„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 05 24 /22:20

Pasaulyje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu per parą padaugėjo 101 tūkst.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 5,4 mln. Iš jų mirė 344 tūkst., o 2,2 mln. pasveiko.
Koronavirusas Rusijoje
Koronavirusas Rusijoje / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Europoje oficialiai užregistruota daugiau kaip 2 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, iš jų beveik du trečdaliai – Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje.

Tarp Europos valstybių daugiausiai užsikrėtimo atvejų nustatyta Rusijoje.

Skaičiuojama, kad pasaulyje koronaviruso infekcija buvo nustatyta per 5,3 mln. žmonių, daugiau nei 2 mln. pasveiko, o daugiau nei 340 tūkst. mirė.

Svarbiausias koronaviruso pandemijos pasaulyje naujienas sekite žemiau:

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

PSO: pasaulyje užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu per parą padaugėjo 101 tūkst.

22:20

Per pastarąją parą pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 101 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejų, jų skaičius viršijo 5,2 mln., pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Jos duomenimis, su COVID-19 liga siejamų mirčių per parą padaugėjo per 4,2 tūkst. iki daugiau kaip 337,6 tūkstančio.

PSO statistika dėl COVID-19 vertinama tik pagal oficialiai valstybių patvirtintus užsikrėtimo ir mirtingumo atvejus.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų ir su šia liga siejamų aukų skaičius – abiejuose Amerikos žemynuose, o Pietų Amerika tapo naujuoju COVID-19 epicentru.

Abiejuose Amerikos žemynuose per pastarąją parą nustatytų COVID-19 atvejų padaugėjo daugiau nei 55,6 tūkst. iki per 2,338 mln., mirčių nuo šios ligos – beveik 3 tūkst. iki daugiau nei 138,1 tūkstančių.

Europoje nustatytų užkrato atvejų skaičius augo 19,3 tūkst. iki 2,007 mln., mirčių – 928 iki beveik 174 tūkstančio.

Kipras birželio 9-ąją atnaujins tarptautinį oro susiekimą, leis skrydžius iš Lietuvos

21:17

Kipro valdžia patvirtino veiksmų planą dėl Larnakos ir Pafoso oro uostų atidarymo, rašo KNEWS portalas.

Kipro transporto, ryšių ir viešųjų darbų ministras Janis Karusas pranešė, kad kol kas tarptautinį oro susisiekimą numatyta atnaujinti dviem etapais: pirmasis etapas truks birželio 9–19 dienomis, o antrasis etapas prasidės birželio 20-ąją.

Per pirmąjį etapą bus leidžiami skrydžiai tik iš Graikijos, Bulgarijos, Lietuvos, Slovėnijos, Slovakijos, Izraelio, Maltos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Austrijos, Norvegijos, Suomijos.

Antrame etape numatyta atnaujinti oro susisiekimą su Lenkija, Estija, Čekija, Kroatija, Šveicarija, Rumunija.

Ministras atkreipė dėmesį į tai, kad birželio 9–19 dienomis į Kiprą iš pirmame sąraše išvardintų valstybių atvykusieji privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 valandas prieš skrydį. Nuo birželio 20-osios toks reikalavimas jiems nebegalios.

Kiek toks reikalavimas galios antrojo sąrašo valstybių gyventojams, J.Karusas nepasakė.

Tikimasi, kad netrukus Kipre bus paskelbtos naujos turistų priėmimo taisyklės. Manoma, kad registravimasis viešbučiuose bus įmanomas tik internetu, viešbučių darbuotojai privalės nešioti apsaugines veido kaukes, o viešbučių svečių lagaminai vietoje bus privalomai dezinfekuojami ir po to pristatomi į svečių kambarius.

Turistų mėgstami Balkanai COVID-19 statistikos veidrodyje

21:15

Juodkanijoje antrą savaitę iš eilės nefiksuojama nė vieno naujo COVID-19 ir nė vienos su šia liga siejamos mirties atvejo. Naująjį koronavirusą pažabojusia save gali laikyti ir Slovėnija, rodo bene naujausius naujojo koronaviruso pandemijos oficialius duomenis skelbiančio portalo „Worldometers“ duomenys.

Per pastarąją savaitę 10,72 mln. gyventojų turinti Graikija patvirtino 44 naujus COVID-19 atvejus, jų skaičius šalyje padidėjo iki 2878, o su šia liga siejamų mirčių padaugėjo nuo 164 iki 171.

Šiaurės Makedonija (2,08 mln. gyventojų) – 1978 atvejai (prieš savaitę buvo 186 mažiau), mirčių skaičius augo nuo 101 iki 113.

Juodkalnijoje (0,63 mln. gyventojų) per pastarąją savaitę nenustatyta nė vieno naujo COVID-19 atvejo ir nė vienos su šia liga sietinos mirties – jų skaičius išliko atitinkamai 324 ir 9.

Albanija (2,85 mln. gyventojų) – per savaitę padaugėjo 52 iki 998 32 mirtys (31).

Kroatija (4,08 mln. gyventojų) – 2244 patvirtinti COVID-19 ligos atvejai – 18 daugiau nei prieš savaitę, 99 mirtys (prieš savaitę – 95).

Serbija (7 mln. gyventojų) – naujojo koronaviruso infekcijos atvejų padaugėjo 549 iki 11 159, mirčių – nuo 230 iki 238.

Bosnija ir Hercogovina (3,32 mln. gyventojų) – 2401 atvejis – 111 daugiau nei prieš savaitę, 144 mirtys (133).

Slovėnija (2,07 mln. gyventojų) – 1468 atvejai – dviem daugiau nei prieš savaitę, 107 mirtys (104).

Bulgarija (7 mln. gyventojų) – COVID-19 atvejų padaugėjo 216 iki 2427, mirčių – nuo 108 iki 130.

Rumunija (19,41 mln. gyventojų) – 18 070 atvejų – 1199 daugiau nei prieš savaitę, 1185 mirtys (1104).

B.Johnsonas išreiškė palaikymą padėjėjui D.Cummingsui, kaltinamam pažeidus karantiną

21:15

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį išreiškė palaikymą vienam iš svarbiausių patarėjų Dominicui Cummingsui, nepaisydamas didelio jo paties partijos spaudimo atleisti D.Cummingsą dėl įtarimų pažeidus karantino taisykles.

„Jis elgėsi atsakingai, teisėtai ir sąžiningai“, – pareiškė B.Johnsonas, kalbėdamas apie D.Cummingsą, kuris kaltinamas nepaisęs saviizoliacijos taisyklių ir keliavęs per šalį su žmona, kai pastaroji užsikrėtė COVID-19.

Kinija: Uhano laboratorijoje yra trys šikšnosparnių koronavirusai

18:37

Kinijos virusologijos institutas, kurį JAV įtaria galėjus tapti COVID-19 pandemijos šaltiniu, turi tris gyvus šikšnosparnių koronavirusų kamienus, bet nė vienas iš jų neatitinka dabar visame pasaulyje išplitusio SARS-CoV-2, pareiškė jo direktorė.

Dauguma mokslininkų mano, kad COVID-19 sukeliantis virusas, kuris pirmą kartą pasirodė centriniame Kinijos Uhano mieste ir jau nusinešė daugiau kaip 340 tūkst. gyvybių, persidavė žmonėms iš šikšnosparnių per kažkokius kitus žinduolius, galbūt Uhano turguje, kur parduodama egzotinių gyvūnų mėsa.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir valstybės sekretorius Mike'as Pompeo yra apkaltinę Kiniją skaidrumo stoka šiuo klausimu ir kelis kartus skelbė teoriją, kad virusas atsirado Uhano maksimalaus saugumo laboratorijoje.

Tačiau Uhano virusologijos instituto direktorė valstybiniam transliuotojui CGTN sakė, kad šie JAV prezidento ir kitų pareigūnų pareiškimai yra „grynas prasimanymas“.

Gegužės 13 dieną nufilmuotame, bet šeštadienio vakarą parodytame interviu Wang Yanyi sakė, kad jos centras yra „išskyręs ir gavęs kai kuriuos šikšnosparnių koronavirusus“.

„Dabar turime tris gyvų virusų kamienus... Bet didžiausias jų panašumas į SARS-CoV-2 tesiekia 79,8 procento“, – pažymėjo ji.

Viena iš instituto tyrėjų komandų, kuriai vadovauja profesorė Shi Zhengli, nuo 2004-ųjų tyrinėja šikšnosparnių koronavirusus, didžiausią dėmesį skirdama „SARS šaltinio atsekimui“. 

Staigus ūmus respiracinis sindromas (SARS/SŪRS) atsirado 2002 metų lapkritį Pietų Kinijoje, o 2003 metų viduryje virto sveikatos krize, nuo kurios ypač nukentėjo Azija. Virusas pražudė 774 žmones, kurių keturi penktadaliai buvo Kinijoje ir Honkonge.

„Žinome, kad visas SARS-CoV-2 genomas yra tik 80-ia proc. panašus į SARS [sukėlėjo] genomą. Skirtumas akivaizdus, – sakė Wang Yanyi. – Tad ankstesnių profesorės Shi tyrimų metu nebuvo domėtasi virusais, kurie ne tokie panašūs į SARS virusą.“

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi sekmadienį savo ruožtu pareiškė, kad jo šalis yra „atvira“ tarptautiniam bendradarbiavimui dėl naujojo koronaviruso šaltinio nustatymo, bet tyrimas privaląs būti be „jokio politinio įsikišimo“.

Ministras užsipuolė tai, ką pavadino JAV politikų pastangomis „sufabrikuoti gandų“ apie ligos sukėlėjo kilmę ir „stigmatizuoti Kiniją“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV ir Australija pastarosiomis savaitėmis ragino ištirti pandemijos šaltinį.

„Kinija yra atvira bendradarbiavimui su tarptautine mokslo bendruomene, siekiant išsiaiškinti viruso šaltinį“, – sakė Wang Yi spaudos konferencijoje, surengtoje Kinijos parlamento – Nacionalinio Liaudies Kongreso – kasmetinės sesijos paraštėse.

„Tuo pat metu mes manome, kad tai turėtų būti profesionalu, sąžininga ir konstruktyvu“, – pridūrė jis.

„Sąžiningumas reiškia, kad procese neturi būti jokio politinio įsikišimo, [turi būti] gerbiamas visų šalių suverenitetas ir prieštaraujama bet kokiai kaltės prezumpcijai“, – sakė ministras.

Prancūzai saule mėgaujasi rūpestingai sužymėtuose paplūdimio ploteliuose

18:34

Prancūzų šeimos sekmadienį suplūdo į La Gran Moto paplūdimį prie Viduržemio jūros, kur maudėsi ir mėgavosi saule rūpestingai sužymėtuose atskiruose ploteliuose, saugiu atstumu vienos nuo kitų.

Visas paplūdimys buvo suskirstytas kuoliukais ir virvėmis į 8 kv. m ploto sklypelius kiekvienai lankytojų grupei. Rezervuoti šiuos plotelius galima nemokamai, bet rezervacija yra būtina ir eilėje šiuo metu tenka palaukti dvi dienas.

„Scanpix“/AP nuotr./La Gran Moto paplūdimys
„Scanpix“/AP nuotr./La Gran Moto paplūdimys

Tie, kam pasisekė gauti savo plotelį šiam ilgajam keturių dienų Šeštinių savaitgaliui, mėgavosi jūros ir vasariško oro teikiamais malonumais.

Kitur Prancūzijoje paplūdimiai taip pat buvo atidaryti, bet tik individualiam sportui ar pasivaikščiojimui; juose lankytojams draudžiama sėdėti ar gulėti. La Gran Motas skelbia, kad pirmasis šalyje ėmė taikyti naujas socialinio atstumo priemones, su kuriomis galima atnaujinti ir kitą veiklą.

Prancūzijos sostinėje šį savaitgalį žmonės saulės spindulius gaudė Senos pakrantėse ir prie Tiuilri sodo, kuris, kaip ir visi kiti miesto parkai, vis dar uždarytas.

Ukrainoje užregistruoti 406 nauji COVID-19 atvejai, 12 mirties atvejų

18:30

Ukrainoje per pastarąsias 24 valandas užregistruoti 406 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 12 COVID-19 pacientų mirė, o 179 pasveiko, sekmadienį pranešė Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos koronaviruso pandemijos stebėsenos sistema.

Šiuo metu Ukrainoje yra 13 261 COVID-19 pacientas: 215 daugiau nei ankstesnę dieną, sakoma sistemos interneto svetainėje.

Gegužės 23-iąją buvo paskelbta apie 432, gegužės 22-ąją – apie 442, o gegužės 21-ąją – apie 476 naujus užsikrėtimo atvejus.

Prancūzija švelnina suvaržymus prie sienų

18:29

Pamažu atsitraukiant koronavirusui, Prancūzija švelnina suvaržymus prie savo sienų ir leidžia atvykti migruojantiems darbininkams bei giminaičius lankantiems žmonėms iš kitų Europos šalių, bet reikalauja, kad iš Jungtinės Karalystės ir Ispanijos atvykstantys žmonės laikytųsi karantino.

Nuo pirmadienio Prancūzija nebevykdys kovą pradėtų patikrinimų prie sienų ir vietoje to pradės atsitiktinius patikrinimus įvairiose vietose, sakoma vyriausybės pareiškime.

Prancūzija taip pat išplėtė žmonių, kuriems leidžiama atvykti iš kitų Šengeno erdvės šalių, sąrašą, įtraukdama į jį migruojančius darbininkus ir žmones, atvykstančius dėl priežasčių, susijusių su šeima.

Tačiau Britanijai ir Ispanijai reikalaujant karantino iš kitų Europos šalių atvykstantiems žmonėms, Prancūzija darys tą patį. Tai bus savanoriškas 14 dienų karantinas, grindžiamas abipusiškumu dėl JK ir Ispanijos priemonių, nurodė prancūzų vyriausybė.

Keliautojams ne iš Europos ir toliau bent iki birželio 15-osios bus draudžiama atvykti į Prancūziją. Išimtis bus taikoma Prancūzijos piliečiams.

Visi į Prancūziją atvykstantys žmonės privalės užpildyti tam tikrą formą, kurioje turės pateisinti savo kelionę, ir pateikti pasirašytą dokumentą, kad jiems nepasireiškia jokie COVID-19 simptomai.

Pasak vyriausybės, Prancūzija bendradarbiauja su kitomis Europos šalimis dėl standartinių kelionių taisyklių visai Europai.

Niujorko laikraštis niūrią COVID-19 ribą paminėjo aukų sąrašu pirmajame puslapyje

18:28

Naujojo koronaviruso aukų skaičiui Jungtinėse Valstijose artėjant prie 100 tūkst. ribos, laikraštis „The New York Times“ sekmadienį savo pirmajame puslapyje išspausdino vienos eilutės nekrologus tūkstančiui nuo COVID-19 mirusių žmonių.

„Šis tūkstantis žmonių yra tik vienas aukų procentas. Nė vienas iš jų nebuvo tik skaičiai“, – rašoma trumpoje įžangoje tekstu visiškai užpildytame pirmajame puslapyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pirmasis „The New York Times“ puslapis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pirmasis „The New York Times“ puslapis

JAV kol kas yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio valstybė, kalbant apie mirčių ir užsikrėtimo atvejų skaičius.

Iki šeštadienio vakaro šalyje buvo užregistruoti 97 048 mirties atvejai ir 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų. Aukų skaičius artimiausiomis dienomis tikriausiai pasieks 100 tūkstančių.

Tarp „The New York Times“ paminėtų viruso aukų yra „62 metų Joe Diffie iš Našvilio, „Grammy“ pelniusi kantri muzikos žvaigždė“, ir „87 metų Lila A. Fenwick iš Niujorko, pirmoji juodaodė moteris, baigusi Harvardo teisės mokyklą“.

Taip pat paminėti „69 metų Mylesas Cokeris iš Niujorko, paleistas iš kalėjimo, kur turėjo būti iki gyvos galvos“, „85 metų Ruth Skapinok iš Rosvilio Kalifornijoje, kuriai iš rankų lesdavo paukščiai kieme“, „27 metų Jordanas Driveris Haynesas iš Sidar Rapidso Ajovoje, kilniaširdis jaunuolis su žavia šypsena“.

Laikraščio redaktorius Marcas Lacey sakė: „Norėjau kažko, į ką pažvelgę žmonės po 100 metų suprastų, ką išgyvename.“

100 tūkst. mirčių riba JAV artėja daugeliui valstijų švelninant karantino priemones.

Lapkritį perrinkimo sieksiantis prezidentas Donaldas Trumpas spaudžia toliau atverti šalį, kurioje dėl karantino suvaržymų daugėja bedarbių ir lėtėja ekonomika.

„PEREIGA Į DIDYBĘ“, – šeštadienį vakare socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D.Trumpas. Ši frazė yra tapusi jo šūkiu Amerikos atvėrimui po karantino.

Tačiau daugelis interneto komentatorių atkreipė dėmesį į sukrečiančio aukų skaičiaus ir D.Trumpo tviterio žinutės disonansą.

George'as Conway, Baltųjų rūmų patarėjos Kellyanne Conway vyras, kuris dažnai kritikuoja D.Trumpą, tviteryje paskelbė „The New York Times“ pirmąjį puslapį ir šeštadienį golfą žaidusio D.Trumpo nuotrauką.

Baltarusijoje patvirtinti 954 nauji COVID-19 atvejai

13:52

Baltarusijoje per praėjusią parą užregistruoti 954 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19, o bendras jų skaičius pasiekė 36 198, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 199 pacientai (iš jų 194 iki gegužės 23 dienos), kurie turėjo virtinę lėtinių susirgimų ir kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija“, – skelbia ministerija.

Taip pat pranešama, kad iki gegužės 24 dienos pasveiko ir iš ligoninių išrašyti 14 155 pacientai, kuriems anksčiau buvo diagnozuota COVID-19.

Ministerijos duomenimis, iš viso šalyje atlikti 450 627 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs