Naujausias žinias sekite žemiau:
Ukraina uždraudė etilo alkoholio eksportą
00:39
Ukrainos ministrų kabinetas uždraudė etilo alkoholio eksportą iš Ukrainos iki birželio mėnesio, pranešė premjeras Denysas Šmyhalis.
„Vyriausybė nusprendė iki birželio 1 dienos uždrausti etilo alkoholio eksportą iš Ukrainos. Pasienio kontrolėms punktams nurodyta besąlygiškai užtikrinti šio nutarimo vykdymą“, – pabrėžė premjeras.
Pasak jo, šalyje gaminamas etilo spiritas turi būti naudojamas taip pat ir dezinfekcinių priemonių prieš naująjį koronavirusą gamybai.
Be to, Ukrainos vyriausybė leido atitinkamų licencijų turėtojams karantino laikotarpiu nuotoliniu būdu prekiauti vaistais ir panašiais produktais, įskaitant per pristatymą, naudojantis kurjerių paslaugomis.
Kipre įvedamas visuotinis karantinas
00:25
Kipras sugriežtino apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, paskelbdamas trijų savaičių draudimą gyventojams palikti savo namus be būtinos priežasties.
Prezidentas Nikas Anastasiadis sakė, kad „nepaklūstanti, nedisciplinuota ir neatsakinga“ žmonių mažuma, nesilaikanti esamų apribojimų, potencialiai kelia grėsmę gyvybėms.
Kreipimesi per televiziją jis sakė, kad ši priemonė yra būtina siekiant sustabdyti nevaldomą naujojo viruso plitimą, dėl kurio gali sugriūti sveikatos sistema.
Prezidentas paskelbė, kad visi piliečiai turi likti namie, nebent jiems reikėtų eiti į darbą, nusipirkti maisto ar kitų būtinų prekių, apsilankyti pas gydytoją ar vaistinėje, nueiti į banką arba padėti kitiems žmonėms. Karantinas galios iki balandžio 13-osios.
N. Anastasiadis taip pat sakė, kad į lauką išeinantys gyventojai privalo su savimi pasiimti asmens dokumentą, o taisyklėms nepaklūstantiems žmonėms grės baudžiamoji atsakomybė arba 150 eurų bauda.
Kipre užfiksuota 116 koronaviruso atvejų ir viena mirtis.
Prancūzija griežtina karantino taisykles
23:35
Prancūzija ruošiasi sugriežtinti karantino dėl koronaviruso taisykles, pirmadienį paskelbė ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as.
Televizijai TF1 TV premjeras sakė pasirašysiantis dekretą, kuriuo nuo antradienio gyventojams bus uždrausta sportuoti toliau nei vieno kilometro atstumu nuo namų, pavyzdžiui, bėgioti, ir bus nurodyta uždaryti po atviru dangumi veikiančias prekybos vietas. Vis dėlto vietos pareigūnai išskirtiniais atvejais galės paprašyti padaryti išimtį.
„Daug mūsų bendrapiliečių norėtų, kad viskas būtų kaip anksčiau, normaliais laikais. Bet rytoj tai nenutiks“, – sakė E.Philippe'as, perspėjęs, kad karantinas gali trukti „dar kelias savaites“.
Prancūzijoje karantinas galioja jau beveik savaitę. Žmonėms leidžiama namus palikti tik esant būtinybei. Tokiomis priemonėmis siekiama sustabdyti viruso plitimą.
Tačiau vyriausybės pareigūnams nerimą kelia vaizdai iš turgaviečių, kur gausu pirkėjų, ir bėgikų, kai kuriuose rajonuose užplūdusių gatves, lyg gyvenimas tebetekėtų sava vaga.
Kaip pranešama, prezidentas Emmanuelis Macronas palaiko siūlymą sugriežtinti jau esamas taisykles, o ne įvesti naujų, tokių kaip komendanto valanda ar visiškas draudimas išeiti iš namų.
„Išvesti vaikus pasivaikščioti ar išeiti pasportuoti galima toliausiai vieno kilometro atstumu nuo jūsų namų, vienai valandai, ir akivaizdu, kad vienam, kartą per dieną“, – nurodė E.Philippe'as.
Jis sakė, kad nors nurodoma užsidaryti atviroms turgavietėms, bus leidžiama toliau dirbti tokioms vietoms, kurios yra pagrindinis maisto produktų šaltinis.
Prancūzijoje koronavirusas jau pareikalavo 860 gyvybių.
D.Britanijos vyriausybė kovai su koronavirusu įveda trijų savaičių karantiną
22:50 Atnaujinta 23:17
Jungtinė Karalystė pirmadienį nurodė pradėti trijų savaičių karantiną, siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso plitimą.
Šalyje bus uždarytos „nebūtinų“ prekių parduotuvės ir paslaugų teikėjai, taip pat bus draudžiami daugiau kaip dviejų žmonių susirinkimai.
„Likite namuose“, – kreipdamasis į tautą per televiziją paragino premjeras Borisas Johnsonas, pristatydamas taikos metu šalyje dar neregėtas priemones, kai epidemijos aukų padaugėjo iki 335.
Toks pranešimas pasirodė vyriausybėje kilus pasipiktinimui, kad ignoruojamos rekomendacijos sumažinti socialinius kontaktus, kuriomis siekiama minimizuoti viruso plitimą.
Minios žmonių pastebėtos savaitgalį besimėgaujančios pavasario saulės spinduliais šalies parkuose ir kaimiškose vietovėse, todėl buvo reikalaujama imtis griežtesnių veiksmų.
B.Johnsonas nurodė, kad jau nuo šio vakaro britams bus leidžiama išeiti iš namų „tik dėl labai svarbių priežasčių“ – tam, kad galėtų apsirūpinti svarbiausiomis prekėmis, atlikti trumpą mankštą, esant medicininiams poreikiams ar kad nuvyktų į darbą, jei tai yra „absoliučiai būtina“.
Premjeras perspėjo britus nesusitikinėti su draugais ar giminaičiais, nebent kartu su jais gyvenama. Žmonės į parduotuves turėtų eiti tik tuo atveju, jei jiems reikia būtiniausių prekių.
Premjeras įspėjo, kad policija turi įgaliojimus už taisyklių nesilaikymą skirti baudas.
Parduotuvės, kuriose prekiaujama tokiais daiktais kaip drabužiai ar elektronika, bibliotekos, žaidimų aikštelės ir maldos vietos bus uždarytos, o draudimas taip pat būtų taikomas vestuvėms ir krikštynoms, bet ne laidotuvėms.
Parkai liks atviri, tačiau B.Johnsonas perspėjo: „Jei nesilaikysite taisyklių, policija turės įgaliojimus priversti jų laikytis, be kita ko, skirdama baudas ir išskirstydama susirinkimus.“
Jis pavadino koronaviruso protrūkį „didžiausia grėsme, su kuria ši šalis susidūrė per ištisus dešimtmečius“, ir teigė, kad jau perkrauta valstybinė Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) nesugebės susitvarkyti, jei ligos plitimo tempas nesulėtės.
„Aš raginu jus šiuo nacionalinės nepaprastosios padėties metu likti namuose, saugoti mūsų NHS ir išgelbėti gyvybes“, – sakė premjeras.
Jis pridūrė, kad apribojimai, panašūs į galiojančius kitose šalyse, bus „nuolat peržiūrimi“.
„Mes vėl žiūrėsime po trijų savaičių ir jas sušvelninsime, jei įrodymai parodys, kad galime“, – sakė B.Johnsonas.
„Tačiau šiuo metu tiesiog nėra lengvų variantų. Kelias priešaky yra sunkus, ir vis tiek tiesa, kad daug gyvybių, deja, bus prarasta“, – teigė jis.
Turkija pradeda plataus masto respiratorių gamybą
22:27
Turkija, siekdama pažaboti koronavirusinės infekcijos plitimą, artimiausiu metu pradės plataus masto respiratorių gamybą, naujienų agentūrai „Anadolu“, pranešė sveikatos apsaugos ministras.
„Mes pradedame masinę kvėpavimo takų apsauginių priemonių – respiratorių – gamybą“, – žurnalistams pirmadienio vakarą sakė Fahrettinas Koja.
Ministras pridūrė, kad Turkijoje į kovą su naujojo koronaviruso sukelta ūmine kvėpavimo takų liga papildomai įtraukiama 32 tūkst. medicinos darbuotojų.
F.Koja paragino dėmesį kreipti ne tik į nuo šios ligos mirusiųjų skaičių, bet ir į pasveikimo statistiką.
„Artimiausiomis dienomis pradėsime kasdien skelbti, kiek žmonių pasveiko“, – pabrėžė F.Koja.
Pirmadienį Turkija iš Kinijos sulaukė pirmosios greitų COVID-19 testų siuntos. Jie suteikia galimybę infekciją nustatyti per 15 minučių. Iš viso Turkija užsakė 2 mln. tokių testų.
Naujausiais duomenimis, Turkijoje patvirtinti 1236 COVID-19, 30 mirčių nuo šios ligos.
Jungtinėje Karalystėje mirė 335 COVID-19 pacientai
22:26
Jungtinėje Karalystėje mirė 335 naujuoju koronaviruso sukeliama liga COVID-19 užsikrėtę žmonės, pranešė britų transliuotojas BBC.
Anksčiau skelbta apie 289 aukas.
Pacientams buvo nuo 47 iki 105 metų. Visi jie be koronaviruso sirgo ir kitomis ligomis.
Bendras užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius šalyje pirmadienį viršijo 6,6 tūkstančio.
135 COVID-19 pacientams JK jau baigtas gydymo kursas.
Nyderlandai viešų susirinkimų draudimą pratęsė iki birželio 1-osios
21:54
Nyderlandai visų viešų susirinkimų draudimą pratęsė iki birželio 1 dienos, kad sustabdytų koronaviruso plitimą, pirmadienį pranešė teisingumo ministras.
„Tai kai kuriems smarkiai smogs, – per spaudos konferenciją sakė ministras Ferdinandas Grapperhausas. – Bet neturime kito pasirinkimo, jei norime sustabdyti koronavirusą.“
Premjeras Markas Rutte savo ruožtu perspėjo, kad jei draudimas nesuveiks, kitas žingsnis bus visiško karantino įvedimas, nes ministrams nerimą kelia savaitgalį šalies paplūdimiuose pastebėtos didelės minios žmonių.
„Tikiuosi, to neprireiks“, – pridūrė ministras pirmininkas.
Draudimas galios visiems susirinkimams, įskaitant ir mažesnius nei 100 žmonių susibūrimus, kurie iki šiol dar buvo leidžiami, nurodė vyriausybė.
Parduotuvėse ir viešajame transporte žmonės turės laikytis 1,5 metro atstumo, prireikus teks kontroliuoti pirkėjų ir keleivių srautus.
Nyderlanduose dėl koronaviruso jau uždarytos mokyklos, barai, restoranai ir sporto klubai.
Pirmadienį vietos pareigūnai pranešė, kad šalyje užregistruotos dar 34 mirtys ir 545 nauji užsikrėtimo atvejai. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 4 749, o mirčių – 213.
Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė dar keturi gydytojai
20:46 Atnaujinta 20:48
Prancūzijoje nuo naujojo koronaviruso mirė dar keturi gydytojai, pirmadienį paskelbė pareigūnai.
Vienas jų, 66 metų ginekologas iš Miuliūzo netoli Šveicarijos ir Vokietijos sienų, užsikrėtė nuo pacientės konsultacijos metu, paskelbė jo klinika.
Antrasis yra 60 metų bendrosios praktikos gydytojas, dirbęs ligoninėje Sent Avolde netoli Meco prie Vokietijos sienos, sakė miestelio meras.
Abu gydytojai mirė sekmadienį, kai šalis paskelbė apie pirmąją COVID-19 pacientus gydžiusio gydytojo mirtį nuo šios ligos. Pirmoji auka Prancūzijos medikų bendruomenėje yra 67 metų gydytojas, kuris buvo tarp pirmųjų, pradėjusių gydyti COVID-19 pacientus viruso smarkiai paveiktame šiauriniame Uazos departamente.
Dar vienas 70-metis gydytojas mirė ligoninėje rytiniame Kolmaro mieste, o kiek piečiau esančiame Trevenane mirė 68-erių medikas, nurodė šaltiniai ir vietos pareigūnai.
Iš viso Prancūzijoje mirė penki medikai, užsikrėtę koronavirusu, o šalyje didėja susirūpinimas dėl kovos su COVID-19 priešakinėse linijose atsidūrusių gydytojų gerovės.
Sveikatos apsaugos ekspertai perspėja, kad daug Prancūzijos ligoninių jau perpildytos COVID-19 pacientais, nors vyriausybė skuba steigti karines lauko ligonines, kad padėtų dorotis su lovų trūkumu.
Be visoje šalyje galiojančių taisyklių, pagal kurias žmonės turi sėdėti namie, Miuliūzas pats įvedė savo naktinę komendanto valandą, virusui sparčiai plintant Prancūzijos rytiniuose regionuose.
Prancūzijai taip pat trūksta dirbtinio plaučių vėdinimo aparatų sunkiems ligoniams ir veido kaukių bei kitų apsauginių priemonių sveikatos apsaugos darbuotojams.
Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras pirmadienį pranešė, kad šalyje nuo koronaviruso jau mirė 860 žmonių. Per pastarąją parą šalyje mirė 186 asmenys.
Ministras Olivier Veranas sakė, kad iki šiol Prancūzijoje užregistruoti 19 856 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Iš viso ligoninėse gydoma 8 675 šia liga užsikrėtusių žmonių; 2 082 taikoma intensyvioji terapija.
Bendras infekcijos COVID-19 aukų skaičius šalyje padidėjo iki 860.
Prancūzija, Kinija siekia skubių G-20 derybų dėl koronaviruso
20:08
Prancūzija ir Kinija sutaria, kad reikia skubių Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderių derybų dėl tarptautinio atsako į koronaviruso krizę koordinavimo, pirmadienį paskelbė Prancūzijos prezidentūra.
Prancūzų prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį telefonu pasikalbėjo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, Saudo Arabijai, kuri šiuo metu pirmininkauja G-20, praėjusią savaitę paprašius „virtualaus“ viršūnių susitikimo.
„Abu lyderiai sutiko, kad viršūnių susitikimas būtų ypač naudingas sveikatos fronte... ir ekonomikos fronte“, – sakoma Eliziejaus rūmų pareiškime, nurodant „koordinuotas fiskalines ir monetarines priemones“.
AFP: koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje viršijo 350 tūkst.
19:58
Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje pirmadienio vakarą viršijo 350 tūkst., pranešė oficialius duomenis kaupianti naujienų agentūra AFP.
Pasaulyje nuo praėjusių metų pabaigos nustatyti mažiausiai 350 142 užsikrėtimo atvejai. Daugiausia susirgusiųjų – 81 093 – yra Kinijoje, antroje vietoje – Italija, kur susirgo 63 927 žmonės.
Oficialūs duomenys atspindi tik dalį užsikrėtimo atvejų, nes daug šalių tiria tik asmenis, kuriems reikia hospitalizacijos.