„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 03 09 /23:17

Koronavirusas: karantinas – visoje Italijoje, uždraustos net vestuvės ir laidotuvės, judėjimas ne darbo reikalais

Koronavirusas pasaulyje plinta toliau – skaičiuojama, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje pradėjęs plisti virusas jau nusinešė 4000 gyvybių, o juo užsikrėtė daugiau nei 108 tūkst. žmonių. Didžiausiu ligos židiniu išlieka Kinija, kur virusas ir pradėjo plisti. Už Kinijos ribų didžiausias protrūkis fiksuojamas Italijoje. Sparčiai augant aukų skaičiui. karantino priemonės pirmadienio vakare pradėtos taikyti visoje šalyje. Tai – beprecedentis įvykis.
Koronavirusas Italijoje ypač skaudžiai smogia šalies senoliams
Koronavirusas Italijoje ypač skaudžiai smogia šalies senoliams / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kinijoje fiksuojama 40 naujų susirgimų koronavirusu ir 22 mirtys – iš viso šalyje virusu serga daugiau nei 80 tūkst. žmonių, mirė – 3119. Daugiau nei 58 tūkst. žmonių Kinijoje nuo viruso pasveiko.

Tuo metu didžiausiame viruso židinyje Europoje – Italijoje – imtasi griežtų priemonių. Ribojamas judėjimas visoje šalyje – apribojimus pajus apie 60 mln. žmonių.

Skaičiuojama, kad Italijoje virusu serga jau daugiau nei 7300 žmonių, vien pirmadienį mirus 97 žmonėms, mirusiųjų skaičius šalyje pakilo iki 463. Po Kinijos tai - labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusi šalis.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Karantinas – visoje Italijoje, uždraustos net vestuvės ir laidotuvės

23:09

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte spaudos konferencijos metu teigė, kad karantino sąlygos įsigalios visoje Italijoje. Tokios taisyklės iki šiol buvo taikomos tik šalies šiaurėje, vadinamoje „raudonojoje zonoje“, rašo „The Guardian“.

Tarp apribojimų – visų viešų renginių bei susirinkimų draudimai. Uždraustas bet koks judėjimas ne darbo ar ekstremalių situacijų tikslais.

Konferencijos metu pranešta, kad visoje Italijoje bus ribojamas daugiau nei 60 mln. gyventojų, judėjimas. Uždrausti visi vieši renginiai, uždaryti kino teatrai, teatrai, sporto klubai, naktiniai klubai ir barai, uždraustos visos vestuvės, laidotuvės ir sporto renginiai. Mokyklos ir universitetai bus uždaryti iki balandžio 3 dienos.

Irano aukščiausiasis lyderis dėl koronaviruso atšaukė tradicinę persų Naujųjų metų kalbą

21:11

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei atšaukė savo kasmetinę persų Naujųjų metų kalbą, pirmadienį pranešė jo biuras, šalyje išaugus naujojo koronaviruso aukų skaičiui.

„Aukščiausiojo lyderio kalbos ceremonija, rengiama kasmet šventajame Imamo Rezos mauzoliejuje,.. šiais metais neįvyks“, o A.Khamenei nevyks į Mašhado miestą, sakoma pranešime.

Kanadoje užfiksuotas pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis

20:53

Kanadoje užfiksuotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis, pirmadienį pranešė vakarinės Britų Kolumbijos provincijos sveikatos apsaugos pareigūnai.

Pagyvenęs asmuo iš senjorų namų, „buvo užsikrėtęs COVID-19 [ir] mirė praėjusį vakarą“, žurnalistus informavo provincijos sveikatos apsaugos pareigūnė Bonnie Henry (Boni Henri).

Kanadoje užfiksuotas mažiausiai 71 patvirtintas arba įtariamas koronaviruso atvejis. Dauguma jų – daugiausiai gyventojų turinčioje Ontarijo provincijoje ir Britų Kolumbijoje.

Premjeras: 14 dienų karantinas bus būtinas visiems į Izraelį atvykstantiems žmonėms

20:53

Plintant naujajam koronavirusui, Izraelis taikys dviejų savaičių karantiną visiems į šalį atvykstantiems žmonėms, pirmadienį pareiškė šalies premjeras Benjaminas Netanyahu.

„Po sudėtingų diskusijų dienos priėmėme sprendimą: visi atvykstantieji iš užsienio į Izraelį bus izoliuoti 14 dienų“, – pareiškė premjeras per vaizdo transliaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Koronaviruso paveiktas JAV kruizinis laivas pasiekė San Fransisko įlanką

20:53

Prie Kalifornijos krantų kelias dienas įstrigęs kruizinis laivas, kuriame nustatytas 21 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, pirmadienį pasiekė San Fransisko įlanką, o kiek vėliau turėtų atplaukti į Ouklando uostą, kur keleiviai bus išlaipinti.

Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas sakė, kad 2 421 keleivio išlaipinimas prasidės apie 12 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku.

Jis nurodė, kad asmenys, kuriems reikia medikų pagalbos, iš laivo bus išleisti pirmieji, o tada išlips 962 Kalifornijos gyventojai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kruizinis laivas „Grand Princess“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kruizinis laivas „Grand Princess“

„Grand Princess“, kuriame yra 3,5 tūkst. žmonių, prie San Francisko pakrantės buvo įstrigęs nuo trečiadienio, kuomet turėjo prisišvartuoti, tačiau turėjo likti jūroje, kai paaiškėjo, jog du keleiviai, laivu plaukę per ankstesnę jo kelionę tarp San Fransisko ir Meksikos, vėliau užsikrėtė koronavirusu ir vienas iš jų mirė.

JAV ragina pagyvenusius gyventojus apsirūpinti prekėmis, ruoštis nepalikti namų

19:50

Pirmadienį JAV sveikatos apsaugos institucijos pirmadienį paragino amerikiečius, kuriems kyla didžiausiais pavojus sunkiai susirgti naujuoju koronavirusu – senyvo amžiaus ir kitomis ligomis sergančius žmones – apsirūpinti maistu ir vaistais bei ruoštis prireikus kurį laiką nepalikti namų.

„Turėkite pakankamai namų apyvokos daiktų ir maisto prekių, kad būtumėte pasirengę tam tikrą laiką išbūti namuose“, – pridūrė ji.

„Įsitikinkite, kad turite sukauptų atsargų, tokių kaip įprasti vaistai nuo kraujospūdžio ir diabeto, taip pat nereceptiniai vaistai ir medicininiai reikmenys karščiavimui ir kitiems simptomams gydyti“, – sakė Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) aukšto rango pareigūnė Nancy Messonnier.

„Turėkite pakankamai namų apyvokos daiktų ir maisto prekių, kad būtumėte pasirengę tam tikrą laiką išbūti namuose“, – pridūrė ji.

PSO: Kinijoje daugiau nei 70 proc. užsikrėtusiųjų koronavirusu pasveiko

19:11

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pranešė, jog Kinijoje daugiau kaip 70 proc. visų užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu pasveiko.

Pasak PSO, šalis „pradeda kontroliuoti savo epidemiją“.

Iš daugiau nei 80 tūkst. Kinijoje naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 susirgusių pacientų „daugiau nei 70 proc. pasveiko ir buvo išrašyti“, žurnalistams Ženevoje pareiškė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Olimpinės ugnies įžiebimo ceremonija dėl koronaviruso vyks be žiūrovų

19:04

Šią vasarą vyksiančių Tokijo olimpinių žaidynių ugnies įžiebimo ceremonija vyks be žiūrovų, pirmadienį paskelbė Graikijos olimpinis komitetas.

Pasak jo atstovų, tik 100 akredituotų svečių iš Tarptautinio olimpinio komiteto ir Tokijo žaidynių organizacinio komiteto bus leista dalyvauti renginyje, vyksiančiame ketvirtadienį Olimpijoje, kur buvo rengiamos senovės olimpiados.

Trečiadienį numatyta generalinė repeticija taip pat nebus prieinama plačiajai visuomenei.

„Raginame miestų, per kuriuos bus nešama olimpinė ugnis, arba kur ji bus paliekama naktį, merus vykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinės visuomenės sveikatos apsaugos organizacijos nurodymus“, – rašoma Graikijos olimpinio komiteto pareiškime.

Planuojama, kad Tokijo žaidynių liepsna bus įžiebta per tradicinę ceremoniją. Vėliau, perdavus estafetę Graikijoje, ji bus įteikta organizatoriams Tokijuje per kitą ceremoniją, turinčią įvykti kovo 19 dieną Atėnų stadione „Panathinaiko“.

Olimpiados organizatoriai savo pareiškime pažymėjo, kad jų „keliaujančios delegacijos dydis bus kiek įmanoma apribotas“.

„2020-ųjų Tokijo [žaidynių organizatoriai] yra dėkingi už visų dalyvaujančių šalių pastangas užtikrinti, kad ceremonija įvyktų atsižvelgiant į naujausias Graikijos vyriausybės kovos su COVID-19 priemones“, – nurodoma pareiškime.

Graikijoje olimpinės ugnies deglą neš 600 bėgikų, įveiksiančių 3 500 km ir 842 jūrmylių atstumą ir perdavinėsiančių estafetę 37 miestuose ir 15 archeologinių vietovių.

Sekmadienį Graikijos vyriausybė paskelbė, kad dėl koronaviruso protrūkio visi profesionalaus sporto renginiai ateinančias dvi savaites vyks be žiūrovų. Tokia žinia nuskambėjo Sveikatos apsaugos ministerijai sekmadienį informavus, kad šalyje iš viso nustatyti 73 užsikrėtimo atvejai.

Ketvirtadienį Pirėjo mieste vyksiančios futbolo Europos lygos varžybos tarp klubų „Olympiakos“ ir „Wolves“ taip pat vyks už uždarų durų.

PSO: koronaviruso pandemijos grėsmė yra „labai reali“

18:53

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo dėl „labai realios“ grėsmės, kad naujo koronaviruso protrūkis taps pandemija, bet pabrėžė, kad virusą vis tiek galima kontroliuoti.

„Pandemijos grėsmė tapo labai reali“, – pareiškė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesus žurnalistams. 

Tačiau jis pabrėžė, kad „tai būtų pirma pandemija pasaulio istorijoje, kurią galima kontroliuoti... mes nesame priklausomi nuo viruso malonės“. 

Prancūzijos finansų ministras: koronavirusas greičiausiai pakenks Prancūzijos augimui

18:52

Koronaviruso epidemija gali suduoti stiprų smūgį Prancūzijos augimui 2020 metais, atimdama keletą dešimtųjų rodiklio ir sumažinti augimą iki mažiau nei 1 proc., pirmadienį pareiškė Prancūzijos finansų ministras.

Bruno Le Maire  pareiškė Prancūzijos radijo stočiai „France Inter“, kad COVID-19 nurėš „kelias dešimtąsias“ nuo ekonomikos augimo, palyginti su ankstesniais vertinimais.

Jis pridūrė, kad dėl epidemijos augimas gali sulėtėti iki mažiau nei 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) 2020 metais.

Visgi ministras atsisakė pateikti tikslesnių skaičių iki tol, kol balandžio 15 dieną Prancūzijos vyriausybė pristatys fiskalinio stabilumo planą Europos Sąjungai.

Ministras įspėjo, kad tai turės įtakos užimtumui ir teigė, jog itin smarkiai nukentėjusioms įmonėms gali būti taikomos mokesčių nuolaidos.

„Iki koronaviruso protrūkio, visi rodikliai – investicijos, užimtumas, inovacijos ir augimas – buvo teigiami“, – kalbėjo B.Le Maire.

„Matome, kad užklupus epidemijai, patiriamas labai stiprus nuosmukis“, – pridūrė B.Le Maire.

Ministro nuomone, kovo 16 dieną turėtų būti paskelbtas „suderintas ir masinis Europos atkūrimo planas“, kai ES finansų ministrai susitiks aptarti viruso poveikio ekonomikai.

Jis sakė, jog Europos Centrinis Bankas (ECB) turi veiksmų laisvės remti ekonomiką ir turėtų paskatinti bankus skolinti mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Baimė dėl pasaulinės pandemijos pirmadienį nusmukdė naftos kainas. B.Le Maire perspėjo, kad nors sumažėjusios naftos kainos yra „labai geros naujienos“ vartotojams, tačiau jos mažiau teigiamos ekonomikai.

„Jei naftos kainos per daug sumažėja, tai kelia nerimą rinkoms“ ir gali turėti įtakos įmonėms ir ekonomikai, pridūrė ministras.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-09 18:52

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“