozavo koronavirusą.   

„Su visais asmenimis, buvusiais autobuse, kuriuo važiavo užsikrėtę vyras, susisiekta, jiems paaiškinta, kaip elgtis toliau“, – sakė departamento vadovė ir pridūrė, jog kol kas neturima duomenų, kad kas nors iš autobuso keleivių užsikrėtė naujuoju koronavirusu.    

„Dabar reikia išsiaiškinti, su kuo kontaktavo užsikrėtęs vyriškis, ir patikrinti tuos žmones“, – sakė M.Jurilo.  

Sveikatos departamento duomenimis, autobusu vyko 24 žmonės; visi jie bus stebimi 14 dienų – ligos inkubacinį laikotarpį. Šiems žmonėms rekomenduota šiuo laikotarpiu likti namuose.   

Departamentas taip pat susisiekė su Latvijos pareigūnais, nes susirgęs iranietis iš Stambulo lėktuvu atskrido į Rygą. 

M.Jurilo pridūrė, kad Sveikatos departamentas nemano, jog šiuo metu dėl koronaviruso reikėtų šalyje skelbti ekstremaliąją padėtį. 

Kaip jau skelbta, ketvirtadienį ryte buvo pranešta, kad Estijoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Infekcija diagnozuota leidimą nuolat gyventi Estijoje turinčiam Irano piliečiui, kuris šiuo metu stebimas medikų Talino infekcinėje ligoninėje. Pacientas atvyko į Estiją autobusu iš Rygos.  

Paskutinis atnaujinimas 2020-02-27 14:04

Pirmasis atvejis Estijoje

Estija ketvirtadienį ryte pranešė, kad šalyje nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis.

Socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas sakė visuomeniniam transliuotojui ERR, kad „turimas omenyje Estijos gyventojas, nesantis jos pilietis“.

Pasak ministro, šis asmuo yra į Estiją neseniai iš Irano grįžęs šios šalies pilietis. Šiuo metu jis hospitalizuotas.

„Vėliau šiandien bus gauta papildomos informacijos apie šį atvejį“, – pažymėjo T.Kiikas.

Pasak ministro, minimas vyras neseniai sugrįžo į Estiją autobusu iš Rygos.

„Šiuo metu nustatomi autobuso keleiviai, su jais susisiekiama“, – aiškino A.Kiikas. Jis pridūrė kol kas negalintis pasakyti, kiek žmonių važiavo tuo autobusu arba turėjo kontaktų su užsikrėtusiuoju.

Iranas iki šiol yra užfiksavęs daugiau 130 užsikrėtimo koronavirusu atveju; 19 šių pacientų mirė.

Tuo metu susisiekimo bendrovė „Lux Express“ vėliau ketvirtadienį nurodė perdavusi Sveikatos apsaugos departamentui duomenis apie 23 keleivius, važiavusius reisu iš Rygos kartu su užsikrėtusiu iraniečiu.

„Informaciją, kad kalbama apie mūsų keleivį, gavome ketvirtadienį 9 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Iškart sušaukėme krizių grupę, o ši susisiekė su Sveikatos apsaugos departamentu, su kuriuo bendradarbiaudami vykdome virtinę priemonių saugumui užtikrinti“, – sakė „Lux Express“ vykdomasis direktorius Jannas Ritsbergas.

„Lux Express“ duomenimis, užsikrėtęs asmuo važiavo autobusu, trečiadienį 14 val. išvykusiu iš Rygos ir 18 val. 30 min. atvažiavusiu į Taliną. Į šį reisą parduoti 24 bilietai.

Bendrovė informavo apie padėtį autobuso vairuotoją ir palydovą; jie buvo išleisti atostogų viruso inkubaciniam laikotarpiui. „Lux Express“ pažadėjo informuoti visus savo darbuotojus dėl tolesnių veiksmų.

„Minėto reiso autobusas Taline buvo išvalytas ir 21 val. 30 min. išvažiavo į Sankt Peterburgą. Sveikatos apsaugos departamentas patikino, kad be viruso nešiotojo užsikrėsti autobuse mažai tikėtina, bet, nepaisant to, autobusas bus pašalintas iš eismo ir nuodugniai dezinfekuotas“, – pranešė įmonė.

Pakartotinė diagnozė

Japonijoje vienai moteriai, užsikrėtusiai naujuoju koronavirusu, bet vėliau pasveikusiai ir paleistai iš ligoninės, vėl buvo diagnozuota ši liga, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Šis atvejis yra pirmasis, kai veikiausiai nuo viruso pasveikusiam pacientui vėliau buvo pakartotinai diagnozuota infekcija, pareiškė vienas Osakos pareigūnas.

Pirmoji užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 diagnozė 40-metei moteriai buvo patvirtinta sausio 29 dieną.

Sausio mėnesį ji dirbo gide ekskursijų autobuse, kur kontaktavo su turistais iš Kinijos Uhano – protrūkio epicentro. Autobuso vairuotojui taip pat buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Išrašius pacientę iš ligoninės vasario 6 dieną jai buvo atlikti tyrimai, kurių rezultatai buvo neigiami, nors moteris tuomet dar kosėjo.

Po savaitės moteriai nepasireiškė jokių simptomų, tačiau vasario 21 dieną ji sugrįžo pas gydytoją, skųsdamasi gerklės ir krūtinės skausmais.

Trečiadienį jai antrą kartą diagnozuotas koronavirusas, pranešė pareigūnai.

Japonijoje liga COVID-19 susirgo 186 žmonės, trys nuo jos mirė.

Be šių atvejų, koronavirusas buvo diagnozuotas mažiausiai 705 žmonėms, buvusiems prie Japonijos krantų karantinuotame kruiziniame laive, įskaitant keleivius, kuriems buvo leista išsilaipinti, jų organizme neaptikus užkrato pėdsakų.

Iš viso buvo nustatyti keturi mirties atvejai, siejami su tame laive išplitusiu virusu.

Vyriausybė susidūrė su spaudimu dėl esą pernelyg atsainaus požiūrio į protrūkį, tačiau ketvirtadienį Osakos prefektūros valdžia pareiškė tikrinsianti daugiau pacientų, nei šiuo metu numato bendros gairės.

„Pasirūpinsime, kad žmonės, kuriems reikėtų atlikti tyrimus, būtų atlikti tyrimai. Sieksime išvengti blogiausio scenarijaus, pasirūpindami, kad šiems žmonėms neatsirastų simptomų ir kad nepablogėtų jų būklė“, – pareiškė Osakos gubernatorius Hirofumi Yoshimura.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis